Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában hol találom azt...

A Bibliában hol találom azt vagy azokat a részeket ahol arról van szó, hogy Isten útja más mint az emberé? Valahol már találkoztam egy ilyen idézettelezen az oldalon talán. Szóval, hogy ne akarjuk megérteni Isten útját mert az övé más mint az emberé.

Figyelt kérdés

2013. jún. 8. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezsaias 55:8 vers
2013. jún. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszöntem! :)
2013. jún. 8. 20:39
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Ez a vers nem azt jelenti, hogy ne akard megérteni Isten útját - olvasd el a szövegkörnyezetével együtt! Ez a bűnös ember és Isten útjának különbségéről szól, hogy térjen meg a bűnös, hagyja el a saját útját, és lépjen rá Isten útjára!


Ez a szentség útja (Ésa 35:8), kezdj el te is ezen járni!


Isten áldjon!

2013. jún. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor ez nem is azt jelenti, hogy Isten útjai mások mint a miénk vagyis az embereké?


"Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti útaitok az én útaim, így szól az Úr!"


Nekem most olyan ige kellene ami azt írja le, hogy mi foglalkozzunk azzal ami a mi dolgunk vagyis viselkedjünk emberként és ne is keressük, hogy Isten mit miért hogyan csinál mert az az ő uta ez meg a miénk. Az ő dolga ellátni az Isteni dolgokat, a mi dolgunk pedig élni békességben a földön.


Szerintem a fenti idézet ezt írja körül vagy tévednék?

2013. jún. 8. 21:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Foglalkozz Istennel (és az emberekkel is) és ha nem érted az Úr-t, akkor is bízzál benne.
2013. jún. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

"Nekem most olyan ige kellene ami azt írja le, hogy mi foglalkozzunk azzal ami a mi dolgunk vagyis viselkedjünk emberként..."


Kedves kérdező ilyet nem fogsz a Bibliában találni ugyan is mi az Újszövetség szerint élünk és Jézus tanításai a legfontosabbak benne.

Jézus azt szeretné, ha megtérnénk a bűneinkből és csak is Őt követnénk. Az egész keresztény vallás arról szól, hogy ne akarj ebben a világban élni. Ne legyél és ne akarj egy átlagos ember lenni, legyél egy átlagon felüli keresztény! Ezt várja el tőlünk Jézus. Lehet, hogy belefog törni a nyakad többször is, de neked és nekem és bármely más embernek van egy élete amiből le kell vizsgáznia.

Ha egy nap ott fogsz állni a vizsgabiztos előtt (Isten előtt) akkor mit fogsz neki mondani?


A, én egy átlagos emberként éltem egész életemben, naponta elmondtam egy imát és különösebben nem foglalkoztam Jézussal csak a saját dolgaimmal.


B, én követtem Jézust tűzön és vízen át, küzdöttem az igazságtalanság ellen és csak is azon voltam egész életemben, hogy Téged szolgáljalak és, hogy lelkeket nyerjek meg Neked! Nem akartam annak a világnak élni egy átlagos emberként, mert rájöttem, hogy úgy nincs értelme az életemnek.


tattilaboy

2013. jún. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
9%
dobd a tüzbe azt a könyvet
2013. jún. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 KZitus ***** válasza:

Elnézést kedves kérdező


Kedves tattilaboy. Furcsa dolgokat olvasol ki a Bibliából, illetve értelmezel. Ha az életünk semmit nem ér, akkor miért halt meg Krisztus értünk?

2013. jún. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KZitus ***** válasza:

Elnézést kedves kérdező


Kedves tattilaboy. Furcsa dolgokat olvasol ki a Bibliából, illetve értelmezel. Ha az életünk semmit nem ér, illetve az életünknek nincsen semmi értelme, akkor miért halt meg Krisztus értünk?

2013. jún. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!