Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek hogyan találhatnék...

Cpt.Krisz kérdése:

Szerintetek hogyan találhatnék rá a hitre?

Figyelt kérdés
Alapvetően vallásos családból származok (ezalatt nem azt kell érteni, hogy kőkemény templomba járós meg ilyesmi, csak például megvagyok keresztelve és hittanra is járattak). De ahogy egyre teltek az évek egyre inkább vesztettem el a hitemet, mivel egyre csak szivtam magamba az információt a világegyetem keletkezéséről,az evolúcióról és pont ezért már egyszerűen nem tudom elhinni, hogy isten létezik... Pedig szeretnék hinni benne, mivel tudom, hogy nehéz pillanatokban a hit mindig erőt ad és mindig jó ha még a legnehezebb helyzetben is számithatunk a mennyei segitségre. Pedig tényleg csak a legegyszerűbb hitet szeretném, az igazit ha úgy tetszik, miszerint szeressük és segitsük egymást...Vagy lehet úgy egyáltalán vallásosnak lenni, hogy közben nem hiszek ebben a 7 nap alatt teremtésben stb.??

2013. júl. 3. 23:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
12%

Te nem istent akarod.

Egy kedves, és erős ember szeretnél lenni, és azt hiszed ez neked nem megy anélkül hogy elhiszel valamit. Szimplán csak legyél ilyen és kész. Még ha lenne is valamilyen isten ez akkor is jó lenne a szemében, de soha nem volt, és soha nem is lesz.

2013. júl. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz vallás, hogy "erőt adjon" a nehéz helyzetben. Egy cél kell, ami motivál és sokaknak ez a vallás, de ettől sem kizárólagos, sem jobb nem lesz, mint bármi más.
2013. júl. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
46%

Szia Krisz!


A Hit Isten ajándéka!

Ha a szívedre figyelsz egyre inkább érezni fogod,és a vezetést is.

2013. júl. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
mi a szarérét kell lepontozni a hasznos válaszokat?! csak mert nektek nem tetszik? a kérdező kérdezett valamit ,mindenki próbál válaszolni,erre meg tökre lepontoztok!! [link]
2013. júl. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
74%
14, az ateisták már csak ilyen kedves emberek. Bár ők nem is a kérdésre válaszolnak, azért felpontozzák magukat, és lepontoznak mindenki mást, aki véletlenül nem ateista. Ez is egy vallás ugyanis.
2013. júl. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
60%
hát ja én is azon akadtam ki,h aki nem is a kérdésre válaszol azt a többiek 100%osra értékelik, míg aki próbált segíteni az 0. hát köszi.
2013. júl. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia

leírtak alapján van hited és ez most bőven elég, nem baj ha kételyek vannak benned bibliai dolgokkal kapcsolatban minden hívőnek van :) ha szívből keresed olyan jelet kaphatsz ami után már ha karnál akkor se kételkednél :)) Csak egyet ne felejts el! nem a vallásban van, nem a leírt betűben, hanem a valóságban! Mindig maradj ilyen és meg lesz amit szeretnél :)

2013. júl. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Őszinte alázattal imádkozz Istenhez, hogy segítsen neked hinni, adjon neked hitet. Talán még nem jött el az ideje. A legtöbb ember élete legmélyebb pontján törik meg annyira, hogy befogadó képes lehessen Isten iránt. Bár Isten előtte is próbált bejutni az életedbe, csak túl erős az akaratod.


Ezt a sok zöldséget pedig felejtsd el mert nem Istentől való. Aki valóban hisz Istenben, az nem kérdőjelezi meg az Ő igazságát. Ha Isten azt mondta, hogy és most javítalak mert 6 nap alatt teremtette meg a világot hetedik napon megpihent, akkor hat nap alatt teremtette meg és nem tudomisén hány milliárd év alatt. Kétségtelenűl ez az ötlet volt a sátán legnagyobb dobása eddig, hogy másokban kétségeket támasszon.


Imádkozz hitért. Ha valóban akarod és nem csak azért hogy kihasználhasd, akkor megkapod. Kitartónak kell lenned. Én is minden éjjel órákon át imádkoztam mert televoltam kételyekkel és megakartam szabadulni tőlük, mert már úgy éreztem hogy szétszakadok, mert egyik oldalon ott volt Isten, a másik oldalon meg ez a sok ..... baromság szerintem 1 hónapon keresztűl komoly könyekkel mert már padló voltam. És egyszercsak mint derült égből villámcsapás, szabad lettem és elteltem olyan békességgel ami hihetetlen volt és még most is hiányzik. Ha olyan lesz a teljes békesség érzése a halál után, akkor megéri odaáldozni az életedet Istennek. És már csak akkor is megéri ha csak pár napig tart, mert idővel visszarángat a földi élet, mert azért még nincsen vége a fonalnak, hogy ne kelljen tovább foglalkozni vele, de már az a kis kostoló is kitart szerintem életem végéig. És nagyon is megérte megalázkodni.


Ha hinni akarsz, akkor legyen a jelszavad alázat Isten felé. És ne kételkedj semmiben sem ami a Bibliában van mert különben sosem leszel boldog. Ha valamiben kételkedsz akkor kérd Istent hogy magyarázza el. És beindít az agyadban egy olyan eszmefuttatást amin keresztűl te megértheted a szavait. Nehéz ezt elmagyarázni rendesen, de meglehet tapasztalni ha akarod. Akkor leszel majd igazán boldog amikor eljutsz oda, hogy Isten a legjobb barátod. :D

2013. júl. 5. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha hinni akarsz, akkor legyen a jelszavad alázat Isten felé. És ne kételkedj semmiben sem ami a Bibliában van mert különben sosem leszel boldog. Ha valamiben kételkedsz akkor kérd Istent hogy magyarázza el. És beindít az agyadban egy olyan eszmefuttatást amin keresztűl te megértheted a szavait. Nehéz ezt elmagyarázni rendesen, de meglehet tapasztalni ha akarod. Akkor leszel majd igazán boldog amikor eljutsz oda, hogy Isten a legjobb barátod. :D
2013. júl. 5. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

gyakorivalasz2-nek:


"Nem kell ahhoz vallás, hogy "erőt adjon" a nehéz helyzetben. Egy cél kell, ami motivál és sokaknak ez a vallás, de ettől sem kizárólagos, sem jobb nem lesz, mint bármi más."


Ez igaz, viszont a kérdező már eldöntötte mit szeretne, nehogy már TE mond meg neki mit tegyen és mit ne. Éppenséggel nem is a kérdésre válaszoltál csak kötekedni jöttél ismét. Ha fogalmad sincs, hogy lehet a hitet megerősíteni akkor minek szólsz hozzá?? Ateistaként olyan magasan hordod az orrod de még egy egyszerű mondatot sem vagy képes értelmezni.


Válaszom pedig a kérdésre:


Természetesen lehetsz úgy is vallásos, hogy nem hiszel el mindent, hisz aki valamit (még) nem ért azt nem is tudja elfogadni, de ez később változhat.

2013. júl. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!