Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hit gyülisek valóban képmuta...

A hit gyülisek valóban képmutatók, illetve kitagadják azokat pl. a családon belül, aki nem akar gyülis lenni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 13. 16:29
1 2
 1/13 kzs ***** válasza:
53%

Nem.

Szó sincs semmi ilyesmiről.


Minden olyan kérés, amit Isten felé intézünk, kizárólag más emberek érdekében történik (legyen az gyógyulás, munkahely, vagy bármi egyéb).


Egyébként Krisztus mindenkit hív, innentől kezdve az egyház bárki számára nyitott, aki azonosul a HGY dicséreteivel, állásfoglalásával.


Ami pedig a családot illeti, sok olyan tanítás van, ami ezzel (mármint a családdal foglalkozik), de minden esetben kizárólag a családon belüli funkciók és a gyermeknevelés SzentÍrással megegyező részletezését közlik.

2013. jún. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem, ez hülyeség.
2013. jún. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
A bigottak szerint és a lelki sérült beteg emberek szerint mind gonosz.
2013. jún. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Egyiket sem tapasztaltam náluk. Akiket ismerek közülük mind értelmes kulturált emberek.
2013. jún. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Nem, én örülnék ha mamám végre megtérne az úrhoz...
2013. aug. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%

Bizony, hogy kitagadnak... Én az egyik legjobb barátomat vesztettem el emiatt, aki hosszú éveken át volt a legbizalmasabb lelki társam, akire mindig számíthattam. Mikor "megtért" először engem is be akart vonnia gyülibe, de én ezt nem akartam, így lassacskán lekoptatott, még a Facebook-ról is letiltott. Pedig igazán nem vagyok egy "élvhajhász k*rv@pecér", egy teljesen átlagos egyetemista srác vagyok, akinek a szórakozás non plus ultrája az a heti egyszeri közös sörözés a haverokkal, de számára mindenki "romlott világi", aki nem gyülis. Ezt nem csak velem csinálta meg, hanem az ismerősei háromnegyedével. Mindenkit felégetett maga körül. Mikor még tartottuk a kapcsolatot mondta is, hogy a gyüli egy erősen zárt közösség, és a gyülin belül igyekeznek barátokat és házastársat találni. Erre nagyon ügyelnek. Vannak köztük olyan betegesen bigottak, akiknek a házasság előtti csók is "bűn". Azzal még nem is lenne bajom, ha megtartanák maguknak a hitük, de mikor nem tudok úgy végigmenni egy aluljáróban, hogy ne nyomják pofátlanul a kezembe az újságaikat, az azért sok! A teteje mind ennek pedig az, mikor apró, óvodás vagy kisiskolás gyerekeket próbálnak befolyásolni, a pszichéjüket szorongatni az "örök kárhozattal", és ezzel az agymosással is gyarapítják a hívek táborát. Ez a lelkük és a szellemük megrontása! Legalább a gyerekeket békén hagyhatnák!


Véleményem szerint ennek a beteges, amcsi baromságnak, semmi keresnivalója Európában. Takarodjon erről a földrészről a szcientológiával, a Jehova tanúival és az iszlámmal együtt! Európa maradjon Európa, maradjon felvilágosult és szabad!

2013. dec. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A hit gyülisek nem szoktak az aluljáróban újságot osztogatni.
2013. dec. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem a frászt...
2013. dec. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Mi a címe annak az újságnak? Komolyan érdekel, mert szerintem valakivel kevered. Van egyébként a hit gyülinek újságja kettő is (Hetek és Új Exodus), de egyiket sem szokták ingyen osztogatni.
2013. dec. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen "tornyos" újság volt, a fene emlékszik már pontosan a nevére. A címoldalán egy animáció volt, ahol egy szivárványos réten, öltönyös emberek vigyorogtak az állatok között.
2013. dec. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!