Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem kellene szerintetek a...

Nem kellene szerintetek a gyakorikerdesek moderátoránál azért lobbizni, hogy tiltsa le a JT-s kérdéseket?

Figyelt kérdés
A jehovások úgy tesznek fel kérdéseket, mintha kívűlállók lennének, de a kérdésben benne van a JT-sek véleménye, amit rá akarnak tukmálni a másik emberre. Ha letiltanának minden JT-sekkel kapcsolatos kérdést mondjuk egy hónapra, lehet eltakarodnának. Egyetértenétek vele?
2013. jún. 6. 19:21
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Errefelé még megmaradt a hierarchia. Mindenki ismeri a helyét. Aki nem, annak mondják, hogy takarodj.
2013. jún. 6. 20:57
 12/20 anonim ***** válasza:
20%

Hát Én inkább a Teremtőre bízom, hogy ilyet mondjon , ő jogosan fogja mondani,


Nem,hatalmazott fel tudtommal senkit sem, hogy az ember társával így beszéljen.

De hát...


Peanut

2013. jún. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
18%

Talán még annyit, hogy az angyaloknál is van hierarchia, de ők sem merték azt mondani sátánnak,hogy takarodj, Sőt maga Jézus sem káromolta az ördögöt, ha nem rábízta az igazságosan ítélőre,


Peanut

2013. jún. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
83%

Nézd, én már csak azért sem tenném, mert akkor mi van, ha van valaki, aki tényleg segítségre szorul velük kapcsolatban, és történetesen pont az alatt az egy hónap alatt épp itt akarna kérdezni. Mondjuk valaki olyan, akit épp próbálnak behálózni, és ő még bizonytalankodik.


Amúgy pedig a felvetésedre, miszerint Jehova tanúit úgysem lehet jobb belátásra bírni - vannak példák arra, sok blog szól ma már erről, hogy vannak, akik kikecmeregtek ebből a szektából. Hátha erre is jár olykor egy-kettő, aki épp gondolkodik, hogy kijöjjön...


Azt hiszem, az az egyetlen megoldás, hogy ha ilyen szempontból gyanús kérdést észlelsz, akkor egyenként jelentsd a moderátoroknak, ha sok ilyet kapnak egy időszakban, akkor talán fokozottabban figyelnek az ilyesmikre. És így marad esély a valós JT-kel foglalkozó kérdésekre is.


Vannak ilyen időszakok, amikor tényleg rengeteg ilyesmi kérdés van, de lehet, hogy köztük vannak egyszerűen kíváncsi kérdések is. Kb. egy hónapja én is feltettem egyet, pedig katolikus vagyok - és nem szokásom különben. :)

2013. jún. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
21%

Kedves Kérdező.


Az ember sok mindent megenged magának, még olyat is amit nem kéne.


elég szomorú, hogy mint valami gyilkos, gonosz ember csoportot tüntessz fel bennünket, akiket ki kell irtani, miközben csak békésen hirdetjük Isten királyságát


elhiheted Hitler is megpróbálta, és nem sikerült neki, pedig egy egész hadsereg volt mögötte az alig pár testvérrel szemben, akiből 2000-et gyilkoltatott meg, különös kegyetlenséggel


Peanut

2013. jún. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Szecsői Tibor válasza:
31%

Ezaz, vallásszabadság! Egészen addig, amíg ugyanazt hirdetik, mint te. Értem. Egy másik kérdésnél már kifejtettem, nagyjából pont ugyanannyi bizonyítéka van mindegyik vallásnak a saját igaza mellett. Félreértés ne essék, engem aztán hidegen hagy, ki miben hisz, de ez elég erős kettős mérce...

Szerintem meg az idiótákat kellene kitiltani a GYIK-rol, csak akkor vészesen megcsappanna a látogatottság. A moderátorok szelekciója meg elég érdekes, de ez mindegy is.

2013. jún. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
73%
Én sem kedvelem a jehovistákat de ennyi erővel ők is mondhatnák, hogy tiltsák ki az adventistákat, vagy a zsidükat, vagy a hitgyüliseket, nem? Aki józan paraszti ésszel gondolkodik, annak nem okozhat gondot felismerni a hamis vallásokat, legyen az jehovista hitgyülis vagy bármi más. Egyébként arra is jók ezek a kérdések, hogy megerősítik az emberek hitét abban, hogy a jehovisták tényleg hülyeségeket beszélnek. Eleinte én is úgy tekintettem rájuk, mint egy sima hétköznapi más vallásra, de miután többször is összeütközésbe kerültem velük rájöttem, hogy olyan értetlen buta emberek csoportja akik mereven ragaszkodnak olyan dolgokhoz melyeket meg sem vizsgáltak. Illetve megvizsgáltak úgy hogy felettük ült egy felvigyázó aki mindent "elmagyarázott" neki , hogy mi mit akar jelenteni. Csak azt felejettte el megemlíteni, hogy jehovista szemszögből teszi mindezt...
2013. jún. 7. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, 8-nak válaszolom.

Sosem próbáltam a Jehova Tanúit meggyőzni. Mindenki abban a vallásban hisz, amiben akar. Ez a véleményem, és igyekszem mindenkinek ezt a jogot megadni, de ugyanezt a jogot elvárom magamnak is.

Ezért amikor nálam "csöngettek", ajtót nyitottam, és megkérdeztem: Jehova Tanúi? Széles mosollyal jött a válasz: Igen. Én: örülök neki, én pedig református vagyok. És becsuktam az ajtót.


Nem kell velük leállni, hiábavaló próbálkozás lenne megpróbálni "megtéríteni" őket, mint ahogy gondolom te sem, én sem, a másik sem venné jónéven, ha valaki ezzel próbálkozna velünk szemben. Ők abban hisznek, én másban hiszek. Ennyi.

2013. jún. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Szecsői Tibor válasza:
0%
Úgy látom, ebben a topicban kevés az olyan józan gondolkodású (vallásos -- zárójelben, mert ez itt annyira nem lényeges), mint #18. Viszont kezdem úgy látni, hogy a vallásszabadság kifejezést tényleg ateisták találhatták ki. Láthatóan a bármilyen vallás követőinek nehéz elfogadnia azt, hogy más esetleg nem ugyanazt tartja egyetemes igazságnak. Azt még értem, hogy ha hisz valamiben az ember, akkor azért teszi, mert azt tartja igaznak. De ha már mindegyik vallás állításaira pont ugyanannyi kézzel fogható, azaz közvetlen, ne adj isten (nem szóvicc...) tárgyi bizonyíték van, legalább nem kellene olyan kifejezésekkel dobálózni, hogy igaz hit, meg az egyetlen igaz Jézus, meg mi tudom én még mi. Szerintem ez durva képmutatás és kettős mérce, ami itt elég sok hívőre jellemző, láthatóan. Nem egy a hite minősíti az embert, ezt lenne jó felfogni sok hívőnek. Bár, igaz, amikor még a pápával is visszavonatják azt -nem szó szerinti- állítását, hogy az ateisták ugyanolyan emberek, mint a keresztények, akkor nem tudom, mit várok...
2013. jún. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
háhá kéti vívör mostmár peanutként szerepel XDDDD fuuuuu mert leégettem az egyik kérdésnél.. háááááhá!
2013. nov. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!