Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent Jehova TAnúinak az...

Mit jelent Jehova TAnúinak az evangélium üzenete?

Figyelt kérdés
Mit jelent a személyes életükben? Közösségi életükben? Mit jelent a kereszténységük nekik? Annyi válaszukat végig olvastam, de erre a kérdésre nem találtam választ.

2013. jún. 4. 10:24
1 2
 1/18 anonim válasza:
30%
Azt hogy ő szerintük csak azáltal lehet megmenekülni amit ők mondanak.A biblia szerint élnek és beleviszik a minden napjaikba.Eljárnak az összejövetelekre és persze hirdetni az ,,igazságot,,.A többségük nagyon jó és segitőkész ember.
2013. jún. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) De az evangélium üzenete kicsit más. Hátha mondanak valamit. :) Mit jelent, hogy valaki segítőkész, és jó ember, ha egy tanúról beszélünk? Vagy ne válasszuk külön? Csak azért kédezem, mert a jó ember fogalma lehet, hogy neked, és nekem is mást jelent.
2013. jún. 4. 11:53
 3/18 KZitus ***** válasza:

Szia!


Az evangélium szó azt jelenti: jó hír.

Nekünk Tanúknak ezt jelenti az evangélium.


Hogy mi a jó hír?

"És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég" Máté 24:14

Tehát a jó hír, amit hirdetünk, az Isten Királysága, amelynek Isten által kinevezett királya Jézus Krisztus, aki már uralkodik az egekben(legyen meg az akaratod mint az égben),és teljes biztossággal hirdetjük azt, hogy hamarosan a föld fölött is átveszi az uralmat(úgy a földön is; Máté 6:9) Tehát ez Jehova Tanúi számára az evangélium üzenete. "Mert nem szégyellem a jó hírt; valójában Isten ereje az a megmentésre mindenkinek, akinek van hite" Róma 1:16


"Mit jelent személyes életünkben? Mit jelent a kereszténységük nekik?"

Pál apostol jól összefoglalta:" és ő azért halt meg mindenkiért, hogy akik élnek, többé ne önmaguknak éljenek, hanem annak, aki meghalt értük, és feltámadt." 2Korintusz 5:15

Vagyis elsajátítjuk Krisztus gondolkodásmódját és összhangba hozzuk az életünket az ő tanításával. Ez nem azt jelenti, hogy nem hibázunk sokszor, sokféle képen. De állandóan a tanításaira támaszkodunk még akkor is, ha ezért sok támadás ér minket. Péter azt mondta Krisztusnak egy nehéz helyzetben "kedvezz magadnak"(Máté 16:22,23)

Ma is lehet hallani hasonló hangokat. A világ gyakran arra ösztönöz minket és az embereket, hogy legyenek jók önmagukhoz, vagy válasszák a legkönnyebb utat. Jézus viszont teljesen más gondolkodásmódot javasolt. Ezt mondta a tanítványainak: „Ha valaki utánam akar jönni, tagadja meg magát, vegye fel a kínoszlopát, és állandóan kövessen engem” (Máté 16:24).


"Közösségi életükben"

Mi önfeláldozó szeretetet tanúsítunk egymás iránt, és hívőtársaink szükségleteit a magukéi elé helyezzük. Sőt, attól sem vonakodunk, hogy ’a lelküket adják a barátaikért’ (János 15:13).

A korai keresztények megtartották ezt az új parancsolatot Tertullianus, a második századi író Védőbeszéd című híres művében így idézte, hogy mit mondtak mások a keresztényekről: „Nézzétek . . . mennyire szeretik egymást . . . Nézzétek, mennyire kész egyik a másikért még a halálra is.”


Remélem kielégítő számodra a válasz.

Tisztelettel: Zita

2013. jún. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Kedves Zita, ezt írtad:


"Az evangélium szó azt jelenti: jó hír.

Nekünk Tanúknak ezt jelenti az evangélium.


Hogy mi a jó hír?

"És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég" Máté 24:14

Tehát a jó hír, amit hirdetünk, az Isten Királysága, amelynek Isten által kinevezett királya Jézus Krisztus, aki már uralkodik az egekben(legyen meg az akaratod mint az égben),és teljes biztossággal hirdetjük azt, hogy hamarosan a föld fölött is átveszi az uralmat(úgy a földön is; Máté 6:9) Tehát ez Jehova Tanúi számára az evangélium üzenete. "Mert nem szégyellem a jó hírt; valójában Isten ereje az a megmentésre mindenkinek, akinek van hite" Róma 1:16"


Így teljesen érthető, hogy miért beszélünk el mi, keresztények, és ti, jehova TAnúi egymás mellett. Ha nem haragszol, egyenlőre nem tudlak benneteket kereszténynek nevezni.

A mi hitünk szerint az evangélium abból áll, hogy: Krisztus meghalt a bűneinkért, eltemették, majd feltámadt, és meg is jelent. Nekünk az evangéium az a jó hír, ami Atyánk kegyelméről beszél Krisztus halála által, és ami által mi megmentésben részesülünk. 1Kor 15:1-11


Te látsz közte hasonlóságot, vagy inkább különbséget a két hit között?

2013. jún. 10. 14:46
 5/18 A kérdező kommentje:
Senki többet? pedig ez sarkalatos pontja minden keresztény felekezet,és egyház tanításának.
2013. jún. 12. 09:41
 6/18 anonim ***** válasza:
22%
Kedves kérdező! Meg tudod cáfolni Zitust????? Most komolyan: meg tudod cáfolni, vagy csak mellébeszélsz? Mindazt, amit még hozzátettél, az EVANGÉLIUMOK tartalmazzák, vagyis alap! Ez is a "jó hírhez" tatozik, de Zitus összefoglalta neked a lényeget - azt, hogy Jézus Isten Királyságát nevezte meg a hűségesek és igazak EGYEDÜLI reményének, és ezért tanította a tanítványait imádkozni - tudod: "Jöjjön el a te királyságod"!! Ma ezt sok millió magát kereszténynek valló mondogatja naponta, csak sajnos sokan ezek közül mantraszerűen ismételgetik csupán, azt sem tudván miért imádkoznak. Mi Isten Királysága?
2013. jún. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 KZitus ***** válasza:
62%

Szervusz kedves Kérdező


Köszönöm szavaidat, amelyeket írtál.


Igen látok hasonlóságot abban amit írtál. Amiről Pál apostol írt az 1Korintusz 15:1-11 terjedő verseiben, az a jó hír legfontosabb része, hiszen Krisztus áldozati halála nélkül, nem lenne sem jó hír, sem megmentésünk.

Örökké hálás leszek Jézus Krisztusnak azért az áldozatért, amelyet értem is hozott. Ha ebben mindvégig hitet gyakorolok, reménységem lehet egy örök életre itt a földön. Már alig várom.


Üdvözlettel: Zita

2013. jún. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"Szervusz kedves Kérdező


Köszönöm szavaidat, amelyeket írtál.


Igen látok hasonlóságot abban amit írtál. Amiről Pál apostol írt az 1Korintusz 15:1-11 terjedő verseiben, az a jó hír legfontosabb része, hiszen Krisztus áldozati halála nélkül, nem lenne sem jó hír, sem megmentésünk.

Örökké hálás leszek Jézus Krisztusnak azért az áldozatért, amelyet értem is hozott. Ha ebben mindvégig hitet gyakorolok, reménységem lehet egy örök életre itt a földön. Már alig várom.


Üdvözlettel: Zita"



Köszönöm Zita. A fenti testvéreddel ellentétben én nem szeretnék cáfolni, vagy az én tudásommal ledöngölni senkit, csak azt vettem észra, hogy a tanú tanítás inkább az armageddonra van kihegyezve. Nekünk, általatok hamis vallásnak bélyegzettnek pedig a Krisztus kegyelme az üzenet. nekünk is, mint nektek, a jóhír mindig Isten országának az örömhíre,(Csel,8:12) s azt hírdeti, hogy az Atyáknak tett ígéretek beteljesednek.(13,32) A megbocsátás kegyelme, a Lélek ajándéka. DE, ezentúl ,már egyszerűen Jézus jó híre. Jézus Krisztus Nevének az Úr JÉzusnak,a Jézus Krisztus által hozott békének az evangéliuma. Nálunk nem armageddon van a középpontban, hanem Krisztus feltámadása.


Magam is úgy érzem, hogy sokban hasonló, de mégis valamiért nem ugyanaz.


Mit gondolsz?

2013. jún. 20. 12:15
 9/18 A kérdező kommentje:

" Kedves kérdező! Meg tudod cáfolni Zitust????? Most komolyan: meg tudod cáfolni, vagy csak mellébeszélsz?"


Én nem cáfolni akartam ZItát, és nem az igazság legnagyobb szószólójaként akartam fellépni, hanem egyszerűen egy egészséges beszélgetést akartam. Ha erre nem vagy képes, kérlek menj az utadra, és értetlenkedj ott. Elhiszem, hogy te vagy a tanúknál az ügyeletes hitvédő, de Zitának nincs rá szüksége, hogy megvédjék a hitét. ha meggyőződése van, ha belső tudása, akkor ami az övé, azt senki nem tudja elvenni. Az Istentől kapott hitben a lexikális tudás nem tart meg, mert Isten a benne hívőknek kijelenti. Mégha úgy érzed is, hogy csodálatos tudásod van, és kivülről fújjod a bibliát, az sem jelent semmit. Már Krisztus is megmondta az ilyeneknek, hogy: János: 39.

Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, a melyek bizonyságot tesznek rólam;

40.

És nem akartok hozzám jőni, hogy életetek legyen!


Az ugyan nagyon fontos, hogy ha bármilyen tévtanításban hiszünk, annak utánna járjunk, de csak azért, hogy Krisztus hangját mindig tisztán halljuk. Ezt kívánom neked is.

2013. jún. 20. 12:25
 10/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Szerintem nem kellene megsértődnöd azért mert visszakérdeztem, értetlenkedtem, mert úgy gondolom, jó okkal tettem. Ha figyelmesen végigolvasod Zitus 3-as válaszát egészében(!), akkor nem csak a kérdésedre kapsz benne választ, hanem arra is, hogy mit jelent kereszténynek lenni - a szó igazi, bibliai értelmében, nem pedig az emberek véleménye szerint.


Nem lenne szép dolog engem Zitus ellen állítani, vagy vele összehasonlítgatni, mert az én előző rövid válaszomban nem okoskodni akartam, hanem röviden rávilágítani, miszerint szelektíven olvastál. Miért volt ez olyan feltűnő? Ezért:


"Így teljesen érthető, hogy miért beszélünk el mi, keresztények, és ti, jehova TAnúi egymás mellett. Ha nem haragszol, egyenlőre nem tudlak benneteket kereszténynek nevezni."


Nálunk ez természetesen nem "harag" kérdése, hiszen gyakran kapjuk azt a vádat, hogy "nem vagyunk keresztények", de mindig kudarcba fullad ennek a vádnak a bizonyítása. Zitus a 3-ik válaszában, a két utolsó bekezdésében pedig nagyon kedvesen és szerintem nagyon jól érvelve írta le, hogy mit jelent Krisztus-követőnek, azaz kereszténynek lenni. Annak pedig Jehova Tanúi, mint világméretű egységes nép, megfelelnek.


Ezek szerint te más, nem bibliai szempontok szerint nevezel valakit "kereszténynek"?!


Amit pedig Zitus a 7-es válaszában írt, annak szintén minden hűséges Tanú megfelel, tehát nem tudom mi a kérdés. :)


"azt vettem észra, hogy a tanú tanítás inkább az armageddonra van kihegyezve. Nekünk, általatok hamis vallásnak bélyegzettnek pedig a Krisztus kegyelme az üzenet."


Ha már a "kihegyezve" szót használtad, fogalmazhatunk-e úgy, hogy az egész Biblia részben(!) Armageddonra van "kihegyezve"? Nem csak arra, hiszen ezen kívül még sok mindennel foglalkozik a Szentírás, ami utána jön. De egy jelentős esemény lesz az emberi társadalom történetében, ez kétségtelen. Ennek ellenére szerintem a Tanúk a kiadványaik szerint, nagyon is kiegyensúlyozottan foglalkoznak az általad hiányolt területekkel is.

2013. jún. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!