Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kérhetem az elhunyt hozzátarto...

Kérhetem az elhunyt hozzátartozóim közbenjárását, segítségét onnan felülről?

Figyelt kérdés
katolikus vagyok

2013. júl. 1. 23:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Van még aki szűz maradt itt? :D
2013. júl. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj de amit írtál, az nem épen helyes.


Hol írja azt a biblia hogy hazudj a gyermeknek Istenről, meg az halottakról, mert az csak 12.éves.


Ha ismered a bibliát kedves Barátom, akkor láthatod, hogy minden ember arra kap Istentől utasítást, hogy a biblia igazságának fényében nevelje a gyermekét.

Az Ó korban is csecsemő kortól, és a keresztény korban is születéstől fogva az igazságban kellett nevelni a gyermeket.

Isten aki utálja a hazugságot szerinted mit szól, hogy a gyermekeket hazugságban nevelik, aztán ha fel nő rájön, hogy hazudtak neki.

egyébként is aki hazudik az Sátánt utánozza, Ő a hazugság atyja, ezért tartunk itt.


Timóteust sem nevelték hazugságban, a szülei, ezért jó keresztény lett belőle Pál apostol munkatársa.

(Efézus 6:1-4) 6 Gyermekek, engedelmeskedjetek szüleiteknek az Úrral egységben, mert ez igazságos: 2 „Tiszteld apádat és anyádat”, ami az első parancs ígérettel: 3 „hogy jól legyen dolgod, és hosszú ideig megmaradj a földön.” 4 És ti apák, ne ingereljétek föl gyermekeiteket, hanem továbbra is Jehova fegyelmezésében és az ő gondolkodásának zsinórmértéke szerint neveljétek őket.


Katy Weaver

2013. júl. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Katy, nekem nem tisztem veletek vitázni, mert még csak katolikus sem vagyok. Csak felhívtam a figyelmeteket, hogy semmiben sem különböztök azoktól az ateistáktól, akik minden bibliai kérdésnél kényszeresen benyögik, hogy "Isten nem létezik", mert nem bírják ki.

Ti is minden katolikus témájú kérdésnél megteszitek ezt a saját "igazságotokkal".

Mondom remélem, majd a te gyermekeidet meg muszlimok, vagy ateisták oktatják ki az "igazságról", abból majd tanulsz.

A Sátán idecitálása meg annyira szánalmas, hogy nehéz szavakkal kifejezni, tipikus szektás agyhalál. Ha mások gyerekét nem akarod megtéríteni, akkor a Sátánt szolgálod. Na ja, hát persze.

Kár, hogy nem az Istenért teszitek az egészet, hanem saját magatokért, mert túl kicsinyesek vagytok ahhoz, hogy néha hallgassatok. Aztán gyorsan kikeresitek a Bibliából a megfelelő szakaszt, ami bizonyítja, hogy emberi gyengeségeitek tulajdonképpen erények.

2013. júl. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
És még a válaszomat is töröltettétek. Frankó gyerekek vagytok nem mondom. Isten büszke lehet az ő "szolgáira".
2013. júl. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
34%

Kérheted a közbenjárásukat, legfeljebb nem tudnak közbenjárni, mert pokolra kerültek.

De viszonzásul te is imádkozz értük, mert nem biztos, hogy bűn és hiba nélkül haltak meg, így nekik is szükségük van a te támogatásodra.

Az élő hozzátartozóidat is megkérheted.

Kedves többiek! Ti élő emberektől sem szoktátok kérni azt, hogy ők is imádkozzanak azért, ami nektek fontos? Mert akkor közbenjárnak Istennél.

2013. júl. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Kedves Válaszoló.

Nekem egy gyermekem van és már elmúlt 25. éves.

s semmilyen vallású ember nem tudja befolyásolni.


Más részről Jézus a megváltónk és Ő nem azt mondta, hogy a muszlim vallás az igazság, hanem a bibliát nevezte meg igazságnak, és az atyja a Teremtő szavának.


S ha a gyermekem a muszlim vallás mellett döntött volna az felnőttként egyéni joga.

egyébként pedig elmondom neked, hogy a lányom semmilyen valláshoz nem tartozik.

S nem is Jehova tanúja bár így a biblia szerint neveltem,

Ő szabadon úgy döntött, hogy nem érdekli.


Szeretem a gyermekemet, de ahogy a biblia írja, az életadómat jobban szeretem, és nem mondok le az életemről, és a szolgálatomról.

S nem vagyunk "háborús" viszonyban sem még ha nem is értünk mindenben egyet, béke van nálunk.


Katy Weaver

2013. júl. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Talán még annyit:

Szerinted Jézus hallgatott az igazságról?


(János 18:37) . . .Jézus ezt válaszolta: „Magad mondod, hogy király vagyok. Én azért születtem, és azért jöttem a világba, hogy tanúskodjak az igazság mellett. Mindenki, aki az igazság oldalán áll, figyel a hangomra.”


Őt nem érdekelte, hogy ki mit szól az Ő munkájáról, tette amit tennie kellett.Ha az életét is vették el mert sokaknak nem tetszett.

egyébként pedig már ne is haragudj, de mi az hogy azért mert valakit katolikusnak neveltek akkor ne tudja meg mi van a bibliájába?

Mert a saját bibliájába is ez van amit én idéztem és utána tud nézni.

s ha észrevetted, más "vallású" emberek is ugyan ezt olvasták ki a Saját bibliájukból,

A Biblia egyet ír nem 100 félét, legfeljebb máshogy értelmezik.

ami öreg hiba, mert az Isten sem értelmezi 100 féle módon.


Katy Weaver

2013. júl. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Katy, nincs miről beszélgetnünk a választöröltetés után. Elvagy te a "saját" (irónia) véleményeddel, nem kell ide másé. Mind számot adunk a cselekedeteinkről majd annak idején, tedd el akkorra a magyarázataidat.
2013. júl. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló.

Nem tudom, hogy milyen választ töröltek, És nem is Én jártam közben ezen ügyben.

Hiába is haragszol.


Katy Weaver

2013. júl. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


ha egészen biztos vagy valamelyik hozzátartozód szent életében, akkor az övét kérheted. Amúgy inkább Istent kérd értük, hogy eljussanak az Ő színelátására. Ez igen fontos és üdvös feladat.

2013. júl. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!