Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vannak sok helyen...

Miért vannak sok helyen feltételei egy csecsemő megkeresztelésének?

Figyelt kérdés

Meg szeretnénk keresztelni a kisfiúnkat. Mindketten meg vagyunk keresztelve és a választott keresztszülők is. Azonban több helyen látom, hogy csak olyanok lehetnek kereszt szülők, akik a szülőkkel együtt katolikus házasságban élnek.

1, Nálunk a keresztanya a húgom lenne, aki 19 éves, még nem él házasságban, párja sincs, viszont ő a legközelebbi rokonom, így őt szeretném, ha a kisfiam keresztanyja lenne. Férfi rokonunk meg nincs (a felmenőkön kívül), így egy nagyon szoros közös barátunkat választottuk keresztapának.


A kérdésem: nem jár-e ki eredendően minden csecsemőnek az eredendő bűnöktől valómegtisztulás és az egyházba lépés joga, függetlenül attól, hogy a szülei vagy a kereszt szülei mondjuk házasságban élnek-e. Hozzá teszem, jövő nyáron lesz az esküvőnk, szóval mire emlékezni fog rá, a szülei házasok lesznek (mielőtt valaki az erkölcsi példamutatással jönne). Persze, mocskosak vagyunk, hogy házasságon kívül éltünk szexuális életet, de könyörgöm, ezen az alapon senki nem keresztelhetné meg a gyerekét!!! De ezen kívül Isten félő emberek vagyunk, templomba is jártunk, én elsőáldoztam, bérmálkoztam és tisztességes, becsületes életet élünk. Annyira bánt, hogy így meg lennénk bélyegezve.


Szerintem ez nagyon nem jogos hozzáállás. Minden ártatlan csecsemőt megillet a szent keresztségben való részesülés, függetlenül attól, hogy a szülei esetleg milyen életet élnek!!! Ti nem így gondoljátok?

Természetesen keresni fogok olyan plébániát, ahol ez nem feltétel, de elszomorít, hogy vannak olyan helyek (sőt, ahova eddig jártunk és ahol meg szeretnénk keresztelni), ahol kitételei vannak egy csecsemő megkeresztelésének!



2013. máj. 14. 08:55
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
35%

Aki olvassa a Bibliát, az tudja, hogy nincs olyan benne, hogy gyerekkeresztség. Ez egy régi szokás, amit az Ókeresztények találtak ki üldöztetésük idején, hogy az őáltaluk választott keresztszülők neveljék tovább a gyereket, ha őket megölik. Nem olyan régen, 200 éve talán, még a katolikus egyház is bemerített, hisz ők is tudják, hogy a gyerekkeresztség egy értelmetlen dolog.

De akik csak látszat keresztények, azok azt nem tudják, mert a Biblia messziről megtekintése még nem ad tudást az Istenbe vetett hit mellé.

2013. máj. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
35%
7: felesleges sarkítani. Oltást be kell adni, ruhát fel kell venni, óvodába, iskolába kell járni ahhoz, hogy normális élete legyen. Az egyház viszont nem kell ehhez (hangsúlyozom: egyházról beszélek, nem hitről).
2013. máj. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 Andizsuzsi ***** válasza:
59%

Igazából nem értem a kérdésedet. Most mi miatt nem keresztelik meg a gyereket?


Megmondom, hogy miért nem. Azért, mert Ti nem éltel a katolikus egyház elvárásainak megfelelően. "templomba is jártunk" És most? Ha te azt szeretnéd, hogy az egyház befogadja a gyerekedet, akkor ahhoz először neked kell az egyház elvárásai szerint élned. Tudom, hogy ez most nyersen hangzik, de mégis így van.

" nem jár-e ki eredendően minden csecsemőnek az eredendő bűnöktől valómegtisztulás "

Ti megtettetek mindent a részetekről érte?

2013. máj. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:

keresztelo nelkul is lehet sot kell is hitre neveli a gyermekeidet

Az elso lecke a sajat hit megelese es az egyhaz szabalyainak betartasa.

Ugye a gyerek a peldakbol tanul.

a gyerekori keresztseg szimbolikus erteku a szuloknek szol nem a gyereknek a gyereknek fogalma sincs rola mirol is szol a dolog.ez inkabb egy nepszokas.

Es jo hogy feltetelekhez van kotve

Kulonben a gyerekek ha keresztseg nelkul halnak meg akkor is a Istenhez kerulnek mert Isten jo es kegyelmes nem bunteti a kisdedeket a szuleik buneert sem a tudatlansagukert.

2013. máj. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Ne felejtsük el,hogy a keresztség, az szentség, és azt mindenféle engedménnyel, kompromisszummal nem lehet kiszolgáltatni. Vannak szabályok, be kell tartani.Ha nem tetszik, nem kötelező. Valaki írta,hogy te megtettél mindent, azért, hogy gyermeked megkapja ezt a szentséget. Hát nem! Nem élsz szentségi házasságban! Akkor mit vársz? Hogy vegye komolyan az egyház az ígéretedet, amit teszel a fogadalmadban a gyermek keresztelőjén, ha még arra sem voltál képes, hogy megesküdjetek Isten színe előtt? Arról nem beszélve, hogy Nem házasságban született a gyermek (paráznaság)?

De ne vedd a szívedre ezeket a kemény szavakat. Hidd el, mindennek megvan az értelme, ami csak a ti javatokra szolgál és nem hátráltat. A jó szándék felül írhat dolgokat és engedékenyebb lesz 1-2 pap, de gondolkodj el a fentieken.

Isten legyen Veletek!

2013. máj. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
19%
Végső soron ti magatok is megkeresztelhetitek, bár azt a pap biztos rossz szemmel nézné. De keresztelni pap nélkül is lehet.
2013. máj. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

Én nem veszek a szívemre semmit, de örülök, hogy itt mindenki maximálisan betart mindent és pl. a szüzességét is csak házasságkötés után vesztette el. Tudjátok, én egyvalami miatt rendültem meg az egyházban, de emiatt többször is: amiatt, hogy csak a külsőségekre ad. Nem az embert nézi, nem azt, hogy az illető ténylegesen milyen életet él, milyen példát mutat a gyermekének, mennyit segít a rászorulókon stb., hanem azt, hogy nem vett részt egy szertartáson (pl. azért, mert veszélyeztetett terhes volt és szinte az egész terhességét kórházban töltötte, a kitűzött esküvői időpontot is beleértve). Hasonló okok miatt hagytuk abba a templomba járást is, és a baba születése óta pedig azért nem, mert nincs semmi segítségünk, az újszülött folyton sírós babámat pedig nem fogom misére vinni. El lehet ítélni, ítélkezni nagyon könnyű, de azért erről is jusson eszetekbe, hogy mit hirdet az egyház! Nagyon sokmindenre akartam még itt reagálni a hozzászólók közül, de nincs erre most energiám. Azt hiszem, inkább kilépek ebből a beszélgetésből. Valahogy mindig amikor visszatérnék a vallásomhoz, az élet elintézi, hogy csalódjak benne (ezesetben pl. rettenetesen ellenszenves, ahogy egyesek képesek megnyilvánulni, olyanok, akik igaz keresztényeknek vallják magukat). De ezt nagyon sokszor tapasztalom.

Tudjátok mit? Nem keresztelem meg a gyerekem, és én is végleg abbahagyom a templomba járást. A hitem attól még megmarad. De a rendszertől és annak "alattvalóitól" felfordul a gyomrom.


Azért viszont azzal nagyon nem értek egyet, amit az egyik ellenző válaszoló írt, hogyha nem lenne vallásos neveltetés, akkor 40 év múlva jobb világ lenne. Ezt nem is értem, hogy hogy gondolhatod így! Szerintem pont azért tart itt a világ mert kurvul el minden!

2013. máj. 14. 17:19
 18/41 anonim ***** válasza:
Ez pap függő is. Barátnőmék is így voltak. Ikreiket a gör. kat. egyház keresztelte meg.
2013. máj. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó!
2013. máj. 14. 18:17
 20/41 csincsilla000 ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy persze,ha együtt van valakivel valamelyik keresztszülő,akkor házasságban kell lennijük(ha együtt élnek),elvált viszont nem lehet.Azt viszont nem tudom,hogy ha házasságon kívül született a gyermek akkor meg lehet e kereszteltetni.Ezt szerintem kérdezzétek meg.(bocsi nem olvastam végig a kommenteket,úgyhogy nem tudom,hogy elhangzott e már vni :D )
2013. máj. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!