Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hogyan segíthet valakine...

Isten hogyan segíthet valakinek az érettségin?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam itt a GYK-n, hogy sokaknak Isten például az érettségi teljesítésében segített, de mégis hogyan tette ezt? Megsúgta a válaszokat? Meg nem fura, hogy a világ tele van szenvedéssel most is, de Isten pont ráér az ő érettségijükkel foglalkozni.

2013. júl. 3. 23:04
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

"kedves 3as, ha nem is kérted Isten segítségét "mert tudod,h úgysincs,meg ha lenne is,akkor se veled foglalkozna",akkor nem értem,h várhatod el,h segítsen neked! :P"


De hát én nem mondtam, hogy elvárom! Nem várom el.

2013. júl. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségivel kapcsolatban csak magadon tudsz segíteni, mégpedig úgy, hogy eleget tanulsz rá.
2013. júl. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
69%

"Én nem hiszek Istenben, mégis nagyon jól sikerült az érettségi. És ez az én érdemem egyedül. "


Fel sem ébredtél volna az érettségi napján Isten nélkül, gyermek. Nem is lennél. A jó tanulási képességed sem lenne.


"Én csak próbálom megérteni ezt az egész hívősdit, de valahogy mindig ellentmondásokba ütközöm."


Rohadtul nem próbálod megérteni, hanem gőgösen és fölényesen kioktatni próbálod a hívőket.


De azért köszönöm a tanítást, a 6,9 milliárd hívő nevében.

üdv.-aa-

2013. júl. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Igen egy hitetlen embernek ez felfoghatatlan - sokszor sajnos a hívőknek is - hogy Isten valóban képes a legkisebb gondunkkal is foglalkozni. Én ezt valahogy úgy gondolom - a Biblia alapján - hogy mindannyiunk mellé van egy angyal rendelve. Természetesen nem súgja meg a válaszokat, de tud kézzelfoghatóan segíteni.


Egy vizsgában mindig vannak szubjektív elemek. Viccesen szokták mondani, hogy az is számít, hogy a vizsgabiztos milyen lábbal kelt fel... ;-)


Isten természetesen nem támogatja azt, hogy ha nem tanultál, akkor megsúgja az anyagot. Azonban ha becsületesen készültél, és minden tőled telhetőt megtettél akkor igenis tudja befolyásolni a körülményeket.


Jómagam 16 évesen tértem meg, és érdekes módon innentől exponenciálisan javult a tanulmányi eredményem. Főiskolára jelentkeztem, de olyan jól sikerült az érettségi-felvételim, hogy Egyetemre vettek fel. Az Egyetemen elhatároztam, hogy tisztán csinálom végig nem fogok puskázni. Sikerült. Jó érzés volt az első sorba ülni a ZH-kon, míg a többiek ölték egymást a hátsó helyekért. Sokat imádkoztam, és érdekes módon mindig olyanok voltak a körülmények, hogy sikerültek a számadások. Mindig izgulós fajta voltam, de ilyenkor soha nem izgultam, pedig nagy volt a tét. Valahogy a tanárok is másképp álltak hozzám, a többiek el is neveztek "tandemnek"...de ha valami kellett azért mindig megtaláltak, és én szívesen segítettem. Amennyi sikerem volt, annyi véletlen nincs a világon...;-)


Isten segít az Afrikai embereken is. Ennek azonban mi lehetünk az eszközei. Bővebben: [link]


France jó barátom... ;-)


Üdv. Péter

2013. júl. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
51%

Egyes egyedül a te érdemed? Lófaszt...Én is sokat tanultam az érettségire, nagyon jól is sikerültek, de ilyen nagyképűséget soha nem eresztettem volna meg.

Isten segítsége nélkül tanulhattál volna akármennyit, nem lett volna meg az eredménye. De ha benne nem is hiszel, a tanároknak bizonyára nagy szerepük volt benne, ahogy a szülőknek is.

2013. júl. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
9%

Elmondok egy peldat

Nagyon bena vagyok a vizsgakon ha izgulok akkor nem mukodik az agyam es mindenfele buta donteseket hozok elmegy az onbizalmam.

Kellett a jogsi de nagyon nem ment tobszor is megbuktam vezetesbol valahogy nem volt meg a joindulat a vizsgabiztosban.

Vasarnap az egesz gyulekezet elorejott korbealltak es imadkoztak Isten kuldjon egy olyan vizsgabiztost akiben megvan a joindulat.

A vizsga reggelen jott a vizsgabiztos raneztem es lattam a szemeben igen lattam benne a szimpatiat a hivo ember nezeset.

Aztan vezettem beszelgettunk mindenrol kedves volt viccelt sokat velem es a szeme valahogy olyan joindulatu volt.

Aztan kimodta azert mert latja hogy figyelmessen es biztonsagossan kozlekedek megadja nekem az eselyt.

Igen is hiszek benne 100% hogy a gyulekezet imaja az en hitem abban most a megfelelo biztost fogom ki a biztos joindulata segitett a jogsihoz.

Ki mas kuldte volna a joindulatu embert mint maga az Isten a mi keresunkre.

szerintem konnyebb elhinni az Isten jart kozben mint azt hogy szerencsem volt hiszen 4x nem volt szerencsem.

2013. júl. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Gondolom a vizsgabiztos is gyülis volt :)

Azt ugye tudod, hogy nem attól függ, hogy valaki megszerzi-e a jogsit vagy sem, hogy jóindulatú-e a vizsgabiztos. Ha valamibe nem lehet belekötni, abba nem is tud. Figyi, azt a jogsit te szerezted, és nem a jóindulatú vizsgabiztos adta neked ;)

2013. júl. 4. 19:21
 18/27 anonim ***** válasza:

A biztos ateista volt!!!

Es azt hiszem a sokadik viszga tudom mirol van szo a joindulat a fele siker

2013. júl. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Tudod Isten azért segített át az érettségin, mert ő segített át, mert Ő adott neked olyan testet aminek működik az agyi része is,(bár úgy tűnik, hogy csak egy része és az is elég behatárolt) hogy majd egyszer amikor hajlandó leszel Őt közelebb engedni magadhoz, akkor legyenek olyan időpontok az életedben mint pl az érettségi ami nem egy nagy dolog, úgyhogy nem tudom mit vagy úgy oda magadtól, amikben felismerheted, hogy Ő már akkor is veled volt és már akkor is Szeretett téged, pedig te kigúnyoltad. Ő FORMÁL MEG MINDEN EMBERT AZ ANYJA MÉHÉBEN OLYANRA AMILYEN FORMÁBAN NEKI SZÜSÉGE VAN RÁ, HOGY A TÖBBI EMBERRE IS HATÁSSAL LEHESSEN AKIKEN ERŐT VETT A GONOSZ ÉS BEZÁRTA A FÜLÜKET ÉS ELHOMÁLYOSÍTOTTA A LÁTÁSUKAT(Te is ilyen vagy). És hidd el még a fogyatékossal is van terve Istennek. Az a vicc, hogy még ők is fel tudják ismerni Istent, te meg az érettségiddel dicsekedve mégiscsak fogyatékosabbnak tünteted fel magad, mert te meg nem vagy rá képes, hogy elfogadd az Igazságot. Egyébként ha ez az egész historia igaz, akkor nekünk hívőknek lesz jó és nektek meg rossz. Ha meg nem lenne igaz, akkor meg úgyis mindegy nem igaz? De mi van ha mégis igaz? Mi nem veszítünk se a földi életben, sőt még nyerünk is vele és nem veszítünk a sír után sem. Nem is tudom, hogy az érettségizett agyaddal egyáltalán fel tudod e fogni, hogy ki kockáztat nagyobbat. Kétségtelenűl bátor vagy, de ha ez a bátorság esélyt ad arra, hogy én odavesszek, akkor inkább a többi birkával tartok és nem térek le az útról. A te életed, de nem vagyok biztos benne egyáltalán, hogy megéri a kockázatot a bátorságod, miközben tiszta haszon lehetne az életedben az ha elfogadnád Istent.


Ja igen a másik meg az, hogy Isten a Földet az embernek adta, a mi vezetőinknek a dolga lenne, hogy a földön az a szerencsétlen afrikai gyerek is minden nap jól lakhasson. Ránk bízta a földet és mindent ami azon van. Egébként meg ha nem tűnt volna még fel van pl a Baptista Szeretetszolgálat már csak hogy a legemlegetettebbet emeljem ki akik mással sem törődnek szinte, csak is a szegényekkel ráadásul afrikában. Isten rajtuk keresztűl munkálkodik. Ha az ember befogadja Istent az életébe, akkor onnatól kezdve már Isten egyengeti az illetőnek az útját úgy, hogy az bele illő legyen az Ő tervébe az emberekkel, és még az illető megtért embernek is meglesz az az érzése aminél nincs jobb hidd el, hogy már most a mennyben van és már nem számít a szegénység vagy a halál, bennünk mindig ott van egy kifejezhetetlen békesség érzése, amit nemes egyszerűséggel "csak" Isten békességének nevezünk. Ha neked ez nem kell nem én veszítek vele. Én átadtam az üzenetet a többi már a te sarad.

2013. júl. 5. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

19-es


Isten nem létezik. Ennyi.

Amúgy furcsa, hogy csak akkor fordulnak hozzá, amikor baj van. Kell nekik egyfajta támasz, ami megnyugtatja őket. Az más kérdés, hogy ezt nyugodtan nevezhetjük önbecsapásnak.

2013. júl. 5. 11:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!