Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent Jehova TAnúinak az...

Mit jelent Jehova TAnúinak az evangélium üzenete?

Figyelt kérdés
Mit jelent a személyes életükben? Közösségi életükben? Mit jelent a kereszténységük nekik? Annyi válaszukat végig olvastam, de erre a kérdésre nem találtam választ.

2013. jún. 4. 10:24
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Ezek szerint te más, nem bibliai szempontok szerint nevezel valakit "kereszténynek"?!

....................


A kérdésed provokatív, és úgy állítod be, hogy már benne a számodra helyes válasz. Ez sem méltó egy keresztényhez többekközt. Nekem a keresztény többekközt az, aki elfogadja, hogy nem egy szervezethez kell tartozni, nem egy egyházhoz, mint pl. a katolikus, református, netán Jehova TAnúi, hanem legyen bárhová tartozó az ember, csak Krisztus hívő van. A többit majd megítéli a Jó Isten. A Zitával semmi gondom, te csináltál belőle ügyet.

Mintahogy majd most abból is, hogy denemmindegyhovátartozikazembermertcsakegyigazszervezetvanavilágon és futod a köröket újra és újra. Zita szívéből szólt, mikor Krisztus váltságáldozatára tette a hangsúlyt.

2013. jún. 21. 08:16
 12/18 anonim ***** válasza:
42%

Kedves kérdező! Szerintem le kéne nyugodnod, és nem gúnyolódni, főleg nem úgy, hogy magad sem bizonyítod, amit mondasz.

A kérdésem csak egy kérdés volt, melyre lehet vádaskodás nélkül is válaszolni. Hogy mi méltó egy keresztényhez? Szerintem először a "keresztény" szó fogalmát kellene a Biblia fényében definiálnunk, mert abból sok minden kiderül.


"legyen bárhová tartozó az ember, csak Krisztus hívő van."


És ezt hogyan egyezteted össze azzal, amit Jézus mondott:


(János 17:3) "Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


Vajon csak Krisztust kell megismernünk? És a különböző egyházak mind ugyanazt az EGY igazságot tanítják Jézusról és Istenéről, akit Jézus az "egyedüli igaz Istennek" nevezett??

Mégis akkor mi számít igazán? Ha a hitünk Isten Szavával egységbe kerül és kitartóan cselekedjük is azt - szerintem. Márpedig ezt nem minden közösségben vallják és teszik.

2013. jún. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 KZitus ***** válasza:

Kedves Kérdező és névtelen válaszolgató!


Elnézéseteket kérem, amiért leírom, hogy mosolyogva olvastam "vitátokat".

Tudjátok melyik történek jutott eszembe rólatok?

Az, amikor többször is arról vitatkoztak Jézus követői, hogy ki legyen a nagyobb közülük.

Emlékeztek mit válaszolt nekik Jézus?


Mind a kettőtöknek Jézus a Tanítója. Kérlek titeket vonjatok le a tanításából helyes következtetéseket. Jézus tanítása soha nem lehet vita tárgya. Azt vagy elfogadjuk, és ha igen tesszük is, vagy nem tudjuk elfogadni és az nélkül éljük az életünket.

Jézus tanítványainak van egy félreismerhetetlen ismertető jegye:

„Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást; ahogy én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást. Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek” (János 13:34,35).

Kedvesek! Mindkettőtökért meghalt Urunk. Mindkettőtöket egyformán szeret ma is. Ez is az evangélium üzenete.


Egyébként ha bárkivel vallási, vagy faji hovatartozás miatt előítélettel lennénk mi Jehova Tanúi, gondolom egyetértesz kedves kérdező, nem tudnánk elmenni hozzá és beszélni nekik szakadatlanul hirdetni Isten Királyságát.

Szeretjük a felebarátainkat, ezért szeretnénk, ha ők is ott lennének velünk Isten megígért Királyságában.

Minden ma élő ember megérdemli, aki megtér és engedelmeskedik Jézus tanításának.


Üdvözlettel: Zita

2013. jún. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 KZitus ***** válasza:

Kedves Kérdező és névtelen válaszolgató!


Elnézéseteket kérem, amiért leírom, hogy mosolyogva olvastam "vitátokat".

Tudjátok melyik történek jutott eszembe rólatok?

Az, amikor többször is arról vitatkoztak Jézus követői, hogy ki legyen a nagyobb közülük.

Emlékeztek mit válaszolt nekik Jézus?


Mind a kettőtöknek Jézus a Tanítója. Kérlek titeket vonjatok le a tanításából helyes következtetéseket. Jézus tanítása soha nem lehet vita tárgya. Azt vagy elfogadjuk, és ha igen tesszük is, vagy nem tudjuk elfogadni és az nélkül éljük az életünket.

Jézus tanítványainak van egy félreismerhetetlen ismertető jegye:

„Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást; ahogy én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást. Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek” (János 13:34,35).

Kedvesek! Mindkettőtökért meghalt Urunk. Mindkettőtöket egyformán szeret ma is. Ez is az evangélium üzenete.


Egyébként ha bárkivel vallási, vagy faji hovatartozás miatt előítélettel lennénk mi Jehova Tanúi, gondolom egyetértesz kedves kérdező, nem tudnánk elmenni hozzá és beszélni nekik szakadatlanul hirdetni Isten Királyságát.

Szeretjük a felebarátainkat, ezért szeretnénk, ha ők is ott lennének velünk Isten megígért Királyságában.

Minden ma élő ember megérdemli, aki megtér és engedelmeskedik Jézus tanításának.

Abban az értelemben érdemli meg, hogy talán egyetlen egy nemzedék sem szenvedett annyit, mint a ma élő emberek, úgy általában. Hihetetlen mértékű az emberek szenvedése most.

Mindenki szeretné azokat az áldásokat, amelyeket Jézus ígért.

Persze az örök élet ajándék Istentől, amelyet cselekedetekkel nem lehet kiérdemelni.


Üdvözlettel: Zita

2013. jún. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Megértem a mosolygásod. Eleinte én is mosolyogtam a kedves fiatalemberen. És lett idő, mikor nem tudtam... folyamatosan hazugnak nevez, ami kicsit kiborított. De neked van igazad. hagyni kell....


Mert erős vár a mi Istenünk. :o)

2013. jún. 21. 21:54
 16/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Hol neveztelek én téged "hazugnak"? Nem éppen te hazudtolsz most meg engemet?

2013. jún. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
néhány helyen... nem részletezném. Nem beszélek többet veled. HItehagyott vagy.
2013. jún. 22. 00:39
 18/18 anonim ***** válasza:
Ja, értem! :)))
2013. jún. 22. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!