Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem fogadják el a...

Miért nem fogadják el a keresztények, hogy nem mindenkinek kell kereszténnyé lennie ahhoz, hogy Istent kövesse?

Figyelt kérdés

Az egyéb nevek:

keresztény, hindú, buddhista, stb. csak címkék, és az adott kultúrának megfelelően alakult ki.


Ha az én életem úgy alakul magyarként, hogy a buddhista/hindú vagy más gyakorlatokat tudom végezni, azokat hűen követni és ezzel fejlődök lelkileg, akkor valószínű, hogy nekem azon az úton kell megtalálnom Istent, aki a szívemben lakozik.


A tízparancsolatot (amit a keresztények neveznek így) én is megtartom.

Isten egy van, így nem is lehetne más istent imádni.

A szombati nap pedig felül van írva (most erről ne nyissunk vitát, mert NEM a kérdésem része ez).


De valójában két parancsolatot kell az Újszövetség alapján megtartani:

- Szeresd az Istent és szeresd a felebarátodat, mint önmagadat.


Ha ezek ellen nem vétek (pl. elvi okokból húst sem eszem, és még sorolhatnám tovább), akkor mégis miért van az, hogy minden áron "meg akarnak téríteni"?


2013. júl. 22. 14:52
1 2 3
 11/22 János 3,16 ***** válasza:

Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent és akit elküldtél, a Jézus Krisztust. (János 17:3)„Aki szeret engem, megtartja tanításomat. Atyám is szeretni fogja őt, hozzá megyünk és benne fogunk lakni.” (Jn 14,23


Nem úgy születünk, hogy bennünk van és egyszer ráébredünk.

Nem él a szívünkben, ez nem igaz, de mindenkinek van egy kitöltetlen űr a szívében, Isten ezt magának alkotta bennünk, csak nem mindenki azzal tölti be ami Ő. Csak, ha elfogadjuk Jézust.

2013. júl. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 János 3,16 ***** válasza:
Különben én sem hittem el 2 évvel ezelőttig, amikor is megismertem Őt, és magamnak sem hinném el, a saját bizonyságomat, és ez néha fáj, de Ő tényleg él, van, és egyre jobb vele.
2013. júl. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Jehova Tanúi nem itt tudják le a "napi" térítésüket.

azon kívül van más testvérem is aki 29%-os


Ha megengeded, akkor Én személy szerint, délelőtti órákban, is és a délutáni órákban is Házanként kint vagyok a szolgálatban Több órán keresztül.

Itt vajmi keveset válaszolok, de nem térítési szándékkal, hanem azért, hogy megosszam az általam kutatott Bibliai válaszokat, az itt levőkkel.


Katy Weaver

2013. júl. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

én azért nem fogadom el mert:

"Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."

2013. júl. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
54%
Ne vegyétek egy kalap alá a normális keresztényeket az irritáló, erőszakos térítőkkel!
2013. júl. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Lebannen ***** válasza:

Ezen már én is gondolkodtam.Azt hiszem,ezek a keresztény emberek úgy gondolják,a kereszténységen kívül minden más vallás,vagy hit kitaláció.Ami viszont elég felemás dolog,hiszen milyen alapon emelnek ki egyet a szentírások közül mondván az igaz,a többi nem.

Ha pedig valaki elfogadja,hogy más hit is igazságon alapul,akkor egyértelmű,hogy a benne leírtak is igazak.Tehát azok tanainak követése szintén célhoz vezet.

2013. júl. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ha ez így volna kedves előttem szóló, akkor Jézus nem mondott volna igazat,

Már pedig egy egységes útról imádatról beszélt, nem 47.000 féléről.

Vagy is akkor mindegy volna ki mit gyakorol, Jézus szavai feleslegesekké válnának.

2013. júl. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.


És mi van, ha ez azt jelenti, aki az ő tanításai szerint él?

2013. júl. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


Ennél a kérdésnél a 6. 7. választ olvassák el azok, akik azt hiszik, hogy Jézus élete egyedülálló, sehol máshol nem megtalálható a leírás...


:)

2013. júl. 23. 18:36
 20/22 anonim ***** válasza:
aki szerint nem a keresztény hit az egyetlen igaz vallás, az nem keresztény, vita lezárva:P
2013. júl. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!