Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért bántják, (támadják)...

KZitus kérdése:

Miért bántják, (támadják) Jehova Tanúit annyi sokan?

Figyelt kérdés
Békésen járnak, hirdetik Isten Királyságát, beszélnek arról, hogy hamarosan nem lesz "sem könny, sem fájdalom". Ez tényleg jó hír. Ha valaki meghallgatja őket, örülnek, ha nem, tovább mennek. Akkor miért ez a nagy gyűlölködés? Milyen szellem, vagy ki áll a gyűlölködés mögött?

#bántás #tanúkat
2013. ápr. 19. 12:02
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
70%

Elvárják, hogy őket mindenki értse meg viszont ez már fordtva nem működik. Nem tudják elviselni, ha valaki másképp értelmez akár csak egy mondatot is a bibliából, ha pedig valakinek más hite van, az magával a kárhozattal ér fel.


Azt szajkózzák keresztények, viszont a történelemben sehol nem találni egyetlen betűt sem róluk, nem is csoda hisz 1931 ben találták ki ezt a nevet annak az úgymond "vallásnak" amit az 1800 as években egy posztókereskedő talált ki!


Hihetetlen dolgokat állítanak a bibliával kapcsolatban:


1914 ben Jézus legyőzte a sátánt és átvette az uralmat a menyországban(mintha valaha is a sátán uralkodott volna ott) és ezt első kézből tudják. Valszeg jehova leszólt nekik az égből :)


Csakis 144 000 ember mehet szerintük a halál után a menyországba, a többi a földön marad. Szerintem ez diszkrimináció, de ezt ők nem tudják valahogy megérteni.


Ők nem Jézus feltámadását ünneplik, hanem a halála napját. (azaz nem húsvétkor ünnepelnek hanem előtte)


Most ennyi jut eszembe hirtelen a biblia értelmezésükről.


Továbbá agresszívek azokkal szemben akik nem úgy gondolják a dolgokat a vallásról mint ők. Hihetetlenül szemtelenek, ha nem hozzájuk szól a kérdés akkor is odapofátlankodnak. A bibliát nem egyszer átírták már. Mikor szembesíted ezzel őket a már módosított bibliájukat villogtatják. Képtelenek az érvek elfogadására, akkor is ha az már égbe kiáltóan nyilvánvaló. Vagy értetlenkednek, vagy szó nélkül eltűnnek.

Egyetlen önálló gondolatuk sincs semmiről, ha kérdezed őket csakis a bibliájukból másolgatnak be részleteket. Megjegyzem azokat is helytelenül, mert csak kis részeket ragadnak ki és így az a rész teljesen mást jelent mint az egész. Pl van egy ilyen vicc is: Béla bátyám, (mondja a riporter) milyen az anyagi helyzete mostanság?

Jó.

Rendben értem, de nem lehetne kicsit bővebben?

Nem jó.


Ugye, nem mindegy. A jehovisták ennek pedig nagy barátai, csak kiragadni egy részletet és azzal érvelni. Nem egyszer rajtakaptam már őket ezen és mikor írtam nekik, hogy jó lenne az előtte lévő sort is elolvasni, akkor csak hebegtek habogtak. Képtelenek érvelni is. Természetesen megértem, hisz az ember csak azt tudja megvédeni amit meg is ért, viszont ők csak bemásolgatnak részeket a bibliából a teljesség igénye nélkül és mikor az ember kérdez valamit már csak pislognak mint hal a szatyorban. Asszem röviden ennyi elég.

2013. ápr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az őszinte válaszát.
2013. ápr. 19. 17:38
 13/28 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem azért bántják sokan a jt szervezetet mert nem tartják tiszteletben az életet. Minden embert bűnösnek nyilvánítanak születésüktől kezdve, ezzel megsértik a szent lelket. Az Isten a saját lelkéből adott az embernek, ami nem lehet bűnös, legfeljebb az ember lehet eltévelyedett.

Tehát az Isten a Van. Nem változik, nem szól bele az emberek dolgába, nem erőszakol semmit a teremtményeire. Viszont a szentlélek ereje által meg is tud térni a tévelygéseiből.

Ami még majdnem lemaradt, nem a jehova nevű istenről írtam.

2013. ápr. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
42%
Mert sokuk viselkedése ezt váltja ki az emberekből.De nem tudom őket sajnálni,mert megkapták,amiben hisznek:Utálja őket a "gonosz világ"...
2013. ápr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
27%
Mert sok a rosszindulatú ember, lásd az előttem szólók java részét.
2013. ápr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
53%

Szerinted aki nem ért egyet a jt társulattal az mind rosszindulatú?

Rossz szándékról nincs szó.


Kedves KZitus! Az emberek többsége nem gyűlölködik ezt csak te gondolod, vagy a szervezeted? Nem tudom.

Minden esetre gondold át a kérdésed, mert megbántasz sokakat.

2013. ápr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
36%

Kedves előttem szóló. Szó sincs róla. Például te egész normálisan válaszoltál. De akik hazugságokat állítanak, csak lejáratás céljából, azok nem hiszem, hogy olyan jóindulatúak.

Pl. "mert megérdemlik", "babonások", "eretnekek".

Na, erre céloztam.

2013. ápr. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Hozzám soha nem csöngetnek be. Pedig megnéztem, rajta vagyunk a térképen, így gondolom ki is osztják a területet nekik. :) Az utcán is elvétve állítanak meg. A múltkor volt egy nagyon kedves idős hölgy. És egészen hihetetlen, de semmi más nem volt nála, csak darab Biblia. Kérdezi tőlem, hogy akarnék e vele kicsit bezsélgetni a bibliáról? Már majdnem igent mondtam, mikor jött a szégyenüljek meg és piruljak, mert Isten neve Jehova ige hellyel. Megsimogattam a vállát, és mondtam neki, hogy ez igaz, de semmi pirulni valóm nincs, mert Krisztus megváltott engem. Örült, és arra biztatott, hogy olvassam tovább a bibliát. Köszönt, és elment. MÉg soha nem találkoztam ilyen tanúval. Lehet ő már tud valamit, ami a tanúk többsége még nem? :)
2013. jún. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Azért bántják sokan jehova tanúit, mert ha valaki más véleményen van, mint ők, azt próbálják róla meggyőzni, hogy rosszul tudja. Már most, ha én nem értek egyet jehova tanúival meg úgy általában semmilyen monoteista vallással, akkor miért én vagyok a rossz? Nem ártok senkinek ok nélkül, élem a saját életem, ők pedig ezt helytelenítik, mert én másban hiszek, mint ők. Kb. ez az oka, hogy nem szeretem őket, és rajtam kívül még sokan vannak, akik nem szeretik őket. Egyedül ők tehetnek róla, hogy nem túl népszerűek a legtöbb embernél. Ha nem akarnának mindig, mindenkit megtéríteni, akkor senki nem utálná őket!
2015. jún. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
kedves zitus. fejétől bűzlik a hal. nem a tanúkkal van a gond, hanem a szervezettel. ez a CÉG szépen apránként megváltoztatta a biblia tanítását, és olyan eszement gondolatokat lát bele egyes írásszövegekbe, ami jogosan felháborítja a keresztényeket. pl a legutóbbi tanítás, miszerint enni adni, inni adni, felruházni, meglátogatni a legkissebbeket, az azt jelenti, hogy támogasd a felkenteket a prédikálómunkában... ne haragudj, de ez akkora butaság... Jézus irgalmának a meghazudtolása. nem a tanúk a fő ludasok, bár a kezükben van a biblia, és kutya kötelességük lenne meggyőződni arról, mit is tanítanak nekik. én értem, hogy sokak egész élete ebben van, ott vannak az ismerőseik, barátaik, családtagjaik a gyülekezetben, de akkor is: miért jobb a kényelmes hazugság a kényelmetlen valóságnál? hovatovább hiába mondjátok, NEM LEHET A KÁROLIBÓL bizonyitani a tanítások nagy hányadát, csak a szépen lassan, minden kiadásnál pár szóval megváltoztatott úvf-ből. a szervezet leelmebetegezi az emberek nagy részét, és nem ismeri el Jézus váltságának mindenkire kiterjedését, azt tanítja, hogy a ki nem érdemelt kedvességet ki lehet érdemelni, azt tanítja, hogy meg kell szakítani a BARÁTKOZÁST azokkal, akik nincsennek velük egy hiten, és azt tanítja, hogy azon 8 millió személyen kívűl, akik támogatják a felkenteket a prédikálómunkában, mindenki más el fog pusztulni armageddonkor... immár 141 éve hírdetik, hogy napok, hónapok kérdése, és eljön armageddon, add el mindened, add a szervezetnek, ne tanulj, ne nevelj gyermekeket, prédikálj, hírdesd az ítéletüzenetet.... bocsi, be is fejezem, mert nem jó ilyenekről hosszan beszélni.
2015. jún. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!