Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csináljak, ha már nem...

Mit csináljak, ha már nem akarok Jehova Tanúi közé tartozni? Mit fognak szólni a szüleim?

Figyelt kérdés
10 évig ráncigáltak magukkal (vagy több),hogy mindig ott legyek.Volt,hogy azért kaptam sorozatban egyeseket mert nem volt időm tanulni mert elrángattak (és persze még azért is kaptam mert szégyent hoztam Jehovára),de elég volt most már nem akarok járni és elegem van és persze nem értek egyet a nézeteikkel és nem hiszek Jehovában sem.Próbáltam velük közölni a nézőpontom de azt mondták,hogy ez Sátán csapdája és akkor adták a bibliát,hogy olvassak belőle és tömték a fejem bibliai meg egyéb gondolatokkal.Mit tegyek,hogy tisztességesen úriemberek módjára tudassam velük a nézetemet,hogy nem hiszek abban amiben ők?Ötletek? 16/F

2013. júl. 15. 19:11
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Borzalmas,hogy milyen erõszakosak Jehova Tanúi :-( Ezen kiakadtam,hogy piszkos edény nem kell Istennek!
2013. júl. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
25 %-os adtad a szokásos érzéketlen tuskó dumádat. Katy legalább nem ekkora tahó, mint te!
2013. júl. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%

21-es vàlaszoló vagyok. Nem akarom vêdeni Jehova Tanúit,de ez a kérdés tênyleg kamu. Többen ajànljàk itt a jehovatanui.blog oldalt,így kívàncsisâgbòl óràkig olvastam a bejegyzêseket,és ott vilàgosan kitünik,hogy nem ilyen stílusban nyilatkoznak a volt vagy jelenlegi Tanúk.

Màsodsorban most hol van a Kedves Kérdezõ? :D

2013. júl. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
11%

Kedves kérdező!

Semmi sem kötelező. Nem kötelező gyülekezetbe járni, nem kötelező Istenhez imádkozni, nem kötelező a szüleid vallását elfogadni. Úgy gondolom az elmúlt 10 év alatt lehetőséged volt megismerni Istent. Ha úgy döntesz, hogy nem akarkd őt imádni, akkor vállad fel ezt és ne félj senkitől. Semmi értelme nincs a képmutatásnak. Azt irtad a szüleid kényszerítettek rá, hogy gyülekezetbe járj, de gondolom pisztolyt nem fogtak a fejedhez...


Sok sikert!

2013. júl. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező, nem szép dolog, és szépen fogalmaztam.....hogy a kérdést ily módon tetted fel. az, hogy te nem akarod a szüleid hitét követni, az a te ügyed. De gondolj bele, ha nem törődtek volna veled, lehet most te is ott lennél ahol a legtöbb fiatal, vagy lehet már sehol nem lennél.......
2013. júl. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!