Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt (vagy lesz) valaki...

Volt (vagy lesz) valaki körülmetélve vallási okokból de már tizenévesen, mert valamiért elmaradt kicsiként, de aztán nagykorba meg nem léphet úgy?

Figyelt kérdés

Jó lenne, ha minél többen leírnátok a tapasztalatotokat, így név nélkül nincs benne semmi.


Én most voltam és tök gáz sztem, de mindig azzal jönnek h a férfivá válás enélkül nem megy. (tudjátok melyik vallásra gondolok).


Van ilyen köztetek ? Hogy éltétek meg?



#körülmetélés #zsidóság #férfivá avatás
2013. jún. 16. 08:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

ez tényleg igaz? most olvastam valahol ...


"azért lett kitalálva, mert így érzéketlenebb és macerásabb az önkielégítés. Ez volt a fő szempont."


mármint vallásnál is ez a fő ok?

2013. jún. 16. 09:14
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Senki nem vizsgálta milyen hatása van a körülmetélésnek.


A másik urban-legend magyarázat hogy úgy könnyebb tisztán tartani.



Véleményem szerint mivel végleges beavatkozásról, és főleg csonkítsról van szó, be kéne tiltani hogy kiskorúakon elvégezzék.

Felelősségteljes felnőttként mindenki azt csinál amit akar, de a gyerekeket hagyják békén.

2013. jún. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

na de az nem csak urban legend, ne viccelj ... elég sok tanulmány szól emellett.


viszont okss, sztem vallási okoknál nem is erről van szó.


és a férfivá válásról mit gondolsz?

2013. jún. 16. 17:17
 4/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy ? Akkor téged most körül metéltek ? Miért gáz, osztálytársaid miatt ?
2013. jún. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

18 leszek

há minden miatt .. mert nagy is vagyok, és hát csajok miatt is, edzőtársak miatt is, oszttársak miatt is. meg hát a mindennapokban se tudom milyen lesz ...

2013. jún. 17. 20:58
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

"tudjátok melyik vallásra gondolok"

Nem tudjuk. :)

Max az elõítéletesek HISZIK, h tudják.

"elmaradt kicsiként": akkor zsidó, mert a zsidó vallás elvileg 8 napos korban írja elõ.

"nagykorba meg nem léphet úgy", "férfivá válás enélkül nem megy": muszlim, mert náluk 13 éves korban.

Szal nem tudjuk, melyik. :)

Amúgy iemerek olyat, aki 19 évesen, olyat aki 30 évesen, sõt olyat is, aki 70 évesen csináltatta, de hallottam olyanról, aki 86, sõt, kapaszkodj: aki 100 ( ! ) éves korában. Az elsõ 3 az ismerõs, közülük pl az aki 30 évesen, aznap délután már dolgozott. Szal ebbõl a szempontból egyáltalán nem gáz. Na persze, van, amit egy darabig nem lehet, pl mert ott a kötés :D.


Hogy könnyebb tisztán tartani, csakugyan NEM urbán legend, hanem tény. De nem ez az ok. Az ok a zsidó vallásban az Örökevaló ( áldott a Neve ) parancsa:

"Ezután mondta Isten Ábrahámnak: „Te pedig tartsd meg szövetségemet, te és magzataid, akik utánad lesznek, nemzedékeiken keresztül. Ez az én szövetségem veled és magzataiddal, akik utánad lesznek, melyet meg kell tartanotok: Körül kell metélni minden fiút köztetek. Metéljétek körül elõbõrötök húsát és ez legyen a szövetség jele köztem és köztetek. Nyolc napos korában metéljetek körül minden fiút," ( Mózes elsõ könyve, 17. fejezet, 9 - 12 vers )

A folytatás szerint "Ábrahám pedig kilencvenkilenc éves volt, mikor körülmetéltetett elõbõre húsa. Fia Ismáél pedig tizenhárom éves volt, mikor körülmetélték elõbõre húsát." ( ugyanott, 24 - 25 )

Bizonyára ezért van, hogy a muszlimoknál 13 évesen. ( Mondom, "bizonyára", mert én zsidó vok, arról tok biztosat, a másikat csak gyanítom. Úgytom, Mohammed Ismaéltõl származtatta magát. )


"há minden miatt"


Tévedsz: semmi miatt. :) "nagy is vagyok" - naés?

"csajok miatt is" - csak addig a néhány hétig, amíg nemtod használni :D késõbb meglátod, a csajok sokkal inkább buknak rád, mit a metéletlenekre. Akár kérdezõsködj, megtudod. Tuti. :)

"edzőtársak miatt is, oszttársak miatt is" - csak a bunkók cikiznek emiatt, az meg nem nagy g+az, ha ebbõl megtudod, mely edzõtársaid, oszttársaid bunkók. :) Na jó, lehet, kis szájkaratéra fel kell készülni, de pl, ha aszongya "hiány", mondhatod, neki felesleg, túrógyüjõ :) stb.

"mindennapokban se tudom milyen lesz" - elleinte talán szokatlan, ingerlõ, de ez csak néhány nap, jóval kevesebb, mint a sebgyógyulás. Aztán semmi különös. A "legnagyobb gáz" tleg az, h néhány hétig a csajozással meg kell állni félúton :D De miután begyógyult, meglátod, mégjobb lesz. Persz, ha eddig nem, akkor nincs mihez hasonlítani, de akkor talán asse akkora gáz, h még néhány hétig nem. :D


Szal MAZAL TOV !!! és sok sikert, ahol kell! :D


++++


tegnap ( 17:02 "be kéne tiltani hogy kiskorúakon"


Ezt beszéld meg a kb 2 milliárd muszlimmal! :) ( Akik közül vagy 20 - 30 millió Európában él, vmelyik európai állam állampolgáraként. )

2013. jún. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

oké köszi, csak nem szívesen írok már részleteket mert vagy hazudósnak neveznek vagy ... nemtom vagy hazudósnak neveznek , más nincs :XD


de nem úgy értettem a dolgot h csajozással, hanem aki mégse nevez hazudósnak, annak mondom h én arra értem h elég megalázónak éreztem a lányok előtt és ezért vagyok csak mérges a szüleimre h már nem kiskoromban csináltatták meg na értitek. azért így nagyként már nagyon megalázó volt lekötözve lenni előttük és sírtam is nem kicsit, bevallom, de akár szüleim akár mások szerint meg ugye ez kell a férfivá váláshoz, és tök mindegy h nagy vagyok meg szégyenlős vagyok, megkaptam h ne legyek már kislány, inkább legyek büszke rá.


kb ennyi ... szal most éppen el se tudom dönteni mi lesz, mármint hogy akkor mégis ki hogy fog rám nézni ezek után, mert én magam tehát megalázónak éreztem más fiatalok előtt de oké, így utólag azért már többen mondták h oké, büszke lehetek h kiálltam a férfivá avatást, és így utólag talán tényleg kezdem ezt gondolni, de elhiheted h eléggé sírtam :( és tehát nem csak a fájdalom miatt ...


Már mindegy, megtörtént.


most csak remélem h nem jelentett akkora megalázást h majd mindig éreztetik is velem na meg hogy nem lesz gond vele sehol. akárhol ... pl nem fogja csípni az uszoda vize ... meg komolyabb sportnál mennyire zavar vagy fáj ha dörzsöli a naci. erről is több véleményt hallottam.


De azt persze senki se akarja megmondani MERT HŰ DE NAGY TABU h most abból mi igaz h valójában az egésznek az alapja az h a serdült fiúk ne tudjanak önkielégíteni? ebből mi igaz? tényleg nem nagyon lehet vagy legalábbis k nehéz? Igen, a vallási magyarázatokat ismerem, bár azért sok értelmezésük van ám, de azt senki nem idézi be h a legtöbb szerint (akiknél kötelező a metélés) bűn az önkielégítés és szal ez is az egyik legnagyobb oka ...


Na én magam amúgy nem vagyok annyira de annyira olyan h mindenképpen akartam volna a vallás miatt, de hát a szüleim ... és állítólag eddig is gáz volt, na de 18-dik évembe semmiképp se léphetek körülmetéletlenül. ez már az utolsó alkalom amit még a vallás elfogad (állítólag de mondom, én még csak nem is tanulmányozom ezeket mert annyira nem izgatnak, csak hát ezeket hallom).


De mondjuk az igaz h a legtöbb vallás nem nézi jó szemmel se az önkielégítést se a házasság előtti szexet és én magam is ismerek olyat aki ezt full komolyan be is tartja, nem vicc!!! nemtom hogy bírja ki, de tényleg betartja! hát lehet h ezek után én is kénytelen leszek ...

2013. jún. 18. 09:15
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez nagyon kemény. Lekötöztek és a csajok végig nézték a körülmetélésedet ? Amúgy a gyógyulás után lehet önkielégíteni. Mondd már meg, muszlim vagy zsidó vallás ami előírta neked ? (szerencsére nekem 4 évesen csinálták meg, kb 1 hét kellemetlenségre emlékszem utána, de semmi komolyabb)
2013. jún. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

hát igen, de azért függ a mértékétől ... van aki semennyire se tudja mozgatni rajta ha annyira feszes.


amúgy iszlámoknál 20-on évesen se ritka, mármint úgy értem ha iszlám csajszival akar ismerkedni egy nem iszlám fiú, akkor ő is kénytelen lesz megcsináltatni, mert különben szóba se áll vele...

(de írtam privátot)

2013. jún. 19. 09:44
 10/11 anonim ***** válasza:
49%
Nekem is elég feszes lett, de azért picit mozog csak ráhúzni nem lehet. Gyógyulj meg mielőbb !
2013. jún. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!