Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kérhetem az elhunyt hozzátarto...

Kérhetem az elhunyt hozzátartozóim közbenjárását, segítségét onnan felülről?

Figyelt kérdés
katolikus vagyok

2013. júl. 1. 23:35
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es. Nem izgatot fel, jót mosolyogtam a kommenteden. Katolikus vagyok.
2013. júl. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Kérheted, csak semmi értelme.

Akik idáig meghaltak, még nem támadtak föl, így egyelőre egyik se tud segíteni. A szentek sem és a rokonaid sem.


Angyalt kérhetnél, ezzel csak két gond van:

- melyikkel vagy ennyire bizalmas viszonyban? Ismer ő téged egyáltalán? Az angyalok nem végtelenek: valószínű, hogy soha nem hallott rólad.

- őnekik ugyanakkora szavuk van az isten előtt, mint neked. De akkor már miért nem az istent kéred közvetlenül?

Nem bízol benne eléggé? Segítség kell neked, hogy hozzá szólj?

És akkor a segítségben miért bíznál meg, mikor az istent sokkal jobban ismered?

2013. júl. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
Nem!Oldalakat lehetne erről írni!Honnan tudod hogy egyáltalán ott vannak?Szűz Máriát sem kérheted,egyáltalán senkit.Ez nem így működik.A halott emberek lelke nem jöhet vissza a földre.Semmilyen formában nem lehet kommunikálni velük.Ez a biblia szerint sem lehetséges.Akik ilyen formán becsapnak vagy becsapódnak az ördöggel cimborálnak.ha Istenhez akarsz kerülni majd,meg kell térned!Hinned kell Jézus Tanítását.Halálát érted a kereszten,bűneid bocsánatát ha megbánod.Az életed neki szentelve kell élned.Nem ide kell berendezkedni a földi életre,mert ha el jön újra Jézus megítélni az embereket,a hívők a mennyországba,a nem hívők a pokolba jutnak.Református vagyok.Sajnos a katolikusok sok mindenben tévednek.Egyedül Istenhez fordulhatsz,és hozzá Jézuson kereszetül vezet az út!
2013. júl. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!