Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi szerint lehetek...

Jehova tanúi szerint lehetek igaz keresztény, aki majd feltámad az örök életre, ha nem vagyok Jehova tanúja, de nem tartozom egy földi egyházhoz sem? Vagy csak az lehet igaz keresztény (Krisztus követő) aki az ő egyházukhoz tartozik?

Figyelt kérdés

Emellett a tőlem telhető módon ahol csak lehetőségem adódik, hirdetem Isten kegyelmét, melyet nekünk adott Krisztus által, Krisztus második eljövetelét, Isten igazságát...


Köszönöm a konkrét válaszokat.


2013. máj. 11. 10:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

A biblia szerint Igen.


Katy Weaver

2013. máj. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
42%

Vagy is javítok, mert ez félre érthető amit az előbb írtam


A biblia Isten szava szerint igen prédikálnod kell, és nem lehetsz igaz keresztény hanem alkalmazol mindent.


Katy Weaver

2013. máj. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Próbáltuk érzékeltetni azt, hogy NE EMBEREKTŐL várj választ, hanem győződj meg saját magad. A jól tájékozott emberek csak segíthetnek megtalálni az igaz választ, de magukat a pontos válaszokat csakis önmagadnak kell megtalálnod!

Ezért a kérdésed sem teljesen pontos, hiszen nem az a kérdés, hogy "Jehova Tanúi szerint így vagy úgy", hanem a BIBLIA SZERINT hogy vannak a dolgok. Hogy egyes egyházak hitelvei mennyire egyeznek meg ezzel, az egy későbbi kérdés.


Mi a válaszainkkal a bibliára hivatkozunk, mert az a legfőbb tekintély a kérdésedben. Az előző kérdéseim egyben válaszok is, ha észrevetted.

2013. máj. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Tehát, ha nem prédikálok, akkor elkárhozok.


Pedig a hit cselekedetei nem a prédikálás.

A hit által van a cselekedet, és nem a cselekedet által az üdvösség. Hit által tartatunk meg, nem cselekedetek által.


Rómabeliekhez írt levél 4. rész

2. Mert ha Ábrahám cselekedetekből igazult meg, van mivel dicsekedjék, de nem az Isten előtt.

3. Mert mit mond az írás: Hitt pedig Ábrahám az Istennek, és tulajdoníttaték az ő néki igazságul.


Efézusbeliekhez írt levél 2. rész

8. Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;

9. Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék.


A hit szül cselekedeteket, amik ezek többek között:


Kolossébeliekhez írt levél 3. rész

12. Öltözzetek föl azért mint az Istennek választottai, szentek és szeretettek, könyörületes szívet, jóságosságot, alázatosságot, szelídséget, hosszútűrést;

13. Elszenvedvén egymást és megbocsátván kölcsönösen egymásnak, ha valakinek valaki ellen panasza volna; miképen a Krisztus is megbocsátott néktek, akképen ti is;

14. Mindezeknek fölébe pedig öltözzétek föl a szeretetet, mint a mely a tökéletességnek kötele.

15. És az Istennek békessége uralkodjék a ti szívetekben, amelyre el is hívattatok egy testben; és háládatosak legyetek.


Rm 3,27 Hol van tehát a dicsekedés? Kirekesztetett. Mely törvény által? A cselekedeteké által? Nem; hanem a hit törvénye által.

Rm 3,28 Azt tartjuk tehát, hogy az ember hit által igazul meg, a törvény cselekedetei nélkül.


Jakab Apostol levele 2. rész

14. Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit?

15. Ha pedig az atyafiak, férfiak vagy nők, mezítelenek, és szűkölködnek mindennapi eledel nélkül,

16. És azt mondja nékik valaki ti közületek: Menjetek el békességgel, melegedjetek meg és lakjatok jól; de nem adjátok meg nékik, a mikre szüksége van a testnek; mi annak a haszna?

17. Azonképen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.

18. De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.

19. Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.

20. Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?

21. Avagy Ábrahám, a mi atyánk, nem cselekedetekből igazíttatott-é meg, felvivén Izsákot, az ő fiát az oltárra?

22. Látod, hogy a hit együtt munkálkodott az ő cselekedeteivel, és a cselekedetekből lett teljessé a hit;

23. És beteljesedett az Írás, a mely ezt mondja: Hitt pedig Ábrahám az Istennek, és tulajdoníttatott néki igazságul, és Isten barátjának neveztetett.

24. Látjátok tehát, hogy cselekedetekből igazul meg az ember, és nem csupán hitből.


A cselekedetek nem azok, amit ti képzeltek. Nem a házról házra járás, mert abban nektek dicsekedésetek van, és személyválogatók lesztek, mondván, hogy nincs ember, ki prédikálás nélkül megtartatna. A hit szüli a cselekedeteket, ami hosszútűrés, gyógyítás, személyválogatás nélküli szeretet, alázatosság, megbocsájtás… stb.


Nekem a tanúkról Jézus egyik példázata jut eszembe:


Lukács Evangyélioma 18. rész

10. Két ember méne fel a templomba imádkozni; az egyik farizeus, és a másik vámszedő.

11. A farizeus megállván, ily módon imádkozék magában: Isten! hálákat adok néked, hogy nem vagyok olyan, mint egyéb emberek, ragadozók, hamisak, paráznák, vagy mint ím e vámszedő is.

12. Bőjtölök kétszer egy héten; dézsmát adok mindenből, a mit szerzek.

13. A vámszedő pedig távol állván, még szemeit sem akarja vala az égre emelni, hanem veri vala mellét, mondván: Isten, légy irgalmas nékem bűnösnek!

14. Mondom néktek, ez megigazulva méne alá az ő házához, inkább hogynem amaz: mert valaki felmagasztalja magát, megaláztatik; és a ki megalázza magát, felmagasztaltatik.


A Jehova Tanúi ítélkeznek, azzal, ha azt mondják, hogy csak az keresztény, aki házról házra jár. Sem Ábrahám, sem Izsák, sem Jákob, sem János ilyet nem tett.


Mt 7,1 Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek.


A Biblia nem vallja, hogy prédikálniuk kell házról házra a keresztényeknek, ezt a JT-i mondják. Tanításuk a Biblia szava ellen szól.


Mint mondtam: „hirdetem Isten kegyelmét, melyet nekünk adott Krisztus által, Krisztus második eljövetelét, Isten igazságát...”

És nektek ez nem elég, hanem prédikálni kell házról házra annak ellenére, hogy Jézus ezt tiltotta?

2013. máj. 12. 15:38
 15/21 anonim ***** válasza:
42%

Kedves Kérdező.


ez szép is volna, de a Hit halott önmagában ha nincsenek cselekedeti.

Hogyan bizonyítod a hitedet, ha nem cselekedetekkel

Az hogy hiszek az nagyon kevés, Ábrahám a hitét cselekedetekkel mutatta.

(Jakab 2:17) 17 Ugyanígy a hit is, ha nincsenek cselekedetei, halott önmagában.

A kettő elválaszthatatlan egymástól.

Jézus is és a tanítványok is aktív hittel rendelkeztek nem passzívval.


Az Ördögök is hisznek, még is megfognak halni.


Katy Weaver

2013. máj. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Katy! Erre az idézetre is kitértem az előző válaszomban, de szokás szerint megint nem olvastad körültekintően.
2013. máj. 12. 19:56
 17/21 anonim ***** válasza:
42%

Ne haragudj rám de ha csak cselekedetek nélküli hittel elég élni, akkor mindenki megmenekülne aki csak akár szóban azt mondja, hogy hiszek, aztán ennyi,

Jézus aktív hitet kér nem passzívat, és ezt Jakab is kifejtette:

(Jakab 2:18-26) 18 De valaki majd azt mondja: „Neked hited van, nekem meg cselekedeteim. Mutasd meg nekem a hitedet a cselekedetek nélkül, én pedig megmutatom neked hitemet a cselekedeteim által.” 20 De akarod-e tudni, ó, te balga ember, hogy a hit cselekedetek nélkül tétlen? 21 Ábrahámot, a mi atyánkat vajon nem cselekedetek által nyilvánították igazságossá, miután felajánlotta fiát, Izsákot az oltáron? 22 Látod, hogy a hite együtt munkálkodott a cselekedeteivel, és a cselekedetei által lett tökéletes a hite, 23 és beteljesedett az írás, amely ezt mondja: „Ábrahám hitt Jehovában, és ezt igazságosságul számították be neki”, és „Jehova barátjának” hívták. 24 Látjátok, hogy az embert cselekedetek által, és nem csupán hit által fogják igazságossá nyilvánítani. 25 Ugyanígy Ráhábot, a szajhát is, vajon nem cselekedetek által nyilvánították igazságossá, miután vendégszeretően fogadta a követeket, és más úton bocsátotta el őket? 26 Bizony, ahogy a test halott szellem nélkül, úgy a hit is halott cselekedetek nélkül.



Jézus Tiltotta a házról házra prédikálást?


Nos akkor Jézus halála után az apostolok is bűnt követtek el, mert Ők pedig folytatták, ezt a munkát.

Ábrahámnak, miért is kellett volna Jézus királyságáról prédikálnia?

Ő még el sem jött.


A cselekedetek könyvében van szó legnagyobb részt szó arról, hogy a szent szellem erejével a föld legtávolabbi részéig hirdetni fogják ezt a jó hírt.


János is prédikált.

Keresztelő Jánosnak nem ez volt a feladata, ugyan miért tette volna?


A prófécia szerint pedig ez is egy jele az utolsó napoknak, amiről Jézus beszélt amikor a háborúkat, stb

említette.

(Máté 24:14) 14 És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.


(Márk 13:10) 10 Ezenkívül a jó hírt előbb minden nemzetben prédikálni kell.


Előbb hirdetni kell...

A prédikáló szolgálat mellett ez is fontos mindenkinek, Jézus nem tett kitételt, hogy csak egyesek tehetik hanem minden Ő követőjének tennie kell.


(Máté 28:18-20) . . .. 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


Jézus itt elmondja, hogy azokkal lesz a világ rendszer befejezéséig akik ezt a munkát végzik,

Tehát támogatja Őket ebben.


Nos ebben a versben pedig akkor Pál is megszegte Jézus parancsát, fel téve ha Jézus úgy gondolta ahogy Te írod.

(Cselekedetek 20:19, 20) 19 rabszolgaként szolgálva az Úrnak a legnagyobb alázatossággal és könnyekkel meg próbákkal, amelyek a zsidók cselszövései miatt értek engem; 20 eközben nem tartottam vissza magam attól, hogy elmondjak nektek mindent abból, ami hasznos, és attól sem, hogy nyilvánosan és házról házra tanítsalak benneteket,


S hogyan lehet az elveszett juhokat megtalálni, és tanítvánnyá képezni, hanem az otthonaikba keressük, fel


Jézus így kezdi:

Menjetek....

Vagy is el kell menni, és nem egy helyben ülni, hogy valaki majd oda jön.

És ha nem? Akkor meghal?

Engem érdekel az ember társam élete?

Akkor elmegyek és elmondom neki, amit Jézus parancsolt, ahogy a versben mondja:

(Máté 28:20) 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. . .


Meg kell tanítani Jézus parancsát, mert ez nem jön magától.Ezt kéri Jézus.

Egyébként itt van egy héber vers ami ugyan erre utal,


(Ezékiel 3:17-19) . . .. 18 Ha azt mondom a gonosznak: »Bizony meghalsz«, és te nem figyelmezteted, és nem szólsz, hogy figyelmeztesd a gonoszt az ő gonosz útja miatt, és megóvd az életét, akkor ő gonosz lévén meghal a vétkében, de vérét a te kezedből fogom számon kérni. 19 Ha azonban figyelmeztetted a gonoszt, és mégsem tér meg gonoszságából és gonosz útjáról, akkor ő meghal a vétke miatt, de te megszabadítottad lelkedet.

Annak aki Isten szolgája, felelősséggel tartozik az embertársáért aki nem ismeri Isten akaratát, és ha nem mennénk el, akkor tőlünk kérné számon, hogy nem figyelmeztettük az embereket.Pál ezt írta jogosan:

(Cselekedetek 20:26, 27) 26 Ezért e mai napon felhívlak benneteket annak tanúsítására, hogy mindenkinek a vérétől tiszta vagyok, 27 mert nem tartottam vissza magam attól, hogy elmondjam nektek az Isten egész szándékát.


Mindenkinek akinek csak tudta..hirdette.


Ez összhangban van Pál buzdításával:

(1Timóteusz 4:15, 16) . . .. 16 Állandóan ügyelj magadra és a tanításodra. Maradj meg ezek mellett, mert ezt cselekedve magadat is megmented, és azokat is, akik figyelnek rád.

A kereszténynek a saját példa mutatásával is tanítani kell nem csak szavakkal


Talán tudtam segíteni Katy Weaver

2013. máj. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
34%

Talán annyit, mert ez le maradt.

Te erre mondod azt, hogy ne járjunk Házról házra:

(Lukács 10:7) . . .Ne járkáljatok egyik házból a másikba.


Ez a vers lábjegyzete az Efézusi levélben írtakat magyarázza ami így szól:

(Efézus 5:15) 15 Így hát folyton szigorúan ügyeljetek arra, hogy ne mint balgák, hanem mint bölcsek járjatok,

Vagy is ez a vers azt jelenti, hogy ha egy házba bemegyünk és nem fogadnak szívesen akkor nem maradunk ott hanem át megyünk más hova, mert a másik lábjegyzet ezt írja


(Máté 10:16) 16 Íme! Elküldelek titeket, mint juhokat a farkasok közé; legyetek hát óvatosak, mint a kígyók, de ártatlanok, mint a galambok.


Hogy a szolgálat során sokan ezen munka miatt sértegetnek meg fenyegetőznek.

Ezért célszerű, egy időre azt a területet elkerülni, ahol bántanak vagy sértegetnek.


A vers eleje így szól

(Lukács 10:7) 7 Maradjatok tehát abban a házban,. . .

Nyilván való hogy menni kell házról házra, de ha probléma van akkor elmegyünk onnan és majd keresünk egy kedvezőbb időt.

Ha pedig kedvesen fogadnak akkor maradunk és tudunk beszélgetni az emberekkel.

Vagy is csak el kell menni a házakba hiszen hol találhatóak meg a legjobban az emberek ha nem az otthonaikban? Ezt Jézus nagyon jól tudta.


Katy Weaver

2013. máj. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A kedves kérdező alapvetően keveri a dolgokat, és egyoldalúan hangsúlyoz.

A hiten kívül valami másra is szükség van ahhoz, hogy megmentésben részesüljünk?

Ef 2:8, 9, ÚRB: „Hiszen kegyelemből (ki nem érdemelt kedvességből, ÚV) van üdvösségetek a hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez; nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék.”


A megmentés lehetősége teljességében Isten ki nem érdemelt kedvességének a megnyilvánulása. Ádám utódai számára nincs lehetőség arra, hogy saját erőfeszítésükből megmentésre jussanak, bármilyen nemes cselekedeteket hajtanak is végre. A megmentés Isten ajándéka, amit mindazok megkapnak, akik hisznek az ő Fia áldozatának bűnengesztelő értékében.


--------


(Héb 5:9), ÚRB: "Jézus örök üdvösség szerzőjévé lett mindazok számára, akik engedelmeskednek neki".


(Máté 7:21) "Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát."


Ellentétben áll ez azzal a kijelentéssel, hogy a keresztények „hit által” menekülnek meg? Egyáltalán nem. Az engedelmesség, vagyis a cselekedet csupán a hit valódi voltát igazolja.


--------


Jak 2:14, 26, ÚRB: „Testvéreim, mit használ, ha valaki azt mondja, hogy van hite, de cselekedetei nincsenek? Vajon üdvözítheti-e őt egyedül a hit? Mert ahogyan a test halott a lélek nélkül, ugyanúgy a hit is halott cselekedetek nélkül.”


Cselekedetekkel nem lehet rászolgálni a megmentésre. De mindenki, akinek igazi hite van, cselekedni is fog azzal összhangban: betartja Isten és Krisztus parancsait, ezáltal bizonyítva a hitét és a szeretetét. Ilyen cselekedetek nélkül a hite halott.

Csel 16:30, 31, ÚRB: „»Uraim, mit kell cselekednem, hogy üdvözüljek?« Ők (Pál és Silás) pedig így válaszoltak: »Higgy az Úr Jézusban, és üdvözülsz mind te, mind a te házad népe!«”


Ha ez a férfi és a háznépe valóban hittek, vajon nem cselekedtek hitüknek megfelelően? Dehogynem.


Sokan egyoldalúan kiragadnak Páltól bizonyos verseket annak alátámasztására, hogy csak hinni kell és kész. De Pál sem tagadta, hogy nem kell a cselekedet, mint a hited bizonyítéka, hanem csak a zsidók törvényének a szó szerinti betartása (azaz "cselekedete") általi megmentést utasította el.

2013. máj. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A Lukács 10:7 és a többi vers - Máténál is -, mely konkrétan erről szól (mikor a 12-őt, és a 70-et küldi ki Jézus), semmi különlegeset nem jelent, csak csupán annyit, hogy a prédikálónak is meg kellett szállnia valahol, ha nem akar az árokparton aludni. Ezért meg kellett tudakozódniuk, hogy ki méltó arra, hogy szállásadó legyen, ahonnan kiindulhattak naponta a szolgálatra.

Ez lehetett nyilvános, csoportos, vagy házankénti, amit a lehetőség és a célszerőség diktált. Ma is így van ez olyan helyeken, ahol nagy területek, távolságok vannak, a közlekedési eszközök korlátozottak - leginkább a lábak szolgálnak csak erre -, és még nem járt arra senki a Tanúk közül. Nyilván az ilyen területeken nem szaladhatnak haza a prédikálók minden este egy jó zuhanyra és terített asztalra. Ez az ókorban Mitsubishi Pajero és repülőgép híján fokozottan így működött.


A szövegkörnyezet világossá teszi, hogy nem egy rövid tanúskodásról van szó ezen vendéglátóknál, hanem ellátásról, kiszolgálásról. Az illendőségről beszélt Jézus, arról, hogy azt egyék és igyák, amit elébük raknak, és ne mászkáljanak más vendéglátót keresni, csak mert nem tetszik az, amit etetnek ás itatnak velük. Arra hívta fel a figyelmet Jézus, hogy legyenek alázatosak és szerények ez ügyben, ennyi!!

2013. máj. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!