Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek hogyan találhatnék...

Cpt.Krisz kérdése:

Szerintetek hogyan találhatnék rá a hitre?

Figyelt kérdés
Alapvetően vallásos családból származok (ezalatt nem azt kell érteni, hogy kőkemény templomba járós meg ilyesmi, csak például megvagyok keresztelve és hittanra is járattak). De ahogy egyre teltek az évek egyre inkább vesztettem el a hitemet, mivel egyre csak szivtam magamba az információt a világegyetem keletkezéséről,az evolúcióról és pont ezért már egyszerűen nem tudom elhinni, hogy isten létezik... Pedig szeretnék hinni benne, mivel tudom, hogy nehéz pillanatokban a hit mindig erőt ad és mindig jó ha még a legnehezebb helyzetben is számithatunk a mennyei segitségre. Pedig tényleg csak a legegyszerűbb hitet szeretném, az igazit ha úgy tetszik, miszerint szeressük és segitsük egymást...Vagy lehet úgy egyáltalán vallásosnak lenni, hogy közben nem hiszek ebben a 7 nap alatt teremtésben stb.??

2013. júl. 3. 23:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
44%
Miért szeretnél hinni benne, ha már rájöttél, hogy marhaság az egész?
2013. júl. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Már mondtam, mert tudom, hogy erőt ad és az igazán keresztények alapvetően kedves, jó emberek.
2013. júl. 3. 23:44
 3/20 anonim ***** válasza:
58%
olvass vallási jellegű könyveket, személyesen átélt élményeket,az mindig megrázóan tud ránk hatni. ill javaslom,h egyszer menj el Taizébe,az ami ott van el fog kápráztatni. csodás élmény,és az az egy hét amit ott tölt az ember,feltölt lelkileg. olvass utána mit írnak róla az emberek és meglátod,h szinte mindenki aki ott töltött egy hetet,csak jót mond róla. a legjobb hely a világon, aki volt már ott,tudja miről beszélek. :)
2013. júl. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
41%

"Már mondtam, mert tudom, hogy erőt ad és az igazán keresztények alapvetően kedves, jó emberek."


Ez megalapozatlan általánosítás. De aztán nekem nyóc.

2013. júl. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
58%
Úgy, hogy ne ide írd ki kérdésben, hanem imádkozz hittel.
2013. júl. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
45%
Szteroid is erőt ad mégse kell szedni. HA az hiszed a vallásosak kedvesek olvass el egy evolúció vs teremtés vitát itt a gyk-on,
2013. júl. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
46%

Utolsó, nekem van egy full ateista ismerősöm aki egy kis magashangú törpe aki mindig visít és mindenkit ócsáról miközbe őmaga nem valami nagy emberke :DD de mégse ő alapján ítélem el az ateizmust, talán azért mert intelligens vagyok.

Kérdező: A te hited melyik oldalon kezdődik? Az Istenbe vetett bizalomnak gyümölcse van, vagy az egészet hiszed vagy sem

2013. júl. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sem azt állítottam,hogy az összes keresztény bunkó D. Csak tagadtam az állítást miszerint az (összes) keresztény kedves.
2013. júl. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
52%

"Már mondtam, mert tudom, hogy erőt ad és az igazán keresztények alapvetően kedves, jó emberek."


Aha. Hitler római katolikus volt, és rendszeresen járt templomba.

Alapvetően kedves, jó ember volt??? Szerette és segítette a többieket?????

Nézőpont kérdése.

2013. júl. 4. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Hitler a darwini eszméket jmtdttdwa szelekciójával. Ezt csak az nem érti, aki nem is akarja.
2013. júl. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!