Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Tisztában...

Jehova tanúi! Tisztában vagytok vele, hogy a ti vallásotok egy gonosz, szívtelen szekta?

Figyelt kérdés

Ismerek egy srácot, akinek néha nincs mit ennie, az anyjával él, aki munkanélküli, a jehova tanúi meg automatikusan ,,elfogadják" a segély bizonyos százalékát. Konkrétan kérik!

Hozzánk meg jár két ronda banya, ránktukmálja a szennylapját, mert anyám képtelen nemet mondani az embereknek. Közben, amikor azt hiszik nem halljuk, le ,,rohadt dög"-özik a kutyánkat, aki teljesen jogosan megugatja őket. Meg kérdezik tőle, hogy:,,na mi van, mögdöglött a társad?"-mert régen két kutyánk volt.

Máskor csöngetnek, tesóm ajtót nyit, kérik anyánkat, mondjuk hogy nincs itthon, erre: ,,ne hazudj légyszíves"-ezt milyen alapon mondja egy 12 éves gyereknek, akinek az anyja elfogadja az újságját!?!? Nem hitte el, hogy nincs itthon, addig csöngetett míg nővérem is kijött, aztán közölte velünk, hogy: ,, lesz egy rendezvény, legyünk ott"

Röviden: én a helyetekben elásnám magam a földbe!



2013. júl. 23. 14:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%

Én a helyedben is, kedves kérdező. Én sem szeretem őket, de az kimerül annyiban, hogy nem nyitok nekik ajtót, mert ehhez jogom van.

Sajnálatos, hogy így beszélnek, de nem csak a jehovások - hanem még sokan mások, többek között te is. Az eszmecsere a kutyával semmivel nem rosszabb, mint hogy te elásnád magad a helyükben.

2013. júl. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Én keresztyén vagyok ugyan (református), de az ilyen viselkedés csak lejáratja a keresztyénséget...
2013. júl. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Agymosottak, de az is igaz, hogy nem kéne nekik ajtót nyitni, meg beengedni őket, meg igent mondani nekik.

Hasonlóak a macskákhoz. Ha kóbor macskát egyszer-kétszer megeteted, akkor már odaszokik a házhoz, és nem tudod elkergetni őket, főleg, ha "udvariasan" próbálkozol. A végén azt veszed észre, hogy teljesen elszemtelenedik, még a szőnyegre is odapiszkít.

2013. júl. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
51%

Nem, kell így általánosítani, mert gondolom a református egyházban is vannak ilyen hívek.

Az meg már más kérdés, hogy ez alapján a példa alapján ezt a házról házra járást valóban szeretetből csinálják-e.

2013. júl. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

4-es!

a viselkedésről beszéltem, nem az egyházról... de azért valljuk be, hogy a Jehova Tanúi inkább hajlamosak a vallást úgymond "leégetni" az amúgy sem túl vallásos emberek előtt...

2013. júl. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%

Tisztelt Kérdező.

Szomorúan olvasom az írásodat.


Kíváncsi lennék, hogy helyileg hova tartoztok, mert szívesen utána járnék ennek, melyik az a szégyentelen Testvérem aki így viselkedik.

Mert ezzel szégyent hoz a többi testvérre, hiszen ahogy Te magad írod egy kalap alá veszel velük. Én ilyet nem tennék, És nem is teszek.


Nekem is van kutyusom, és nagyon szeretem, s úgy kezelem, mint aki "barátom" az életben.Sőt nem egy testvérem tart kutyust, cicust, Nimfát, papagájt, pintyet, és még sorolhatnám.

Ha fáj neki valami az nekem is fáj.

S tény, hogy sokszor, egy állat különbül viselkedik egy embernél.


Várom szíves válaszodat.

Katy Weaver

2013. júl. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 KZitus ***** válasza:
33%

Szervusz


Jó, hogy megírtad korodat. Így sok minden érthető.

Amit te gyerekként teszel, azt felnőzzek is tették az első századi keresztényekkel, például Pál apostollal. Figyeld.


"Mert úgy találtuk, hogy ez a férfi valóságos pestis, zendüléseket szít minden zsidó között szerte a lakott földön, és a názáretiek szektájának élharcosa, aki a templomot is megpróbálta megszentségteleníteni, de elfogtuk. Ha kihallgatod, magad is tudomást szerezhetsz tőle mindazokról, amikkel vádoljuk.”

Azokat sem tudják bizonyítani neked, amikkel most vádolnak. Azt azonban megvallom neked, hogy a szerint az út szerint, amelyet ők »szektának« neveznek, így végzek én szent szolgálatot ősatyáim Istenének, mivel hiszem mindazt, ami ismertetve van a Törvényben, és meg van írva a Prófétákban;" Cselekedetek 23


Jó lenne, bár gyermek vagy még, ha te is úgy állnál a dologhoz, mit Pál apostol idejében tették azok, akik ellene voltak a "szektának":


"De helyénvalónak gondoljuk, hogy tőled halljuk, mik a gondolataid, mert bizony ami ezt a szektát illeti, ismeretes előttünk, hogy mindenütt ellene beszélnek.”

Megállapodtak tehát vele egy napban, és nagyobb számban jöttek hozzá a szálláshelyére. És elmagyarázta nekik a dolgot: alaposan tanúskodott az Isten királyságáról, és meggyőzően érvelt nekik Jézusról a Mózes törvényéből is, és a Prófétákból is, reggeltől estig. És némelyek hinni kezdtek a mondottaknak, mások pedig nem hittek." Cselek. 28


Látod, még a Bibliában is le van írva, hogy senkit semmire nem kell erőszakolni. Aki akar hisz, aki nem akar nem hisz. Így van ez ma is.


Üdvözlettel: Zita

2013. júl. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
69%

Te kérdező!


Nincs ellentmondás az "elfogadják" a segély bizonyos százalékát. Konkrétan kérik!" és aközött, hogy ingyen visznek nektek újságot?

Tőletek konkrétan hány százalékot kérnek?


Értem én, hogy besértődtél, de aki nem akar azonnal nekik támadni az nem veszi be ilyen könnyen:)

2013. júl. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

7-es!


A ,,12 éves gyerek" nem az én korom, ugyanis ha egy kicsit járatos lenne a szövegértésben, látná, hogy azt írtam: ,,tesóm ajtót nyit". Ez a gyenge gondolkodássok mindent elárul a maga vallásáról. Egyébként ez az eset kb. 2 éve volt, szóval már a testvérem sem annyi. Én tisztelem a többi vallást, keresztény létemre, a buddhizmus pl. kifejezetten tetszik. De ez a Jehova tanúság... mondjuk úgy, hogy nem jön be.

2013. júl. 30. 15:07
 10/20 A kérdező kommentje:
*gondolkodás
2013. júl. 30. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!