Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek miért teszik...

Szerintetek miért teszik tönkre a családokat Jehova Tanúi?

Figyelt kérdés
Hol írja a biblia, hogy fordulj el a családodtól?

2013. jún. 4. 20:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%
Azt nem tudom miért nem számolták még fel ezt az örültek háza szektát.
2013. jún. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
15%

Ez a Te általad nevezett őrültek háza szekta:

239.országban egy egységes népet alkotva háború és és gyűlölködés szítás nélkül él ebben a világban,

s megvalósították azt amit a Te politikai vezetőid nem tudtak:

Emberi vezető kinevezése nélkül, egységben és békében élnek egymás mellett


Nem beszélve arról, hogy nagyon erősen szűr a szemüveged, ugyan is ha elolvastad volna az előzőek hozzá szólásokat, a nem tanúk egyet értenek ezzel a Bibliai leírással.


Tehát akkor most ki szítja itt a tüzet a biblia Tanítása és a békés emberek között?...

Mert az az őrült....


Egy ember a sok közül

2013. jún. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
16%

Ja és hamarosan ez is bekövetkezik, ne félj, be lesz tiltva De nem csak Ők, a Többi is.


"egy ember a sok közül"

2013. jún. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Az a vicces, hogy a katolikus egyház még nagyobb, amit ők támadnak. Tehát az nagyon nem jó érv, hogy hány tagot számlál, az csak azt mutatja, hogy milyen sok ember megvezethető. A nácik is sokan voltak, mégsem mondjuk azt rájuk, hogy akkor ez azt jelenti, hogy a jó oldalon álltak.
2013. jún. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
16%

csatlakozván előttem szólóhoz :

(Máté 7:14) 14 ellenben szűk az a kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják.


"egy ember a sok közül"

2013. jún. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem Istentől van az Őrtorony Társulat, és képtelen keresztényi szellemben tanítania a Bibliát!
2013. jún. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom minek nevezzem azt a gondolatot, hogy egyház függő az üdvözülés. Először próbál érvelni azzal a tanú, hogy milyen sok a ördög-szekta tagjai száma, miután rámutattam, hogy van még egyház, melynek jóval nagyobb a tagjai száma, jön a keskeny kapuval.


Ezek menthetetlenek. Csak ezen az oldalon olvastam nem egy vitát Jézus isteni mivoltjáról és a tanúk állandóan csak a gőgtorony idevágó részeit másolgatták, az ellenérvekre pedig nem válaszoltak, mert vagy nem értették meg vagy szándékosan vakok. Ha utóbbi, akkor ez gőg és ha gőg, akkor világiak és ha világiak, akkor nem szabadna Úrvacsorát venni, különben annak súlyos következményei vannak.

2013. jún. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
50%

"Miért Jézus? A nagyobb világvallásokban körülnézve azt találjuk, hogy Buddha, Mohamed vagy Konfucius mind prófétaként vagy tanítóként határozta meg magát. Egyikük sem állította, hogy egyenlő lenne Istennel. Jézus viszont meglepő módon igen. Ez választja el őt a többiektől. Azt mondta, hogy „Isten létezik – most épp őt nézitek”. Beszélt ugyan a Mennyei Atyáról, de nem mint valami tőle külön álló valakiről, hanem úgy, mint aki egy vele. Egy olyan egységről beszélt, ami az egész világon egyedülálló. Jézus azt mondta, hogy bárki, aki látta őt, látta az Atyát, és bárki, aki benne hisz, az Atyában hisz.


Azt mondta: „Én vagyok a világ világossága: aki engem követ, nem jár sötétségben, hanem övé lesz az élet világossága.”14 Olyan dolgokat állított magáról, amelyek csakis Istenre igazak: hogy képes az embereknek megbocsátani a bűneiket, felszabadítani őket a rossz szokások alól, bőségesebb életet adni nekik, és végül örök életet adni a mennyben. Más tanítóktól eltérően, akik az emberek figyelmét a szavaikra irányították, Jézus saját magára, a saját személyére irányította a figyelmet. Nem azt mondta, hogy „kövesd az utasításaimat és megtalálod az igazságot.” Azt mondta: „Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.”15


Mivel bizonyította Jézus, hogy Ő Isten?........."


Szerintem, ezt igazából észre lehetne venni, hogy a Sátán tulajdon képen hasonlóvá akarja tenni Jézust más vallások prófétáihoz ezzel azt sugallva PL a Jehova tanúihoz, hogy Jézus annyira nem fontos és, hogy fontosabb Isten és az Ő neve.

Milyen jól bejött a számítása.


Forrás: [link]


-tattilaboy

2013. jún. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
50%

Persze ezekkel nem azt akarom mondani, hogy Isten akkor most nem olyan fontos, fontosabb Jézus, nem. Ők egyenlőek, ilyen a kereszténységben nem igazán van, hogy Ő fontosabb Ő nála. Elég zavaros lehet a Jehova tanúinak, de ha egy kicsit is belelátnának, szerintem könnyen fel lehetne fogni, olyan szinten szerintem még nem amortizálódott le az emberi gén állomány, ami biztosítja az emberi agy, viszonylag jó működését/felépítését, bár már így is (6000 év után) elég sok minden hiányozhat belőle.


-tattilaboy

2013. jún. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Jehova tanúi betartják azt a szabályt, hogy ha valakit kiközösítenek a vénjeik, akár családtag, akár nem, nem állhatnak szóba vele, még csak nem is köszönthetik. Van rá példa, hogy igaztalan a kiközösítés. Képzeld el milyen szomorú sors vár erre a családtagra.

Nekem volt egy személyes vitám Jehova tanúval, amelyben a gyerekem választottam és nem Jézust. A szemrehányás meg volt.

Azt hiszem, hogy az Isten sosem kérné azt, hogy bárkit is megtagadjunk, mert Istennek minden ember egyformán fontos. Ezt mindenkinek érzékelni kellene, aki Jézus tanítását alaposan elolvassa.

2013. jún. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!