Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a keresztényeket jobban gyűlölik Jézus nevéért, mint a Jehova tanúit?

Figyelt kérdés

A Jehova tanúival kapcsolatban mindig csak azt hallom, hogy a királyság termük miatt az őrtorony miatt meg a házról házra járkálásuk miatt szitkozzák őket, hogy takarodjanak a ##### ######-ba.


Én meg ha csak előveszem a Bibliámat, vagy szólok pár szót Jézusról, akkor rögtön megosztják velem szatirikus véleményüket Krisztussal kapcsolatban, majd elküldenek azzal, hogy dugjam a s3gg3mb3 az én aranyos kis Bibliámat.



2013. jún. 3. 15:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, miben hisz valaki. Azt kell megértenetek, hogy az emberek nagy része gyűlöli, ha mások a saját hitüket, meggyőződésüket kezdik el nekik ecsetelni. Ha valaki kíváncsi rá, majd közli.
2013. jún. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
18%

Két kérdés, csak hogy tisztán lássam a helyzetet.

Miért húzod elő másoknak a bibliád?

Miért kezdesz el másoknak magyarázni róla?

Tehát arra kérlek vázold a helyzetet.


Mert ha egy buszon leülsz a random idegen mellé, csőre töltött bibliát szorítasz a halántékához és Jézussal fenyegeted, ne lepődj meg, ha elzavarnak.

2013. jún. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Miért húzod elő másoknak a bibliád?

Miért kezdesz el másoknak magyarázni róla?


Azért mert nekünk keresztényeknek az a feladatunk, hogy minél több lelket megnyerjünk az Úrnak.

2013. jún. 3. 15:37
 4/30 anonim ***** válasza:
72%
Jó, de az is beteges, hogy ha valaki hitről hall, akkor kiborul és úgy érzi, hogy hisztizni kell.
2013. jún. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
56%

"Azért mert nekünk keresztényeknek az a feladatunk, hogy minél több lelket megnyerjünk az Úrnak."


Valami ilyesmire tippeltem. Akkor ne is csodálkozz, ha elküldenek a fenébe. Idegeneket zaklatni olyasmivel, amire nem kíváncsi, egy polcra tesz téged a jehovásokkal, krisnásokkal és a többivel, akiktől lépni nem lehet az utcán. Egyszerűen bosszantod az embereket.

2013. jún. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ attól is,hogy miért veszed elő a Bibliádat.Ha kéretlenül akarsz róla magyarázni másoknak,akkor ne legyél meglepődve,ha elküldenek melegebb éghajlatra.
2013. jún. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Mert az emberek többsége hisz a szabad akaratban és a döntés lehetőségében. Akik nem hisznek a kereszténységben, többnyire nem azért nem hisznek benne, mert nem is hallottak róla. Tisztában vannak vele, mi az, de nem hiszik el, másban hisznek, ateisták, hülyeségnek tartják, stb. A lényeg, hogy a saját döntésük, hogy nem hisznek és nem foglalkoznak vele.

Ha ennek ellenére odamegy hozzájuk bárki, és győzködni kezdi róla, hogy márpedig az ő világképe a jó és mindenkinek ebben kell hinnie, természetesen az esetek nagy részében lesz elküldve melegebb éghajlatra.

2013. jún. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Szerintem egyébként ezt a kérdést szándékosan írtad ki :D
2013. jún. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Amúgy a legnagyobb állami, lassan világméretű vallást, az evolúciót se kéri a kutya sem, még is azzal tömik a 9 éves gyerek fejét alsóban, hogy hány milliárd éves a Föld és hogy a majmoktól származunk.
2013. jún. 3. 15:45
 10/30 anonim ***** válasza:
32%

Azért a Jehova tanúival szembeni elutasítás érthető számomra, pl. nagymamámat rendszerint azzal zaklatják, hogy adja fel katolikus vallását és lépjen be az ő szektájukba. Azért ez a kihasználás nem visszataszító?


"Azért mert nekünk keresztényeknek az a feladatunk, hogy minél több lelket megnyerjünk az Úrnak."


Ezzel hithű katolikusként nem tudok egyetérteni, ugyanis maga Jézus mondja: "Isten országa bennetek van", tehát mindenki saját magában kell, hogy keresse, ezért a valódi keresztényeknek sokkal fontosabb lenne a befelé fordulás, nem pedig mások zaklatása. Tehát nem iszlámok vagyunk, nem kötelességünk a hit erőszakos terjesztése.


Az evolúció elutasításával tökéletesen egyetértek, egyébként Magyarországon a kommunizmus lehet a hit elutasításának fő oka, ugyanis a kommunizmus nem más, mint "Egy vallásellenes ellenvallás az államvallás szintjére emelve." (Dr. László Andrástól idéztem).

Egyébként az "evolúcióra", az "ősrobbanásra" semmivel nincs több bizonyíték, mint a Teremtéstörténetre.

2013. jún. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!