Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus pap eskethet templom...

Katolikus pap eskethet templomon kívül?

Figyelt kérdés
Katolikus esküvőt szeretnék, de a természetben, folyó parton. Összeadhat a pap templomon kívül is?

#természet #katolikus esküvő #templomon kívüli esküvő #esküvő a szabadban
2013. jún. 17. 23:22
1 2
 1/13 anonim válasza:
Szoktak esketni templomon kívül is, de én úgy hallottam eddig hogy a katolikusok szigorúbban veszik ezeket, és kevésbé rugalmasak ilyen téren... Mindketten katolikusok vagytok? Ha egyikőtök református szerintem az esélyesebb, de nem szabad általánosítani, kérdezzétek meg a plébánián, de van rá lehetőség, hogy kimenjen.
2013. jún. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak én vagyok katolikus, de a párom nem gyakorolja a vallását, de mindenképp katolikus esküvőt szeretnék. Azért gondoltam, megkérdezem mások tapasztalatát, mert nagyon szigorú a plébánosunk, ő tuti nem engedné meg a folyó parti esküvőt, de hátha más papoknál próbálkozhatunk.
2013. jún. 18. 00:38
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
papja válogatja, de az tuti, hogy szép kis felárat fog kérni
2013. jún. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Püspöki engedély kell hozzá, méghozzá azé a püspöké, akinek a területén a folyópart van. Nem lehetetlen, de esete válogatja, hogy megadják-e. Keressetek először is egy papot, aki összeadna, neki kell beszélnie a püspökkel, aki egyrészt engedélyt ad a helyszínre, másrészt az adott papnak. Ugyanis egyházjogban úgy van, hogy mindenki csak a saját plébániáján eskethet, bárhol máshol csak engedéllyel, amit az adott templom plébánosa vagy más helyszín esetében a püspök adhat meg. Mikor lesz az esküvőtök?
2013. jún. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért nem jó a templomban...
2013. jún. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%
Csak felszentelt helyen szabad szertartásokat tartani. Az anyakönyv vezetőt hívjátok a folyó partra.
2013. jún. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, akkor szerinted misézni is csak felszentelt helyen szabad?? Elárulom: NEM.
2013. jún. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
16%

"Csak felszentelt helyen szabad szertartásokat tartani"

Az utolsó kenetet is feladhatják "bárhol" és az is egy szertartás szóval ez bukta.


Ha találtok megfelelő papot, az összeadhat ha jól tudom engedély nélkül is. Ismerősömék egy hajón esküdtek, katolikus szertartás szerint!

2013. jún. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Na akkor másolom az egyházi törvénykönyvet, hogy világos legyen. Ordinárius = megyéspüspök.


1115. kán. -- A házasságot azon a plébánián kell kötni, ahol az egyik fél lakóhellyel vagy

pótlakóhellyel rendelkezik, vagy ahol már egy hónapja tartózkodik, vagy ha

lakóhelynélküliekrôl van szó, azon a plébánián, ahol éppen tartózkodnak. A saját ordinárius

vagy saját plébános engedélyével más helyen is megköthetô a házasság.


1118. kán. -- 1. §. Katolikusok közötti házasságot vagy katolikus és megkeresztelt nem

katolikus házasságát a plébániatemplomban kell megkötni, de a helyi ordinárius vagy a

plébános engedélyével más templomban vagy kápolnában is köthetô.

–2. §. A házasság más alkalmas helyen való megkötésére a helyi ordinárius engedélyt adhat.

–3. §. Katolikus és meg nem keresztelt fél között házasságot templomban vagy más alkalmas

helyen is lehet kötni.


1122.kán.

–2. §. Ha a házasfél nem azon a plébánián kötött házasságot, amelyen megkeresztelték, a

házasságkötés helyének plébánosa mielôbb értesítse a házasságkötésrôl a keresztelés helyének

plébánosát.

2013. jún. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, különösen az utolsónak! Azt nem tudjátok véletlen, hogy püspöki engedélyért is kell fizetni felárat, vagy csak a plébánosnak, aki a természetben ad minket össze?
2013. jún. 19. 03:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!