Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem kellene szerintetek a...

Nem kellene szerintetek a gyakorikerdesek moderátoránál azért lobbizni, hogy tiltsa le a JT-s kérdéseket?

Figyelt kérdés
A jehovások úgy tesznek fel kérdéseket, mintha kívűlállók lennének, de a kérdésben benne van a JT-sek véleménye, amit rá akarnak tukmálni a másik emberre. Ha letiltanának minden JT-sekkel kapcsolatos kérdést mondjuk egy hónapra, lehet eltakarodnának. Egyetértenétek vele?
2013. jún. 6. 19:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nem, mert ha azok, akik itt találkoznak velük először, és látják a keresztények válaszait az ő igen fura gondolatmeneteikre, akkor lesz döntési lehetőségük.

Szerintem a legtöbb jehovásnak nem is volt választási lehetősége. Bemeséltek nekik dolgokat, nyitottak voltak a hitre és ezek megkaparintották őket.

Mi az első amit tanul egy szektás? Hogy az ő hite az egyetlen igaz, a többi felekezet kamu. Ha ezt sikerül bemagoltatni, akkor nyert ügyük van, mert a kezdő csak a hamisított Bibliájukat fogja ismerni, mert ugye megtiltják nekik, hogy elolvassák az igazit.

2013. jún. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
0%
Bann!
2013. jún. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
24%

"Kedves" Kérdező


"eltakarodnának"


igazán emberi gesztus, és keresztényi megnyilvánulás részedről, engedd meg hogy gratuláljak.


Persze Én magam sem helyeslem, hogy egy Tanú kérdéseket tesz fel itt, és nem hiszem, hogy rá lehet tukmálni valakire egy választ, ha nem akarja.


Más részt akkor azokat is ki kellene moderálni, akik ilyen hangnemet ütnek meg az ember társukkal.

S sorolhatnám a további okokat, de nem érek rá mert mennem kell mert hívtak, hogy a katasztrófa egyik területére kell utaznom segíteni az embereknek


egy ember a sok közül

2013. jún. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
11%

Az egyes válaszolóval nem értek egyet.

Nem azért mert Tanú vagyok, hanem azért, mert a biblia tanulmányozás a bibliából zajlik és személyesen is buzdítjuk hogy maga is vizsgálja az írásokat, és saját maga győződjön meg az igazságról.


Magam is így tanultam, Én a Judaizmust fogadtam el akkoriban mint egyetlen igaz "vallást", bár nem vagyok izraeli származású,s Reformátusnak kereszteltek.


Ma sincs más kép.


Peanut

2013. jún. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 mustafa33 ***** válasza:
90%
Nosztalgiázunk, nosztalgiázunk a cenzúra boldog ideje iránt ☻?
2013. jún. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%

Másrészt ha kitiltod őket innet, akkor vajon hol találkozhatna az "egyetlen igaz" istennel, Jézussal, a kereszténységgel?

Így legalább olvashat másról is, mint a Jehovák tanításáról.

2013. jún. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 kefa 2000 ***** válasza:
94%
T.Kérdező. Nem mert nekik is joguk van elmondani a saját véleményüket,nekem jogom van meg mosolyogni azt vagy se de ezen az alapon bárki ki tiltható lenne bárhonnan.űdv.
2013. jún. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

"Másrészt ha kitiltod őket innet, akkor vajon hol találkozhatna az "egyetlen igaz" istennel, Jézussal, a kereszténységgel?

Így legalább olvashat másról is, mint a Jehovák tanításáról."


Te úgy tapasztaltad, hogy egy jehovást meg lehet győzni? Én az ellenkezőjét. Az elején - akár az utcán állítottak meg, akár becsöngettek, akár internetes fórumokon - még megpróbáltam őket meggyőzni arról, hogy amit vallanak, az hülyeség. De rájöttem, hogy az a hülyeség, hogy megpróbálom felnyitni a szemüket. Utána már csak arról próbáltam meggyőzni őket, hogy 1. nem érdekel a tanításuk, megvan a saját hitem, ezért hagyjanak békén. 2. Fejezzék be a térítést, mert másokat sem érdekel és bajuk van belőle.

Nem, hogy ezt nem értették meg, de még azt sem fogták fel, hogy engem, személy szerint nem érdekel a vallásuk.


A toleranciabajnok szeretetszolgálatosnak meg annyit, hogy amilyen a mosdó, olyan a törülköző. Az alattomos embereket nem bírom. Semmilyen keresztényietlen nincs a szóhasználatomban. Arra utal, hogy lelépnének innen, és hagynák a normális, érdeklődő kérdezőket, kommentelőket társalogni. Mert egy szintig a véleménypluralizmust támogatom. De amikor ez átcsap esztelenségbe, vagy odáig, hogy szándékosan megtévesztik azt akivel szóba állnak(jelen esetben azt, akinek elvileg a kérdést felteszik) az semmilyen türelmet nem érdemel.

Én a magam részéről egy ideje már nem látogatom ezt a vallás topicot, nem nagyon írok, viszont naponta ránézek. És azt látom, hogy az első oldalon a kérdések fele- 60%-a a JT-ről szól a fent említett formában.

A kérdésem ezért született. Bevallom, kicsit azért is, hogy lemérjem a "közhangulatot". Csalódnom kellett.

Mindenesetre nagyon sajnálom (vagy irigylem a türelmüket) azokat, akik bedőlnek a kérdéseiknek és bármit is, de válaszolnak rá.

2013. jún. 6. 20:47
 9/20 anonim ***** válasza:
8%

Kedves utolsó előtti:


Csak egy Jehova van, így nem Jehováknak hívnak minket


Mit szólnál ahhoz, ha téged is többes számban említenének, holott egy személből állsz


peanut

2013. jún. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.

a kutyámnak sem mondom azt, hogy takarodjon,

más részt nem vagyok alattomos sem.


Nem is tudom minek mentegetőzök itt, hiszen meg van írva

nem nagyobb a szolga az uránál.

Jézusra is azt mondták, hogy részeges, és bűnösök barátja....


Peanut

2013. jún. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!