Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon miért van az, hogy a...

Vajon miért van az, hogy a keresztény hit iránt immunis, felvilágosult emberek egy idegen vallás hittételeit magukénak vallják? Pl reinkarnáció.

Figyelt kérdés
És egyáltalán, miért jobb az, ha valami távoli?

2013. máj. 18. 12:28
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
90%
2013. máj. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
76%

"itt van megint egy "zseni" aki szerint az evolúció tény"

Tudod mi az hogy több évtizedes tudományos megfigyelés eredménye?Minek jártál iskolába nem ragadt rád semmi a koszon kívűl!Darwin forog a sírjában!A vizsgákon is azt modntad hogy a tudomány az hadova?

2013. máj. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
30%

Vegyük sorra milyen evolúciók léteznek.


1. Kozmikus evolúció: Az idő, tér és anyag eredete, az ősrobbanás.

2. Elemi evolúció: Az összes elem hidrogénből való származtatása.

3. Csillagok és bolygók evolúciója (kialakulása): Még soha, senki sem látta egy csillag kialakulását.

4. Organikus evolúció: Az élet eredete.

5. Makro-evolúció: Egyik fajta átalakul egy másikká.

6. Mikro-evolúció: A fajtán belüli változások. Egyedül ez az, ami meg is figyelhető.



Az első öt pont tisztán vallásos, nem tudományos megfigyelés.


A 6. pontot lehet csak megfigyelni, de akkor sem azt, hogy pl egy kutya nem kutyát szült volna stb.

2013. máj. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
80%

40%-os, te szó szerint másoltad be ezt a 6 pontos szöveget 3 másik kérdéshez is. Saját gondolataid nincsenek, az egyház tiltja azokat?


Az első 4 pontod megint figyelmen kívül hagyom.


Mikro-és makro evolúció még mindig nem létezik, csak egyszerűen az evolúció. Ha nincs kapacitásod ahhoz, hogy megértsd, akkor is létezik.

2013. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
87%

"A 6. pontot lehet csak megfigyelni, de akkor sem azt, hogy pl egy kutya nem kutyát szült volna stb"


Mondd csak te tudod azt hogy a kutya embriója és az emberi embrió egy adott állapotban teljesen egyforma?Tudsz erről? Vajon miért? Tudod hogy az ember ujjai között úszóhártya maradvány van? Tudod hogy az embernek az embrió korban levő farka a születésig visszafejlődik de az első farokcsigolya megmarad?

2013. máj. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
0%

Leírhatom többféle képen is ezt a 6 pontot a másik, hogy te sem tudsz valami újat mondani, te is mindig csak az "evolúció az tény és kész" -el tudsz jönni.


A másik, hogy ezt én magam írtam ki egy előadásból. Nincs is sok értelme ezen vitatkozni, aki elfogadja az igazságot az elfogadja aki nem az nem, ilyen egyszerű.

2013. máj. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

De, csak foglalkozok velük:


"1. Kozmikus evolúció: Az idő, tér és anyag eredete, az ősrobbanás."


Nem, ennek köze sincs az evolúcióhoz. Az evolúció nem a miértet mutatja, hanem a hogyant.

Kozmikus evolúció nem létezik. A tér, idő és anyag eredetével fizikusok foglalkoznak.


"2. Elemi evolúció: Az összes elem hidrogénből való származtatása."


Van egy olyan érzésem, hogy ezt a 6 pontnyi hazugságot elég keményen beléd verték.

Az elemeknek sem evolúciója van. Ehhez én bevallom, hogy nem értek (de te még ennyit sem), de tény, hogy az evolúció csak az élőlényekre vonatkozik.


"3. Csillagok és bolygók evolúciója (kialakulása): Még soha, senki sem látta egy csillag kialakulását."


Láttuk már több lépését. Te láttad Thor... Ozirisz... akarom mondani Jahve istened születését? Fizikai törvényeknek megfelelően alakulnak ki. (visszetértem a valósághoz) Nem fejlődtek: mert nem élőlények és nem kell túlélniük semmit. És jelenségek nem fejlődhetnek, csak élőlények.

Újabb ferdítés volt ez tőled.


"4. Organikus evolúció: Az élet eredete."


Az élet eredetével teológusok, filozófusok foglalkoznak, és azt hiszik rájöttek. Az abiogenezist komoly tudósok kutatják, nem ritkán az egész életüket erre áldozva.

2013. máj. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Kedves barátom, ha neked az elfogadhatóbb, hogy a semmiből jöttél létre majd egy nyálkából fejlődtél ki egy emberi lénnyé, akkor fogadd el azt :)


És szerintem nem én hadobálok úgy ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, mint akinek a "fejébe verték" ezeket a dolgokat :)

2013. máj. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Ennyi? Sem fizika, sem biológia terén nem vagyok szakértő, egyszerű középiskolás érveléssel lesöpörtelek a pályáról, és csak egy kis nyálkázással, meg kedvesbarátomozással jössz? Szomorú.
2013. máj. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
82%

Nem attól lesz vki felvilágosult,hogy az egyik vallásét elfogadja,a másikét nem.Gondolom azért vallják sajátjuknak,mert elfogadhatóbbnak érzik,logikusabbnak,közelebb áll a szívükhöz.És nem azért,mert a távoli az jobb.

Egyébként ha jól tudom Jézus sem tagadta a reinkarnációt(ha tévedek javítsatok ki)beszélt az örök életről,de ez nem zárja ki az újra leszületést,hiszen a reinkarnáció szerint a halál is csak egy kapu,átmenet.

2013. máj. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!