Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csináljak, ha már nem...

Mit csináljak, ha már nem akarok Jehova Tanúi közé tartozni? Mit fognak szólni a szüleim?

Figyelt kérdés
10 évig ráncigáltak magukkal (vagy több),hogy mindig ott legyek.Volt,hogy azért kaptam sorozatban egyeseket mert nem volt időm tanulni mert elrángattak (és persze még azért is kaptam mert szégyent hoztam Jehovára),de elég volt most már nem akarok járni és elegem van és persze nem értek egyet a nézeteikkel és nem hiszek Jehovában sem.Próbáltam velük közölni a nézőpontom de azt mondták,hogy ez Sátán csapdája és akkor adták a bibliát,hogy olvassak belőle és tömték a fejem bibliai meg egyéb gondolatokkal.Mit tegyek,hogy tisztességesen úriemberek módjára tudassam velük a nézetemet,hogy nem hiszek abban amiben ők?Ötletek? 16/F

2013. júl. 15. 19:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Helyedben megszöknék egy nővel...
2013. júl. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
85%

Te jó ég hagyjátok már szegény gyereket. A szüleit nem alázza meg mert anonim oldal, a helyzet ez akkor ez, ha tetszik az itt lévő Jehova tanúknak hogy ez nem vet rájuk jó fényt ha nem. Mondjuk senkit nem lepett meg szerintem a kérdés...

16 éves, ha jól tudom gyülekezeten kívüliekkel nem ajánlott barátkozniuk, és ha máshol nem akkor itt megkérdezi. Nem a szülei nevelési szokásait jött kritizálni, csak azt hogy ezt ráerőltették -ami érthető módon nem tetszik nem kell ehhez semmiféle "lázadás", ezt szerintem a szülők szúrták el - (Én is megutáltam a vallást amikor 7 évesen kényszerítettek a templomba járásra, ez nem így megy)

Na de a kérdésre...

Szerintem abból botrány lesz, ha ezt így közlöd velük. Ahogy elnézem nem is csak a gyülekezettel van bajod,hanem abszolút nem hiszel Istenben. Bár sokat nem számít, mert szerintük mindenki aki nem tanú az pokolra kerül. Gondolom nem akarják hogy pokolra kerülj...

Mondd meg nekik, hogy ezzel az erőltetéssel csak megutáltatták veled, te nem hiszel, és nem fogsz odajárni képmutatásból (az ugye bűn), ki szeretnél lépni ebből, és lenyugodni... Később ha saját elhatározásból arra jutsz akkor majd talán visszamész oda, addig viszont értelmetlen.

Ha nagyon nem engednek, és van rokonod (nagybátyád,nagynénéd, nagyszülők -akárki aki felnőtt)aki esetleg nem tanú, akkor megpróbálhatsz azzal beszélni hogy próbáljanak meg a szüleiddel beszélni erről.

2013. júl. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
5%

Ez már a sokadik kamuszagú kérdés, lehet rajta rágódni a Jehova Tanúit felületesen bírálgatóknak. De végül is mindegy, hogy kamu vagy nem, a lényeg kiderül belőle. A kérdezőnek a bibliai igazsághoz nem sok köze van, de mégis a Tanúkat (a szüleit) okolja az állítólagos sanyarú sorsáért, meg a rossz jegyeiért. Nevetséges!

Ahogy az elején az egyik Tanú válaszoló írta, szerintem is kellene tudnod, hogy mit tegyél egy olyan helyzetben, amikor szellemi válsággal nézel szembe (az, hogy ilyen oldalakon kérsz lelki-segélyt, nem éppen életszerű, arról nem is beszélve, hogy nem is bölcs).


Az általam ismert nem kevés fiatal, nem hogy egyeseket nem szerez (főleg, a pontosabban azonosítatlan "elrángatás" miatt nem), de kimondottan jó tanuló. Egy biztos, hogy sok mindenre lehet fogni a rossz jegyeket, de arra, hogy hetente kétszer összejövetelre kell járni, egészen biztos, hogy nem!

Azt meg nem merném feltételezni rólad, hogy aktív lettél volna a szolgálatban és a tanulóbeszédekben. :) De ha mégis, akkor nem ilyen szellemiségű lennél, ami megint csak nem indokolja a rossz jegyeidet. Így tehát a kör bezárult! Úgy kamu a történet, ahogy van...

2013. júl. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
3%

Csatlakozom ahhoz a válaszolóhoz aki a tisztességes lerendezését javasolta.


az előttem szóló pedig szégyellhetné magát, itt nem szokás mocskolódni, az ilyen szavak nem a vallás oldalra valók, valószínűleg törlik Őket.


Igen leírtuk mi a rendezési módja ennek, és az úgy mutatja be a Tanúkat, mint valami kegyetlen embereket.

ami nem igaz. ezzel csak azt a célt szolgálják, hogy gyűlöletet szítsanak a békében élő emberek között.


S a fiatal embert senki nem akarja bántani, ez csak azok írják, akik szítsák a tüzet a Tanúk ellen, minél több ok legyen az utálatra.


Mint írtam az Én lányom még kiskorú volt amikor ezt őszintén elmondta, és azóta sem Tanú, és már 25. éves.

És nem Én vagyok az egyetlen akinek így döntött a gyermeke.

ezért nem kell itt kitalálni dolgokat, mert Jehova Tanúi a gyermekeiket is tiszteletben tartják.Bár ez igen fájdalmas egy szülőnek.


Katy Weaver

2013. júl. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Névtelenül nevű ***** válasza:
94%

Beszélj a szüleiddel. Aztán megint.

Ha végképp nem értik meg, hogy neked nem kóser a téma, olvasgass a jehovatanui.blog.hu oldalon. Ha már sokat olvastál, jobban fogod ismerni ezt a vallást.

Ezután az ott ovasottakat szépen lassan kérdezd meg a gyüliben, jó hangosan. Egy hónap, és nem fognak szívesen látni. Neked meg szélesedni fog a látószöged.

2013. júl. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
94%

Pár szó a szektákról!


Ezért a mentális szakemberek, szociológiai kutatók figyelmeztetnek mindenkit: ha nem vizsgálhatod felül vallásod tanításait, történelmét, nem tehetsz fel kényelmetlen kérdéseket, akkor jó úton haladsz afelé, hogy áldozattá válj és kihasználjanak. A szektás csoportok ellenségként kezelik azokat akik kiállnak a tagjaik közül, főképpen akkor, ha azoknak elvi problémájuk volt vallásukkal. Így még a legapróbb csoportok vezetői is (a szektás szervezetben) teljes hatalmat kapnak a környezetükben. A szektás közösségből való kizárás a családi életbe is beleszól, mert a családon belül is és a hitvesi ágyban is hatalma van a szektának. Erre az eljárásra az érv a gyülekezet tisztántartása és a fegyelmezés szükségessége (a szekta nem bízik Istenben, hogy képes cselekedni, ő maga intézkedik az Istene helyett).Másik szektás viselkedési mód amit ezek a kutatók kimutattak, az, hogy a szervezet egybeolvad a megmentéssel. Nem minden esetben jelentik ezt ilyen konkrétan ki, de valahogy mégis le lehet vezetni a tanításokból, hogy a szervezet határai egybeesnek a megmentés határaival. A tagok állandó figyelmeztetésben és feddésben részesülnek a saját jólétükre hivatkozva, hogy igyekezzenek megmaradni a szervezetben. Ez azzal együtt jár, hogy állandóan utalni kell arra, hogy ki(k) a valóban legitim vezetők aki(k)nek szavára figyelni kell és aki(k)nek a tagok engedelmességgel tartoznak. Minden a hatalmat gyakorlót erősíti.

2013. júl. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

Jehova Tanúi nm szekta, kedves előttem szóló.


Több okból sem.

Egy részt mert Magyarországon elismert "felekezetnek" számítunk, akik törvényes keretek között élhetünk szabad vallás gyakorlásunkkal, amiben az alkotmányos jog rendszer elismeri és nem tiltja a Tanúk házról házra, vagy nyilvános helyeken történő evangélium hirdető munkáját.


Más részt a szekta szó, azt jelenti, hogy Jézus Tanításától eltért felekezet


Mi nem tértünk el ettől, hiszen maga Jézus nem csak tanította, de maga is végezte a tanítványaival ezt a feladatot.

Jól lehet más emberek Jézust és a tanítványait is szektának nevezték, veszélyesnek tartották, aztán meg nem is bántottak senkit, de őket annál inkább tették ki a szellemi és fizikai bántalmazásnak.


Mert ha veszélyes "szekta" lennénk, akkor nem hiszem, hogy az állami jog rendszer a vallás megvizsgálása után engedélyt adott volna a Tanúknak


A Tanúknak pedig nem vezetői vannak hanem felvigyázói, akiknek szellemileg is és fizikailag is gondot kell viselni a nyáj tagjaira, mert a nyáj tagjai nem az Ő tulajdonuk, hanem Jehováé, és Jézusé.

És ezért számot kell majd adni a tetteikről, hogyan legeltették a nyájat.

2013. júl. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 16-os.


Már ne haragudj, de valamit nagyon nem értesz.

A felvigyázók a biblia leírásainak megfelelően kell hogy eljárjanak.

az apostolok is így tettek, akkor Ők sem bíztak Istenben, hogy majd megoldja??


akkor Pál minek írtak le vagy János, hogy a szent szellem által kinevezett felvigyázóknak tisztán tartva a gyülekezetet vessék ki a nem oda valókat a gyülekezetből?


Jézus a Gyülekezet feje felvigyázókat nevez ki, hogy a földön levő javaira vigyázzanak, ezek ember ajándékok.

S nem úgy hogy uraskodnak, hanem mint példa képei a nyájnak.

Ezeknek az embereknek nagy felelősség nyugszik a vállukon, hogy ha Jézus számadásra hívja ezeket akkor mit fognak mondani, miért hagyták a nyájban elburjánzani azt ami nem oda való.

Isten a népét mindig is igyekezett tisztán tartani, a ne oda valókat pedig eltávolította.

a bibliában a Vének feladata a gyülekezet tisztán tartás.

Ha nem így gondolkodnának, akkor ebben a "vallásban" is lehetne egy kicsit paráználkodni, lopni, csalni, hazudni, káromkodni és még sorolhatnám amitől egyáltalán nem lesz senki "szent" Istennek elkülönített célra felhasznált edénye

Piszkos edény pedig nem kell az Istennek.

2013. júl. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Névtelenül nevű ***** válasza:
82%
Istenkém. Ez olyan nagyon szomorú.
2013. júl. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha kilépsz a Tanúk közül, akkor elveszted a családodat. Ha már nem éltek együtt, akkor minden kapcsolatot meg kell szakítaniuk veled, hacsak nem akarnak ők is kilépni.
2013. júl. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!