Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem fogadják el a...

Miért nem fogadják el a keresztények, hogy nem mindenkinek kell kereszténnyé lennie ahhoz, hogy Istent kövesse?

Figyelt kérdés

Az egyéb nevek:

keresztény, hindú, buddhista, stb. csak címkék, és az adott kultúrának megfelelően alakult ki.


Ha az én életem úgy alakul magyarként, hogy a buddhista/hindú vagy más gyakorlatokat tudom végezni, azokat hűen követni és ezzel fejlődök lelkileg, akkor valószínű, hogy nekem azon az úton kell megtalálnom Istent, aki a szívemben lakozik.


A tízparancsolatot (amit a keresztények neveznek így) én is megtartom.

Isten egy van, így nem is lehetne más istent imádni.

A szombati nap pedig felül van írva (most erről ne nyissunk vitát, mert NEM a kérdésem része ez).


De valójában két parancsolatot kell az Újszövetség alapján megtartani:

- Szeresd az Istent és szeresd a felebarátodat, mint önmagadat.


Ha ezek ellen nem vétek (pl. elvi okokból húst sem eszem, és még sorolhatnám tovább), akkor mégis miért van az, hogy minden áron "meg akarnak téríteni"?


2013. júl. 22. 14:52
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"akkor mégis miért van az, hogy minden áron "meg akarnak téríteni"?"


Nem "A keresztények" akarnak megtéríteni, hanem magukat annak valló (hazudó?) idióták. Óvatosan kell kezelni ezt a témát, itt a fórumon is vannak provokátorok, akik lejáratni igyekeznek a kereszténységet. (És nem csak azt persze.) Uszítják egymás ellen az embereket!!! Ezt a szándékot kellene felismerni és ellenállni! Hülyék mindig is voltak, mind a keresztények, mind az muszlimok, mind a zsidók stb között, de ugyanígy a normálisak is mindenütt megtalálhatók.

2013. júl. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!. Követni lehet Istent, de Üdvözölni ki fog?

Ki által?


Jézus által Üdvözölhetünk csak.

Mivel Ő az aki majd megítél miket miután meghalunk.

Isten nem hibába áldozta fel a fiát.

Ezért fontos a Kereszténynek hogy megtérülj mert ha nem akkor hiába vagy igaz életű nem fogsz üdvözölni mert nem vallod meg Jézust.

Ergo nem hiszel a feltámadásban Jézus által.

Egy keresztény aki igyekszik Istennek megfelelni mindig is megakar téríteni mindenkit.

Mert mind bűnösök vagyunk.

De Isten csak Jézus által bocsát meg.

2021. márc. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!