Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan űzzünk ki egy (vagy...

Hogyan űzzünk ki egy (vagy több) ördögöt egy Jehova tanúból?

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam azon, hogy mi van akkor, ha egyszer úgy felidegesítek egy Jehova tanút, hogy az démoni megszállottságból nekem rontana valamilyen fegyverrel. Ilyenkor mi a teendő?


Kérem ne töröljék a kérdésemet mert nem provokáció és nem viccelődés tényleg! Félelemben tart az a tudat, hogy mi van akkor ha ilyen történik. Lehet majd az erre érkezett válaszok mentik meg egyszer az életemet!!!


A moderátorok megértését előre is köszönöm!



2013. ápr. 18. 16:29
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
51%

"ők tudtommal nem hisznek az

ilyenekben, hogy ördögi megszállottság és a

többi. De javíts ki, ha tévedek." De, tudjuk, hogy léteznek, levetették őket a földre, a Biblia is ezt írja, neked is javaslom az előző hozzászólásom linkjét tájékoztatásként.

2013. ápr. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 -B ***** válasza:
71%

Ember! Ha hívő vagy ne tarts ilyentől! Nézd meg: megölték Jézust, az apostolokat, a tanítványait... és mindegyikre a dühös TÖMEG támadt egy akarattal - ezt olvassuk. Viszont Istennek hihetetlen ígéretei vannak! Mielőtt idézek párat, elmondanám hogy egy biztos: soha vissza ne támadj. Pont ilyenkor, ha valaki dühös rád a hited miatt, akkor mutathatod meg legjobban a benned élő szeretetet, és le fognak döbbenni, és meg fognak szégyenülni.


"De még ezek előtt kezet emelnek rátok, és üldöznek titeket; átadnak benneteket a zsinagógáknak, és börtönbe vetnek, királyok és helytartók elé vezetnek titeket az én nevemért. De ez alkalom lesz nektek a tanúságtételre. Határozzátok el szívetekben, hogy nem gondoltok előre a védekezésre, mert én adok nektek szájat és bölcsességet, amelynek nem tud ellenállni, vagy ellene mondani egyetlen ellenfeletek sem. Kiszolgáltatnak titeket még a szülők, testvérek, rokonok és barátok is, egyeseket meg is ölnek közületek, és mindenki gyűlöl majd titeket az én nevemért. De egyetlen hajszál sem vész el a fejetekről. Állhatatosságotokkal nyeritek meg majd a lelketeket.” (Lk 21,12-19)


"Boldogok, akik békét teremtenek, mert ők Isten fiainak neveztetnek. Boldogok, akiket az igazságért üldöznek, mert övék a mennyek országa. Boldogok vagytok, ha énmiattam gyaláznak és üldöznek titeket, és mindenféle rosszat hazudnak rólatok. Örüljetek és ujjongjatok, mert jutalmatok bőséges a mennyekben, hiszen így üldözték a prófétákat is, akik előttetek éltek.” (Mt 5,9-12)


Aztán hogy fegyverrel megölnek?

"Nektek, barátaimnak mondom: Ne féljetek azoktól, akik megölik a testet, de azután többé nem árthatnak. Megmondom nektek, kitől féljetek: attól féljetek, akinek azonfelül, hogy megöl, arra is van hatalma, hogy a gyehennára vessen. Bizony, mondom néktek: Tőle féljetek.” "Ugye öt verebet adnak két fillérért: mégsem feledkezik meg közülük egyről sem az Isten. Nektek pedig még a hajatok szálai is mind meg vannak számlálva. Ne féljetek, ti sok verébnél értékesebbek vagytok!” "Mondom nektek: ha valaki vallást tesz rólam az emberek előtt, az Emberfia is vallást tesz arról az Isten angyalai előtt. Aki pedig megtagad engem az emberek előtt, azt én is megtagadom az Isten angyalai előtt." (Lk 12,4-9)

2013. ápr. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
16%

A kérdezőnek üzenem (aki valószínűleg munkanélküli, otthon él a szüleivel, párkapcsolatban még sosem élt és így van ideje elmebeteg kérdéseket feltenni), hogy barátom belőled hamarabb űznének ki ördögöt.

Vagy az is lehet, hogy téged messze elkerülnek még a démonok is nehogy megfertőzd őket.

2013. ápr. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
14%

"Vitéz harcos az Úr az ő neve Jehova!"

Nos, ez a Károly Gáspár féle Biblia fordításból van, szóval te is Jehova tanúja vagy (Szopacs X) ), mivel ez nem egy mostani Biblia fordítás, így te is őt imádod.

2013. ápr. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
53%

Nem kiűzni, hanem ellen kell állni, és elfut előletek.

Egyébként a bibliájuk szerint nekik is befellegzik.

2013. ápr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 A kérdező kommentje:

"aki valószínűleg munkanélküli, otthon él a szüleivel, párkapcsolatban még sosem élt és így van ideje elmebeteg kérdéseket feltenni"


1: Van munkám (villanyszerelő)


2: Igen tényleg otthon élek a szüleimmel (19 éves vagyok)


3: Éltem már párkapcsolatban (nem is egyszer)


4: Igen, ez egy elmebeteg kérdés :) (idióta -.-" :3)

2013. ápr. 20. 12:13
 37/52 anonim ***** válasza:
58%

Jehova Tanúi erősen hisznek a démonokban. Sőt, úgy tartják, 1914 óta a démonok sokkal intenzívebben tevékenykednek, akkor vettetett le ugyanis szerintük Sátán a Földre. Úgy tartják, a démonok tárgyakhoz kötődhetnek.


Pl. ha valaki Jehova Tanúja akar lenni, és volt mondjuk szentképe a falon, vagy egy kereszt, vagy régi énekeskönyve, ezeket mind meg kell semmisítenie, ha Tanúként akar megkeresztelkedni. (Szerintük „démonosak” lehetnek pl. az ilyen keresztény vallásgyakorlathoz köthető tárgyak!)

2013. ápr. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
100%
Ha jobban belegondolunk, amikor különböző szentképeket, meg szentszobrokat, meg tudjam is én miféle szent bizb×szokat árulnak, az csak a profit miatt van. Mamám az élő bizonyíték erre. Annyi ilyen vicek-vacakja van már neki, és képes előttük ülve imádkozni órákat.
2013. ápr. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
Az előzőhöz: az öregek már csak ilyenek :) De amúgy kíváncsi lennék, h Jahve tanúi hogyan űznek ördögöt!
2013. ápr. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 A kérdező kommentje:
Amúgy tényleg erre én is kíváncsi vagyok :D
2013. ápr. 21. 22:36
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!