Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi miért gondoljátok...

Jehova Tanúi miért gondoljátok,6000 évvel ezelőtt teremtette Isten a földet, amikor köztudott, hogy körülbelül 4,6 milliárd éve alakult?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy hogy lehet szerintetek, hogy egy ember a 20. század elején jött rá, hogy miről szól a biblia? Egész addig, akik olvasták rosszul értelmezték?

2013. júl. 20. 13:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
9%

Igen, ekkorával. Az őskontinens teóriába van egy kis buktató. Ahhoz, hogy a földrészeket összeilleszd, Afrikát 20%-al le kell kicsinyítened. Közép-Amerikát egy az egybe el kell, hogy töröljed. Nekem jobban tetszik ez a teória:


http://www.youtube.com/watch?v=fDVGalUxW-8


Főleg, mert ez nem idegen a Bibliától, és megvan a magyarázat az előbb említett buktatókra. Biztos belegondoltál már, de a földrészek ma is össze vannak kötve, csupán a mélyebb területek el vannak árasztva vízzel.


Anélkül, hogy ismernéd a tudomány berkeit, hogy mi előzi meg egy-egy "tudományos" állítást, csupán elhiszed annak kijelentéseit. Elfogadod a hibás kormeghatározást, elhiszed az eredményeket. Ez vallás. Neked nagy a hited. Egy kereszténynek nem egy könyv mondja meg a frankót, hanem a szent szellem. A könyv bizonyíték, hogy jó az az út, melyen járunk. Ez olyan megmagyarázni, mintha egy 6 évesnek elmondanád, hogy pontosan mi az az orgazmus. Gondolj bele, sikerül? Vagy egy születése óta vaknak, hogy milyenek a színek.

Ha ismernéd a Jehova Tanúikat, tudnád, hogy nem állítják, hogy 6000 éves lenne a Föld. Az emberiség 6000 éves. A Tanúk, ha úgy tetszik, félkreacionisták. Azt vallják, hogy a geotudományos állítások nem állnak szemben a Biblia szavával, mivel a Biblia nem a Föld teremtésére koncentrál, hanem az ember oldaláról mutatja be a teremtést, amit nekünk nehéz átkonvertálni, de nem ellentétes a több milliárd éves Föld teóriájú vallással, nevezzük eredet-tudománynak. Viszont az emberiség kb. 6000 éves a Biblia szerint és ezt vallják is. Ezekkel az állításokkal nem értek egyet, ahogy már többször szóvá is tettem, nem is tehetem, mivel én nem fél, ahogy ők, hanem egészen kreacionista felfogású vagyok.

2013. júl. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nem az enyém az nem hit, tudományos tényeknek hiszek és a föld kora az ilyen tudományos tény. Neked semmi tudományos tényed nincs arra, hogy a föld 6000 éves "csak" a Biblia. Legalább lenne akkor valamilyen kormeghatározási módszer, ha hibás is, ami azt hozza ki, hogy a ti 6000 évetekhez áll közelebb. Amúgy linkelhetnél valamilyen cikket erről, hogy szerinted 1 milliószoros hibával működik a kormeghatározás. Gondolom akkor az evolúcióban sem hiszel. Erről a beszélgetésről mi a véleményed? [link] .
2013. júl. 20. 15:37
 13/19 anonim ***** válasza:
9%

Olvastam, szerintem az evolúciós "tények" eléggé alulmaradtak, és az intelligens tervezettség főbb bizonyítékai is csupán hiten alapulnak. A blogban lévő állás 0:0. Ez az én véleményem.


Valóban, az evolúcióban nem hiszek. Az evolúció a látott világ létrejöttének egy esetleges teóriája. Sajnos a leletek nagy többségét te már csupán reprodukciós kiállítással látod. A kormeghatározást nem aszerint határozzák meg egy fosszília esetében, ha tudnád, hogy a C14 radiokarbon mit mutat, főleg azért, mert nagy a szórása, hanem aszerint, hogy mely földtani rétegnem találták. Ez a fő szempont. A földtani réteg korát viszont az indexkövületek kora szerint határozzák meg. Ez körkörös érvelés.

Az igazság valószínű az, hogy a vízözön előtti jégkupola "leesett", ami a Föld fiziológiáját nagymértékben megváltoztatta. Ezért van az gondolom, hogy a vízözön után az ember kora nagymértékben visszaesett.


[link]


A földtani rétegek megrajzolása, és oktatása az iskolákban ~150 évvel azelőtt megtörtént, hogy bármiféle kormeghatározási módszer lett volna. És láss csodát, a kormeghatározás "bizonyította" a földtörténeti korokat. Tátáám... Nekem ez büdös, neked?


Nem csak a Biblia az ami azt mondja, hogy a Föld kormeghatározása sántít, vagy az a maszlag, amit eladnak nekünk, hanem pusztán a józan ész is ellent mond annak. De mint mondtam ahhoz, hogy igazsághoz vezettessünk, Isten szellemének kell, hogy lakozást adjunk a testünkben. Ha betölt a szentlélek, az vezet minket igazságra. A Szent szellem által vagyunk taníttatva. Mint mondtam, ez olyan kegyelem, amit nem lehet elmondani, ahogy egy vaknak sem tudod meghatározni a színeket, vagy gyermekednek sem tudsz felnőtt örömöket megmagyarázni. Higgy, amiben akarsz. Ha viszont az igazságot keresed, imádkozz, és a mennyei Atya megadja neked. Ezt én neked nem tudom megadni, és nem is gondolom, hogy az én dolgom lenne. A vallásközi vitafórumot ezennel átadom másnak, nekem hiábavaló vitákban részt vennem nem szabad.


Szia

2013. júl. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat.
2013. júl. 20. 16:48
 15/19 yuda ***** válasza:

..és vannak közösségek, akik olavasva a biblia ide vonatkozó kifejezéseit, mégpedig, hogy Isten kezdetben teremtette az eget és a földet...-így némelyek, engem is beleértve arra az álláspontra hajlok, hogy a biblia nem közöl közelebbi időpontot a "kezdetben" szónál. Így akár 4,6 milliárd éve is lehetett akár, bár kétlem, hogy ilyen pontossággal lehet számolni. :D

A teremtés 6 napja ezután következik, és nincs egybemosva a föld teremtésével az, ami történt a hat nap alatt.

Magyarán tévedés lenne a kezdetben szó és az első nap közé egyenőségjelet tenni, mert nincs ott.

Ha Isten úgy gondolta volna, akkor azt írta volna, hogy első nap teremtette Isten a földet, de ismétlem, nem ez van odaírva.

Emiatt viszont okafogyottá válik bárki vallásosnak a magyarázata, hiszen nem tartalmazza a biblia azt, hogy első nap történt volna.

Nézzétek meg nyugodtan a bibliátokban, vagy aki érti, még jobb, ha eredetiben.

2013. júl. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha egyszer kiderülne, hogy mindez átverés? Hogy nem is létezik? Ezt komolyan kérdezem! A bizonyítékok? Emberek is kreálhatták!
2013. júl. 21. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Bi'blos válasza:

Kedves Kérdező!


Tudtommal a Tanúk nem állítják, hogy a Földet Isten 6000 évvel ezelőtt teremtette volna. Maga a Biblia sem írja.


Több bibliatudós is egyetért abban, hogy a Genesis 1. fejezet 1. versben említett tevékenység nem azonos a 3. verstől leírt teremtési napok eseményeivel. Ez nagy horderejű megállapítás. A Biblia első néhány szava szerint a világegyetem, beleértve a bolygónkat, a földet is, már azelőtt létezett, hogy a teremtési napok elkezdődtek volna.


A geológusok úgy becsülik, hogy a föld több, mint 4 milliárd éves, a csillagászok pedig úgy kalkulálnak, hogy a világegyetem akár 15 milliárd éves is lehet. A Biblia nem határozza meg pontosan az "ég és a föld" tényleges korát. A tudomány nem cáfolja meg a Bibliának ezt a részét.


Teremtési napokról:


A „nap” értelemben lefordított héber jōm szó különböző hosszúságú időszakot jelenthet. A lehetséges jelentések közé tartoznak William Wilson Old Testament Word Studies c. műve alapján a következők: „Nap; a szót gyakran használja általában idő vagy hosszabb időszak meghatározására; egész figyelembe vett időszak, nap kifejezést használnak olyan különleges időszak vagy korszak megjelölésére is, amikor valami rendkívüli esemény következett be.” Ez az utolsó mondat ráillik a teremtési „napokra”, mert azok valóban rendkívüli időszakok voltak. Ez esetben tehát 24 óránál hosszabb idő is számításba vehető.


A „nap” kifejezés értelmezésében segít például az, amikor Mózes összegzi Isten teremtési munkáját, a hat teremtési napról együttesen beszél úgy, mint egyetlen napról (Genesis 2:4). A Biblia tehát egyáltalán nem ad alapot arra, hogy valaki csak úgy kijelentse, hogy minden teremtési nap 24 órás volt. Hogy milyen hosszúak voltak a teremtési napok leszögezhetjük, hogy a Biblia nem beszél róla, ám a Mózes első könyvében az első és a második fejezet szóhasználata azt mutatja, hogy meglehetősen hosszú időszakokról van szó.


Üdv: Bi'blos

2013. júl. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Kedves Bi'blos!


Igen, utána olvastam és helytelenül tettem a fel a kérdést.

A kérdést nem konkrétan Tanúknak kellett volna szegeznem, hanem annak, aki úgy gondolja. Viszont ha Tanúknak szegezném a kérdést, akkor annyiba módosítanék rajta, hogy miért gondolják, hogy nincs evolúció? vagyis ez egyben azt is takarja, hogy az élet nem olyan rég jött létre.

2013. júl. 23. 13:02
 19/19 Rábay Xavér válasza:

Hallott már valaki a dendrokronológiáról? Ez a fák évgyűrűi alapján 1-2 év pontossággal képes megállapítani, hogy hány éves a fa.


Ez az egyetlen kormeghatározási forma, ami az elejétől fogva változatlan maradt (csak számolni kell az évgyűrűket)

Tudtátok, hogy a világon talált legidősebb fák életkora 4-6 ezer év között volt?


Ezen a ponton kijelenthetnénk, hogy a Bibliának van igaza, de ne kapkodjuk el a választ!


A Szentírás szó szerinti olvasata szerint az özönvíz kb. 4000 éve történt. Ezek szerint a fent említett fáknak túl kellett volna élniük annak a több ezer méter magas vízoszlopnak a nyomását ("A víz tizenöt könyöknyivel a hegyek fölé emelkedett" >1Mózes 7:20<), ami rájuk zúdult, nem is beszélve a minimum negyven napos fényhiányról, a víz által kimosott tápanyagokról.


Még mindig ne kapkodjuk el a választ!


Amikor elült a vízözön (Kr.e. 2350-ben?), egy nagyon sajátos ökológiai helyzet alakulhatott ki. Annak a több millió földi állatnak (amelyek közül napjainkban naponta halnak ki újak, tehát a szám optimista becslés) enniük kellett valamit. Istennek tehát újra kellett teremtenie a növényzetet, nehogy kihaljanak a növényevő állatok.


De mi a helyzet a húsevőkkel? Noha Mózes könyvében nincs benne, a Biblia leírja, hogy az Új Világban "az oroszlán szalmát fog enni, mint a bika (...) Nem ártanak, nem pusztítanak sehol szent hegyemen" (Ézsaiás 11:7,9)

Vagyis: Isten nem akarja, hogy az állatoknak egymást kelljen öldökölniük a jövőben és - minthogy a ragadozók sem haltak ki az özönvizet követően - elképzelhető, hogy a vízözön után a húsevő állatok ideiglenesen nem támadták meg a növényevőket.


Na, és most a logikus végkövetkeztetés:


Ha Isten szereti a teremtményeit és az állatok számára a múltban biztosítva volt (s a jövőben biztosítva lesz) az, hogy ne öljék meg egymást, akkor miért nincs ez így a jelenben?

Ha az emberiség történelme 6000 éves és 4000 éve az özönvíz miatt újrakezdődött, miért nincs erre a Biblián kívül semmilyen bizonyíték. [Számos kultúra szakadatlanul fennállt a Kr.e.-i III.-I. évezredig, tehát nem pusztultak el vízözöntől; a földkéregből nem mutattak ki semmi arra utaló jelet, hogy a kérdéses évszámok helytállóak lennének-e stb.]

2013. aug. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!