Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, ti mennyiért...

Keresztények, ti mennyiért vagytok megvásárolhatóak?

Figyelt kérdés

Meddig lennétek képesek elmenni, ha valaki rengeteg pénzt ajánlana fel nektek?

Úgy értem, mit tennétek meg a rengeteg pénzért cserébe?


Mennyit kellene fizetnem például ezekért:

a.) szenvedélyes szex, ahol te vagy a főnök

b.) vad, lucskos kefélés, több akár azonos nemű emberrel és állatokkal is (előről, hátulról stb.)

c.) magamutogatás, ami rögzítésre kerül.

d.) egy jó barátod vagy testvéred elárulása

e.) egy ember megolése, aki bűnös és bántott téged

f.) egy ártatlan ember lemászárolása

g.) öncsonkítás

h.) kikeresztelkedés

i.) a lelkedért

j.) rabszolga életért



2013. ápr. 24. 18:29
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagyok keresztény, DE én bizony megcsinálnék egyet kettőt ezek közül. S, most kérlek mellőzétek a dumát hogy pont ez a különbség a hívő és a pogány között...eceterá eceterá eceterá... Én ezt nyíltan felvállalom! Nem úgy mint ti!

Lehet hogy nem vagyok normális, hogy ezek közül megcsinálnék egyet netán kettőt, DE legalább őszinte vagyok!


Most komolyan hányszor volt már hogy PAPOK, PÜSPÖKÖK meg még ennél is tekintélyesebb keresztény emberek bűnbe estek!? Ha nekik tették volna fől ezt a kérdést akkor egészen a le nem bukásik ők is letagadták volna!

Pedig annyi hét szentség hogy nekik is erős volt a hitük, ennek ellenére ők a SEMMIÉRT kockáztattak!

Meg persze más a kérdés és más ha belecsöppenünk egy ilyen szituációba. Kövezzetek meg de ez az igazság.


Egy szó mint száz: Csak a saját nagyképűségetek miatt nem meritek bevallani, hogy benne lennétek pl. az a.-ban. (Tisztelet a kivételnek, mert biztos, hogy ilyen is van köztetek)

2013. máj. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Bakos Alexander válasza:
sörpocak Abban igazad van hogy a papok meg a püspökök is bele eshetnek bűnben de nem erről van szó! Mi keresztények nem csak ezért nem tesszük meg ezeket a dolgokat amiket a kérdező írt hanem azért mert szeretjük a mi Urunkat! Nem csak vallást teszünk róla hanem szó szerint szeretjük is a szívünk azért pl amiket tett értünk! Én is nagyon nagyon szeretem őt de nem azért mert pl egy biblia nevezetű "könyv" azt írja hogy szeresd ezt a "Jézus" nevezetű embert hanem azért amiket tett értem én hittel hívtam az életembe és jött! És tetőstül felforgatta szó szerint!!! És annyi jót tett velem hogy azt soha nem tudnám meghálálni de nem is kell mert ő maga az Isten! És akit szeretünk azt általában nem csapjuk be! Hiába pénzt adnának valamilyen cselekvésünk akkor sem!!! Ez van minden keresztényben aki szereti az az Urat!
2013. máj. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%

Bakos Alexander


"Ez van minden keresztényben aki szereti az az Urat!"


Nekem inkább az olyanokkal van bajom akik ugyanezt vallják mégis ellentmondásosak a tetteik. Igazából nagyon szépen összefoglaltat az indokokat hogy miért ne tennétek ilyeneket, DE ha jól értem akkor te Isten jótettei és végtelen jósága miatt hiszel benne. Nem fikázásból vagy hasonló, de ezek a pozitív hatások amiért te hiszel Istenben lehettek akár a véletlen művei is. Nem akarok most kitérni arra hogy Isten létezik-e vagy sem DE a hétköznapi emberek hogyan bízhatnának egy olyan Istenségben aki még saját követőid sem tudja megvédeni a kísértéstől? (gondolok itt a bűnös papokra meg ehhez hasonlókra)

Nem érdemes erről vitatkozni, mert akkor hetekig itt lennénk. Főleg mert vannak akik úgy hisznek Istenben mert semmi másuk nem maradt vagy épp ellenkezőleg stb.


Viszont vallástól függetlenül ezek a 'pénzért mit tennél meg' dolgok alapjába véve az emberek erkölcsi magatartásukat sérti s, az hogy külön keresztényeket kérdezett meg erről a kérdező, az csak rá tesz egy lapáttal.


Amit azért nagyon fontos tisztázni az az, hogy más ha kérdezik és más ha egy ilyen szituációban vagyunk!

2013. máj. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Prókátor ***** válasza:

a) ingyen, bizonyos keretek között (magyarán házasságon belül)

b) nincs az a pénz

c) 5 korsó tea. Persze pilótatea!

d) pénzért képtelen lennék rá, de más ok esetleg

e) ha megölném, az csak a véletlen műve lehet, vagy háború

f) háborúban, mikor a szabály, hogy ölj, hogy meg ne öljenek, és mindenki ehez tartja magát

g) sem pénzért, sem másért

h) esélytelen

i) lásd h)-nál

j) most is abban vagyok, havi X€-ért. Csak ma nem rabszolga-piac van, hanem munkaerő-piac!

2013. júl. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Akit Krisztus megfizetett vérével,az már nem eladó.Elkelt.
2016. aug. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!