Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hihet-e egy kereszteny ember...

Hihet-e egy kereszteny ember ertelmes foldonkivuliek letezesebe?

Figyelt kérdés

2013. júl. 13. 17:14
1 2 3
 21/28 jozsko válasza:

Csatlakoznék:

Az elozokhoz, a paradoxon is témában egyetértek azzal hogy mas technologiai fejlodés is lehetséges lehetne más bolygokon vagyis mi azért vagyunk olyanok amilyenek mert pont erre a bolygora lettunk teremtve az erzékszerveinknek megvannak a maga határai, mindegyik hazudik nekunk :D es ez befolyasolja a világkepunket. Na mármost ha léteznének más bolygon más korulmenyek kozott értelmes lenyék hatalmas egoizmus lenne pont olyannak képzelni oket mi nd amilyenek mi vagyunk. Ha mások minden valoszinuseg szerint mások az érzékszerveik érzékelései is vagyis szerintem nagyon nem valoszinu hogy hasonlo tefchnikai fejlodésen mentek volna keresztul mint mink (csak a filmekben). Kicsit zavaros de gondoljuk csak bele itt ulok es latok egy piros potyos autot. Melletem a másik ember ha megkerdem mit lát azt feleli hogy egy piros potyos autot de lehet hogy o a pirossat ugyanugy látja mint én a kéket csak mikor beszélni tanut azt mondták neki hogy az piros. Ezt nem tudhasuk vagyis ha a melletem levo ember világképe ily kulombozo feltételezem hogy a tolem oly távol eso leny világképe pont olyan lessz mint az enyém? Menjunk vissza a tirtenelmi fejlodésekhez par ezer evet hogyan válltoztak mas emberkék más elzárt orszagokban. Kovetkeztetes a pradoxonos dolog szerintem nem zár ki semmit csak az emberi egoizmust igazolja. Fénysebeség: fénysebeséggel utazni legjobb tudomásom szerint a tudomany jelenlegi állaspontja szerint lehetettlen, már csak azért is mert amikor elérnínk ha lenne annyi energiánk végtelen tomeggel rendelkeznénk vagyis nem csak elpusztulnánk de magunkhozz vonzanánk a naptol es holdtol kezdve mindent. Nem szoktam a bibliatt olvasgatni de nem hinnem hogy a kererszténység hitével elentmondana a foldonkivuli élet. Hitem szerint a bibliának ezt nem is volt oka tárgyalnia mivel nem is számit hit kérdésében igazán, megint csak az hogy mert mi mert ember szeretnénk egyediek lenni tegyuk felre a beképzelt mivoltunkat és gondolkodjunk el, valamikor nem tudtuk hogy van e élet az oceánokon túl a hegyeken túl rájottunk hogy van, kizsákmányoltuk elpusztitotuk és elunk tovább.


Kedves kérdezo a társad lelki udvéért agodni nagyon szép és onzetlen dolog ha tényleg azért kérdezted. A bajom annyi hogy ezt sajnos nem hihetem el, szerintem a kérdésed oka valamilyen szinten a féltékenységbol ered. Mivel hisz két dologban amik számodra nem férnek ossze és szeretnéd elvenni tole mind a két dolgot, de miért? Mi marad az emberbol ha elvesziti a hitet? Mivel azt állitotad nem hisszel Istanben nem látok feloled motiváciot helyrehozni párod hitét. Tudod szerintem az embernék két választása van vagy hisz Istenben vagy nem, és két lehetoseg van vagy létezik vagy nem. Párositsunk. Ha nem hiszel és nem letezik a halál nem más mint elmulás. Ha hiszel és nem létezik a halál nem más mint elmulás. Ha nem hiszel és létezik a halál nem más mint szivás, végul ha hiszel és létezik??? Az élet minosége hivo és nem hivo terén szerintem nem nagyon kulombozok vagyis amit a hit kér annál sokkal tobbet ad, van mire támaszkodnod ha szomoru és ha magad alatt vagy cserébe azért mert lemondassz pár dologrol és nem lehetsz sorozatgyilkos szerintem megéri.

Elnézést kérek kicsit hosszura sikeredett, igy a végére még lenne egy kérdésem, ha igazán szereted párodat és szamodra tobbet jelent mind te onmagad akkor miert vennéd el tole a hitet? Mi motivál?

UI: mégegyszer elnézést ha kicsit elensegesnek, támadonak hangzik az irásom nem volt szandékos

2013. júl. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Most mar ertem tehat ha valaki hisz istenben nem kell teljesen ragaszkodni a bibliahoz es a vallashoz

De mielott felre ertes tortenne en nem akarom meg szabni miben hisz csak eddig azt hittem hogy az egyik kizarja a masikat de ezek szerint nem.

Valamint en nem tudom miert de ugy voltam vele hogy, ha valaki hisz az 100%-ban kovese a hittet de tevedtem

koszonom a valaszokat

2013. júl. 16. 20:15
 23/28 nagylzs ***** válasza:

> Most mar ertem tehat ha valaki hisz istenben nem kell teljesen ragaszkodni a bibliahoz es a vallashoz.


Az emberek - szerencsés esetben - megválaszthatják a saját hitüket, és a vallásukat (vagy a vallástalanságukat, ha akarják). Ha szabadon választhatnak ezek közül, akkor miért kellene egy adott vallást 100%-osan elfogadniuk? Nyilván, az adott vallás egyháza azt fogja hirdetni, hogy azért mert ez az egyetlen igaz hit, és hasonló dolgokat. De bármit is mond az egyház, a hit nem attól lesz igaz, hogy valaki azt mondja róla. Amíg ezzel nem korlátozod mások szabadságát, addig jogod van abban hinni ami neked tetszik. És bárki aki másokat a hit (ilyen értelemben) szabad gyakorlásában korlátozni vagy erővel befolyásolni akar, az ugyan azt a szabadságot korlátozza és veszi el másoktól, ami állítólag Istentől kapott elidegeníthetetlen jogunk. A "bibliához ragaszkodás" más szempontból is aggályos. Ugyanis a bibliának a különböző fordításokban más a szövegezése, de még azonos szövegezés mellett is mindenki máshogy értelmezi. Ki mondja meg hogy melyik értelmezéshez kell ragaszkodni? Az egyház, ami egy világi szervezet, és emberekből áll? Miért nem találod ki te magad, hogy miben akarsz hinni?


> De mielott felre ertes tortenne en nem akarom meg szabni miben hisz csak eddig azt hittem hogy az egyik kizarja a masikat de ezek szerint nem.


Na igen, sokszor van ez így. Az egymást kizárónak látszó dolgok néha nem is azok. Ez egyébként nem is biztos hogy a te "hibád". Erős érdekek fűződnek ahhoz, hogy az emberek ellentétekben lássák a világot...


> Valamint en nem tudom miert de ugy voltam vele hogy, ha valaki hisz az 100%-ban kovese a hittet de tevedtem


Majd én megmondom miért. Azért, mert az egyház ezt sulykolja mindenkibe. Ezért vannak a dogmák, amik "megkérdőjelezhetetlen hittételek". Annyira beépült ez már a köztudatba, hogy sokan azt sem tudják mi a különbség a hit, a vallás és az egyház között. Igazad van abban, hogy ha valaki hisz, akkor kövesse a hitét - ez annak a kifejeződése, hogy ne tégy olyat ami szerinted nem jó. Vagyis, törekedj arra a legnagyobb jóra, amit te képes vagy fölfogni. De az egy nagyon fontos dolog, hogy ez a saját hitedről (!) szól, és csak akkor igaz ha arra értelmezed. A vallás által meghatározott hitre, amit egy szervezet szerint hinned kellene, ez nem vonatkozik.


Ne érts félre, ezzel nem azt akarom mondani, hogy a vallás eredendően rossz. A vallásnak megvan a maga szerepe, és ezen belül nagyon hatásos sőt jó lehet. Egy olyan ember számára, aki úgy gondolja hogy önzésből másokat halomra gyilkolni jó ötlet, meglehetősen hasznos a "ne ölj" parancsolat betartása. Minél inkább felismered annak szükségességét, hogy magadnak kellene eldöntened hogy mit higgy és mit gondolj, annál kevésbé leszel a vallásra utalva. Ha képes vagy önállóan gondolkodni, és az önmegvalósításodon dolgozni, akkor a vallás egy akadállyá válik. És itt a vallást úgy értem, mint egy egységesített hitrendszert, amit neked feltétel nélkül kellene elfogadni azért, mert "mások jobban tudják". Ez megakadályozza hogy kifejezd magadból azt, ami a te sajátosságod. Ami csak rád jellemző és ami nélkül az univerzum szegényebb lenne, mert máshonnan nem pótolható. Van benned olyan JÓ, amire csak te jöhetsz rá, amit csak te tudsz adni másoknak.

2013. júl. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

a 7.napon Isten megteremtette az embert

hát most vajon Isten mit értett ember alatt?

Mindenki olyan természetesnek vette hogy Isten rólunk irt.

Lehetséges hogy Isten nem minkett értett ember allat.hanem.......

2013. aug. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"Hihet-e egy kereszteny ember ertelmes foldonkivuliek letezesebe?"



nem. mert nincsenek. bizonyítható is. Isten nekünk és értünk teremtette az univerzumot. a teremtés központja az ember.

2013. szept. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

legalább annyira mint isten létezése!

Meg minek hozott volna létre ekkora univerzumot na meg a szúnyog az a legnagyobb találmánya :)

2013. dec. 19. 12:19
 27/28 Geri800 válasza:
Ha nem lenne Isten, semmi, senki sem lenne.
2017. máj. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Jób könyve,egy konferenciáról szól,melyen Isten,a világegyetem különböző részein élő teremtményei találkoztak Istennel:


"Történt pedig, amikor egyik napon eljöttek az Isten fiai és jelentkeztek az Úr előtt, a sátán is eljött közöttük és a színe elé állt;"(Jób 2:1)


Több leírást találunk a Bibliában ezeken kívül,amikor Ábrahám,Mózes,Bálám,Sámson anyja,Dániel,Jézus anyja,és mások találkolkoztak angyaloknak nevezett lényekkel.


A Biblia nyilvánvalóan kifejezi,hogy Isten szűntelenül munkálkodik alkotásban,s így az ember megalkotása előtt,és után is teremtett értelmes lényeket.

2017. máj. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!