Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mélyen bigott és hívő...

A mélyen bigott és hívő emberek között vannak olyanok is, akik intelligensek?

Figyelt kérdés
Vagy az, hogy az egész életét egy kreált szemléletre építi, legyen az bármilyen vallás/közösség/szekta, teljesen kizárja az értelmes, logikus gondolkodást? Nyilván nem a matek tudására értem a logikus gondolkodást, hanem pl az élethez való hozzáállásra - párkapcsolat, házasság, társadalom, a másik emberrel való viszonya etc.
2013. máj. 31. 16:04
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Ez a különbség köztünk, hogy nem sértegettem senkit, csak feltettem egy kérdést. Isten állatkertje pedig nem az én területem...ezekszerint ;)
2013. máj. 31. 16:49
 12/25 anonim ***** válasza:
15%

És még álszent is vagy. Szép lassan bővül a kör. Mellesleg én örülök, hogy nem vagyok ilyen világi embernek szimpatikus, mert ez is azt jelzi, hogy jó az út. Akkor van baj, mikor egy hívő leáll veletek pacsizni.

Nem, köszi, nekem jók az ilyen marha értelmes kérdések, mert még szórakoztat is, hogy mit küzdötök azért, hogy magatokat felsőbbrendűnek hihessétek. :D

2013. máj. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
57%

@Frank N. Stein

"Én sorozatban megbuktam már oviban, protekcióval tudtam csak befejezni."


Az első mondatod, amit elhiszek.

2013. máj. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
19%
Akkor előrébb vagy mint én veled szemben.
2013. máj. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Frank N. Stein! Így akarsz te téríteni? Hát ez a krisztusi szeretet? Vajon Jézus is ilyen durván odaszólna a kérdezőnek? A válasz: Nem! Nem jársz jó úton, ha te visszataszító vagy mások számára, a vallásod is az lesz. Jézus pedig azt mondta: "Tegyetek tanítványommá minden népet!" - Hát ezt nem így kell, fiam.
2013. máj. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
52%

azért ha jobban belegondolsz nagy felelőtlenség úgy élni az életedet hogy ennyi az egész amit itt a földön leélsz


(kérdésíró gondolja: nah, pont ilyen idiótákra gondoltam akik hisznek Istenbe, és nem dugnak fűvel fával, erkölcsösen nevelik a gyerekeiket ezek a barmok nem tudják miről maradnak le, megfosztják magukat az élvezetektől, ilyen beszűkült barmok miatt tart itt a világ)


talán a válaszom ilyen érzelmeket vált ki belőled, persze nem biztos csak tippelek

2013. máj. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Frenkibácsiból megint kitört a szeretet, meg a keresztényi értékrend. Nembaj, majd meggyónja oszt kész-így megy ez náluk.
2013. máj. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

Ha ismernétek azt, amit szídtok, ti ostobák, akkor tudnátok, hogy csak a katolikusoknál van gyónás, amit ezerszer leírtam, hogy nem biblikus. De nem fogjátok fel, csak okádjátok ki a sok trágyát magatokból.

Nekem nem kötelességem téríteni majomivadékok, mondom ti egyáltalán nem fogtok fel itt semmit. Minden megtérés Isten ajándéka.

Ezen az oldalon már csak a sima olvasással lehetne tanulni és ha lenne bennetek minimális normális érdeklődés, akkor nem ilyen kérdést írnátok ki. Tehát minden egyes válaszom egy normális kérdésre a ti intésetek, viszont nektek a gondolkodás helyett jobb ez, amit a Biblia úgy fogalmaz meg, hogy csúfolkodás, gúnyolódás.

(Júdás 18, 19) . . .„Az utolsó időben

lesznek gúnyolódók, akik a saját,

istentelen dolgokra irányuló

kívánságaik szerint járnak majd.”

19 Ezek azok, akik szakadásokat

okoznak; állatias emberek, akiknek

nincsen szellemiségü.



Én teljesítem a kötelességem:

Ha azt mondom a

bûnösnek, hogy meg kell halnia,

és te õt nem figyelmezteted, és

nem szólsz neki, figyelmeztetve

a bûnöst, hogy ne járjon bûnös

úton, és így életben maradjon:

akkor az a bûnös meghal ugyan

bûne miatt, de a vérét tõled

kérem számon.


De ha te

figyelmezteted a bûnöst, és õ

nem tér meg bûnébõl, és bûnös

útjáról, akkor õ meghal a bûne

miatt, de te megmented a

lelkedet.


Ennyi. Úgyhogy hiába jöttök a sületlen dumátokkal, minden egyes mondat, amit leírtok, csak a sötétséget mutatja, ami bennetek van.

2013. máj. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Kérdezhetnénk úgy is: Az evolúcionisták és ateista emberek között vannak olyanok is, akik intelligensek?


Vagy mind csak a "tudósok állításaira" támaszkodva érvel? Nincs saját gondolatuk?

2013. jún. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés a bigottakról szól, nem a hívőkről általában. Ééééés, most bizonyítottad be a saját intelligenciád... hiányát.
2013. jún. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!