Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért rángatóznak akik a...

Miért rángatóznak akik a hitgyülekezetében, vagy más hasonló gyülekezetben a "szent szellemet" kapják?

Figyelt kérdés
Római katolikus vagyok.Nemrég láttam egy két videót,ahol az ő felfogásuk szerint a "szent szellem" hat rájuk,és rángatózni,meg örjöngeni kezdenek. Mit éreznek ilyenkor? A bibliában sehol nem írja,hogy ha a Szent Lélek jön,vagy szent szellem ahogy ők hívják,akkor ezek a "jelek" történnek. Nem írja azt hogy az apostolok közül egy is örjöngeni,vagy rángatózni kezdett volna... Inkább idegen nyelveken való szólásról beszélnek.Azt én is tapasztaltam már,meg sok más csodás dolgot,de nem kezdtem el bérmálkozás után rángatózni,meg örjöngeni. Nem kritika ként akarom kérdezni,mert akkor a vallás kritika rovatba tettem volna fel. Kérem aki ismeri ezeket,írjon nekem.Agresszív és támadó véleményeket ne írjatok,mert megérteni akarom mit éreznek,és nem kritizálni,vagy kigúnyolni a hitüket. Inkább kereszténhez méltó,békés,és értelmes válaszokat kérek. Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat előre is!
2013. ápr. 21. 07:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%

Bár jómagam is a Hit Gyülekezetébe járok, a kérdésedre a pontos választ nem tudom, mert az ott töltött 8 év alatt velem még soha nem történt ilyen. Komolyan. Persze láttam magam körül az embereket, engem soha nem érintett meg ilyen formán a Szent Szellem, ahogy a férjemet sem. Nem vagyunk az a típus, ez van.

A tesóm és a felesége egy kisebb karizmatikus gyülekezetbe járnak, és ők is ugyanerről számolnak be. Hogy miközben körülöttük mindenki őrjöng, velük nem történik semmi. Nem tudom.

Viszont az tény, hogy a Bibliában azt olvashatjuk, hogy az első pünkösd után részegeknek nézték őket, gondom, a furi viselkedésük miatt. Meg arról is olvasni0 valamelyik apostoli levélben (elnézést, nem tudom, pontosan melyikben, valaki nálam tájékozottabb biztos tudja a pontos forrást), hogy kívülállók számára eléggé megbotránkoztató volt egy korabeli istentisztelet.

A katolikus karizmatikusoknál egyébként nincs ilyesmi?

2013. ápr. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 kzs ***** válasza:

@ Kérdező szia!


Írtam neked privátot.

2013. ápr. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Rángatózás nem hiszem. De nyelveken szólásról már hallottam.Köszönöm a kedves válaszát.Isten áldja meg!
2013. ápr. 21. 08:37
 4/16 A kérdező kommentje:
Az amikor az apostolokat átjárta a Szent Lélek,akkor külömböző nyelveken szóltak,de rángatózásról és örjöngésről nem írtak. a nyelveken valo szólást gúnyolták a részegek érthetetlen beszédjéhez hasonlitva. Viszont a rossz szellemek esetében leírják a rángatózást,örjöngést,és a száj habzást is időnként. persze nem azt akarom mondani,hogy a gyülekezetükben nem jó erők dolgoznak,Isten mentsen attól,hogy bármi rosszat gondoljak,vagy mondjak. Távol áljon tőlem bármilyen ítélet. az nem az én dolgom. :) kérem ha valakinek van hozzáfűzni valója,az írjon. nagyon köszönöm!
2013. ápr. 21. 08:42
 5/16 anonim ***** válasza:

Én még sohasem rángatóztam. Egyébként, van ilyen a Bibliában, de általában nem túl pozitív vonatkozásokban. Ez a fajta őrjöngés akkor fordult elő, amikor valakiből démonok mentek ki, vagy pl. Saul esett transzba, mikor Dávidod üldözte.

Aztán meg, nagyon gyakran ezek a megnyilvánulások pusztán emberi eredetűek. Látták, hogy így működik, aztán ők is összeesnek, meg remegnek. Vagy ha megfigyeled, elesnek, mikor imádkoznak értük, de fel is állnak rögtön:)

Van olyan ismerősöm, aki annál jobban állt, minél inkább nyomták:) Soha nem esett el, semmilyen imádságtól, kivéve egyszer: egy pünkösdi lelkész barátjuk látogatta meg őket és imádkoztak. A férfi imádkozni kezdett érte. Nem ért hozzá, csak felé fordította a kezét, megáldotta. Abban a pillanatban összeesett, nem bírt a lábán állni.

Tényleg van ilyen, valódi erőteljes élmény, de szerintem a a karizmatikus gyülekezetekben történő megnyilvánulások 90%-a csak emberi bohóckodás.

Egyébként a puritán ébredésnél, ami pusztán evangéliumi (pl. Thomson: Ébredés az egyházban c. könyve), vagy Wesley, és egyéb igehirdetők is leírnak ilyen eseteket, hogy valaki összerázkódott, vagy összeesett. Csak ők nem csináltak semmit ezért. Nem imádkoztak kézrátétellel, nem ordibálták, hogy FÁJÖR:)! Ők az ige hatásának és Isten Szellemének tulajdonították ezeket, hogy olyan erőteljesen hatott valaki életében az ige, hogy nem bírta elhordozni.

Nem az összes ilyen megnyilvánulás gonosz, se nem emberi. Van olyan, ami valós. De szerintem ez a legkisebb rész, a többi pedig nettó bohóckodás. Erről egyébkén még maga Németh Sándor is beszélt egyszer, pünkösd környékén.

Bár én nem vagyok HGY-s, elmentem 2-szer, mert meghívtak a barátaink. Egyik alkalommal volt egy karizmatikus vezető, ordibált mindenfélét, ment a műsor. Mellettünk terültek is a népek, de én bíztam az Úr igéjében: Zsoltárok 91:7 Elesnek mellõled ezeren, és jobb kezed felõl tízezeren; és hozzád nem is közelít.:)

Komolyra fordítva a szót, én csak mosolyogtam ezen az egészen. Hatalmas műsor, de nagyobb a füstje, mint a lángja! Amikor vége volt, kijöttem a barátaimmal, és ők, bár oda járnak, szintén megjegyezték, hogy ez mekkora cirkusz volt... Van, aki szereti a cirkuszt. Van, aki nem szereti, mert elvonja a figyelmet a valós és lényeges dolgokról. Bárcsak a Szent Szellem olyan erővel lenne jelen, hogy nem tudnánk megállni a lábainkon! De ha ez nem így van, nem fogok úgy tenni, mintha ott lenne!

2013. ápr. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%

Megjátszás az egész! A gonosz nem így távozik! Nevetséges, amit ott csinálnak! :)))


A legfájóbb, hogy annyira sok politikus van benne, hogy már sajnos nem szektaként beszélnek róluk, hanem "egyházként". Pedig nem az!

2013. ápr. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

Szia !


A Szent Szellemmel való betöltekezés és a szabadulás két különböző megnyilvánulás.

2013. ápr. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 kzs ***** válasza:
8%

Kedves előbbi válaszoló!


Ha nem olvastad volna: a kérdezőnek konkrét kérdése volt, hogy agresszív és támadó véleményeket nem kér.


Erre te ilyet írsz, miközben nem értelmezed a "szekta" szó jelentését.

Akkor hadd értelmezzem én, ha megengeded.


Szóval a "A szekta egy nagyobb vallási, kulturális, politikai, vagy szociális szempontból jól megkülönböztethető csoporttól elkülönülő, azzal szemben álló kisebb csoport".


Másik definíció:

"olyan vallási csoport, amely elutasít egy vagy több bibliai alapigazságot".


> Na kérlek! A fenti meghatározások közül egyik sem igaz a Hit Gyülekezetére (továbbiakban: HGY).

Nem különül el semmilyen nagyobb vallási csoportból, hitvallását tekintve (és természetesen az Istentisztelet-közvetítésénél is) a SzentÍrás alapvető igazságait vizsgálja, melyeket Jézus és a korai kereszténység nagyjai által (Pál, Péter, Jakab, János, Júdás) kinyilatkoztatottak által tanít.


Továbbá: magatartását tekintve sem különül el a külvilágtól: Istentiszteletei interaktív jellegűek, amiben teljességgel helyt adnak teológiai érveléseknek.


Személyes jellegű kéréseket szintén elfogadnak, és azokra a lehető legteljesebb választ kapja az illető: legyen az családvezetéssel, gyógyulással, vagy bármi mással kapcsolatos kérdés, kérés.


Továbbá: hitvallásukban ugyanannak az Istennek az imádása folyik, mint amit az összes többi keresztény egyház is végez (katolikus, református, baptista, evangelikus, stb.)


Kiterjedt Ja, és nincs se belépőjegy, se tagsági díj, hanem bárki ingyenesen látogathatja az Istentiszteleteket, mindenféle kötelezettség nélkül - akár éveken keresztül.


Azonkívül társadalomszerte kiterjedt karitatív tevékenységet végez: igenis ott volt a vörösiszap-katasztrófánál, belvízhelyzeteknél, és egyéb szükségállapotnál.

És nem sajnálkoztak ott, hanem élelmiszert, ruhát, fát és egyéb hasznos dolgokat osztottak!


Innentől kezdve nagyon nem értem, mi ez a szektázás részedről.

Vagy esetleg az lenne, hogy a vezető lelkész prédikációját követjük?

> Nézd, a vezető lelkész által tartott Istentiszteletek és a kiadott könyvek egytől egyig a SzentÍrásnak az álláspontját tartalmazzák. A HGY, és a vezető lelkész is ENNEK a tekintélynek veti magát alá.


Tehát a HGY csakis azért követi Németh S. prédikációját, mert érzi az Igei megalapozottságot, a SzentÍrásba vetett alárendeltséget a szavaiban.


Na, akkor magyarázd meg nekem TE "a szekta" és a HGY kapcsolatát: hogy ez hogy illik rá erre az egyházra!


Kíváncsian várom tehát a magyarázatodat, melyben lehetőleg az legyen, amit a kérdező is vár (idézem: "Inkább kereszténhez méltó,békés,és értelmes válaszokat kérek."

2013. ápr. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 kzs ***** válasza:

@ "ma 11:30"


Bocsáss meg, nem a te válaszodra reagáltam.

Csak amikor el kezdtem írni, a válaszod még nem volt ott.

Remélem, nincs harag...

2013. ápr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Érdekesebbnél érdekesebb válaszokat kapok. Köszönöm mindenkinek,hogy vették a fáradtságot. Azért ha akad még vélemény,várom szeretettel! Köszönöm!
2013. ápr. 21. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!