Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell valakit a vallása...

Miért kell valakit a vallása alapján elítélni vagy nevetni rajta?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, 3 hét múlva konfirmálok (ugye ebből jön, hogy református vagyok), mindig is érdekeltek ezen vallással kapcsolatos dolgok, a barátommal több, mint 2 éve együtt vagyunk, közösen járunk ifikre a helyi református gyülekezetbe. Sokszor tapasztalom, ha éppen mesélek valamiről, mondjuk erről a konfirmációról megkapom azokat a "válaszokat", hogy "azmiaz?", "ne káromkodj már itt nekem, beszélj magyarul" és stb... Engem ez eléggé bánt, mert én nem szégyellem a vallásomat, csak már én érzem égőnek, ha valaki nem tudja, hogy miről beszélek... Ezekből kifolyólag is vettem már észre, hogy nevetnek rajtam, vagy összesúgtak mögöttem, vagy kaptam olyan megjegyzést, hogy "menők a gyökér refis haverjaid"... Most az ilyenekkel mit tudnék csinálni? Miért nem lehet tisztelni a másikat? Én nem fogok senkit sem hitre téríteni, teljesen elfogadom az ateistákat, sok barátnőm az és el is fogadnak, szeretem őket, de akkor sem kellemes így végigmenni a sulin..

2013. ápr. 21. 20:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Utolsó. Ilyenre nem célozhattak.

Maximum arra, hogy ki kellene irtani néhány embert, hogy az imádott szent folyamat jól tudjon működni.

Tehát a társadalom egyre rosszabb lesz, mert nem nyírjuk ki vagy hagyjuk meghalni azt, akik halált érdemelnének.

Nem kell finomítani ezen és túlmisztifikálni.

Elítélitek az orvosokat is.

2013. ápr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Te most keresztény, vagy ateista vagy? Nem tudom eldönteni. Nem sok ember akarja kiirtani a betegeket, és az eugenikának úgy cakumpakk sincs sok támogatója.
2013. ápr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"mert nincs nagyon szükségünk nagy erőkifejtésre."


Miféle erőkifejtés indíthatná be az evolúciós fejlődést?

Nyílván a többnyire szubjektív szelekció/népírtás, esetleg az emberek közti szaporodás teljes irányítása és kontrollálása.

Vagy te másra gondoltál?


Egyébként valamiért többször rám fogták már azt, hogy mindenkit ki akarok irtani. Többen értetlenkedtek 1-2 kommentemen. De én egy szóval sem mondtam, hogy ezt akarom...

2013. ápr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Persze lehet mondani, hogy mindenki lusta, kocka, zabál és nem csinál semmit. Ez viszont nem igaz általánosságban.

De ha így is lenne, hogy mindenki lekvár, mi köze ennek az evolúcióhoz? Meg az utódaimnak?

Esetleg még azt lehet kihozni belőle, hogy mindenkinek sportolni kellene és egészséges táplálkozni, hogy ne genetikai selejtek legyenek a gyerekeink, ha egyáltalán öröklik a hibáinkat és a tévedéseinket.

2013. ápr. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az evolúciót nem kell beindítani, mert meg sem áll.


"Esetleg még azt lehet kihozni belőle, hogy mindenkinek sportolni kellene és egészséges táplálkozni, hogy ne genetikai selejtek legyenek a gyerekeink, ha egyáltalán öröklik a hibáinkat és a tévedéseinket."


Igen, mindenkinek sportolni kellene, és egészségesen táplálkozni. És minden genetikai hibát és hajlamot lehet örökölni, a tévedéseket meg tanítják.


De nem értem miről beszélsz, mi bajod az evolúcióval, ráadásul egy teljesen más témájú kérdés alatt?

2013. ápr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem az evolúcióval van bajom, hanem a hülye megállapításokkal.

Nem a tiedre gondolok.

2013. ápr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 csincsilla000 ***** válasza:
67%
Szia!Én katolikus vagyok és én is ugyanúgy megkapom ezeket az osztálytársaimtól(én most bérmálkoztam ami kb. ugyan az mint a konfirmáció). Ez sztem azért van,mert van olyan amit Te tudsz,és ők nem és így próbálják kiegyensúlyozni a hülyeségeiket:D én csak erre tudok gondolni.Sztem nem foglalkozz velük,készülj tiszta szívvel életed egyik legnagyobb napjára:D
2013. ápr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!