Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan aki valamilyen...

Van itt olyan aki valamilyen szekta tagja volt, de már otthagyta?

Figyelt kérdés
Tehát érdekelne hogy vannak-e itt olyan emberek akik beléptek valamilyen szektába mint például Jehova tanúi, Hit Gyülekezete, Krisnások, Szcientológia és a többi... és már kiléptek. Őszinte leszek... tehát azért érdekelne a dolog mert épp egyfajta "tanulmányt" írok a különböző szektákról, működésükről, miképpen manipulálják az embereket stb... És ha lenne egy két ilyen egykori tag, akkor nagyon hálás lennék ha adna egy kis beszámolót, hogy őt hogyan manipulálták, és hogyan jött rá arra amit tesznek vele, és hogy volt-e valamiféle következménye a kilépésének.

2013. júl. 21. 16:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem volt egy nagyjából másfél évem, amikor nem a Hit Gyülekezetébe jártam, hanem máshová, de "sajnos" semmi olyasmiről nem fogok tudni beszámolni neked, amire kíváncsi vagy. Ha ennek ellenére érdekelnek a tapasztalataim, szívesen megírom priviben, hogy miért mentem el, és miért mentem vissza (a fenntartásaim továbbra is élnek a gyüli néhány dolgával kapcsolatban, és leginkább családi okokból mentem vissza), de előre szólok, hogy se manipulálásról, se üldöztetésről, se következményekről nem fogok tudni írni. A kutyát sem érdekelte, hogy már nem járok, ahogy azt se vette észre senki, hogy újra igen.

2013. júl. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Én manipulálásról tudok a Hit Gyülekezeténél mert erről saját tapasztalatim vannak. Az üldöztetést nem feltétlen a Hit Gyülekezetére kell vonatkoztatni, de vannak szekták amik hírhedtek erről...

De ettől függetlenül persze szívesen elolvasnám a te élményeidet, és köszönöm. Jelenleg minden érdekel ami tapasztalat ezekről a szervezetekről.

2013. júl. 21. 17:03
 3/22 anonim ***** válasza:
47%
Definiáld a "szekta" és a "kilépés" szavakat.
2013. júl. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

[link] Tessék, így már biztosan érted.

Kilépésen meg szerintem nincs mit magyarázni.

2013. júl. 22. 09:18
 5/22 anonim ***** válasza:
61%

Kedves Kérdező!


Igaz én nem azok közé tartozom, akik már kiléptek, mivel én még tag vagyok. Így az egyik felekezet nevében szeretnék pár szót szólni. Krisna-tudatú hívő vagyok, tagja vagyok az egyháznak, de ez nem egy szekta, mármint pejoratív értelemben egyáltalán nem az. attól függetlenül sem az, hogy amit belinkeltél, ott még úgy szerepel. Persze az még nincs rajta, hogy rá 2-3 évvel később törölték ezt a bejegyzést, mert ez a vád teljesen alaptalan volt.

Az való igaz, hogy kicsit elkülönülten élünk, de nem az emberektől, hanem az anyagi élvezettől. Mi teljesen nyitottak vagyunk mások felé, különben nem segítenénk a rászorulókon, nem osztanánk nekik majdnem mindennap ételt. Vannak nyilvános fesztiváljaink mint például: Krisna-völgyi Búcsú és a Szekérfesztivál, amikre sokan el is jönnek (nemcsak krisnások). A budapesti templomunk és Krisna-völgy is bármikor látogatható, a programjaink sem titkosak. Szóval a pejoratív értelemben vett szekta kifejezés egyáltalán nem illik ránk. Emellett 2012-ben újra ellettünk fogadva mint hivatalos egyház. És illik tudni, hogy mi egy több mint 5000 éves kultúrát képviselünk, a vaisnavizmust, ennek is az egyik ágát.

Amikor beléptem, azt tudatosan tettem. Tudatos voltam arról, hogy így szeretnék élni, mint egy vaisnava. Tisztább, józanabb és tudatosabb életet élek azóta: nem fogyasztok húst, nem fogyasztok semmilyen kábító és mámorítószert stb.


És hogy válaszoljak a kérdésedre, ismerek olyanokat, akik már nem gyakorolják ezt a lelki kultúrát. Nagyon jó a kapcsolatom velük, hiszen a barátaimnak tekinthetem őket. Ők teljes mértékben a szabad akaratukból léptek ki, nem voltak manipulálva. Ők csak egyszerűen nem ezt a típusú lelki életet akarják gyakorolni.


Még egy kérésem lenne Hozzád, kérlek a tanulmányodból vegyél ki minket, mint szekta. Köszönöm előre is.

Egy krisnás.

2013. júl. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Névtelenül nevű ***** válasza:
67%

Kedves kérdező.


Keresd Sefatiast, van blogja.

Vagy kérdezz a jehovatanui.blog.hu oldalon.

Egy tipp.

Üdv.

2013. júl. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

5-ös:

De írják a linkelt oldalon, hogy 3 év múlva törölve lett a bejegyzést.

Amiket leírtál az nagyon szép és jó, valami módon meg kell fogni az embereket valóban. Voltam már a budapesti Hare Krisna templomban még tavaly, volt szerencsém beszélni ott egyik hölggyel, nem mindenféle alap nélkül pattannak ki a fejemből a dolgok amiket leírok. Hogy mit és hogy tapasztaltam az egyenlőre nem publikus, de ha szeretnéd a befejezett irományomat elküldöm neked. Az hogy az egyházad mennyire képviseli a Vaisnava irányzatot arról megint csak megvan a saját véleményem, ha gondolod akkor szívesen beszélgetek veled a dologról, hátha meggyőzöl hogy másképpen van. A célom az irományommal nem a lejáratás, eleinte minden szervezethez semlegesen állok, aztán az ott tapasztaltak alapján alakítom a további véleményemet vagy hozzáállásomat. Azért érdekel egykori tagok véleménye, mert ők az évek alatt jobban beleláttak az ott zajló dolgokba, mint azalatt a pár (vagy nem pár) alkalom alatt amíg figyeltem az eseményeket, így ők pontosabb kritikát is tudnak megfogalmazni mint én. Azok akik továbbra is ezeknek a szervezeteknek a tagjai, már elmondták nekem az álláspontjukat és már megértettem így ez már nem érdekel. Engem az érdekelne mi van a másik oldalán a dolognak.

Az Egyházatok szekták közé sorolása nem alaptalan, megfeleltek a "szekta követelményeknek", mellesleg a köztudatban is mint szekta éltek, ezért sajnos nem veszlek ki titeket a dologból.

6-os:

Köszönöm a tippet, megnézem mind a kettőt!

2013. júl. 22. 12:49
 8/22 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Kérdező!


5-ös vagyok. Köszönöm a kijavítást, elkerülte a figyelmemet az az egy mondat. Talán csak azért, mert nekem kicsit el volt rejtve.

Igen, érdekelne a munkád. Mások rólunk alkotott véleménye elősegíti a másokkal történő kommunikáció fejlődését, fejlestését. Egy intelligens ember pedig mindenkitől tud valamit tanulni.

A mi vaisnava irányzatunkról, a gaudiya-vaisnavizmusról is szívesen beszélgetek, de nem célom, hogy meggyőzzelek. Majd eldöntöd a saját szabad akaratoddal és intelligenciáddal, hogy elfogadható-e, amit mondok, vagy sem.

Annak is örülök, hogy nem célod lejáratni senkit sem, és remélem, hogy ez így is marad. Az erőszakmentességhez hozzátartozik az is, hogy nem bántunk meg másokat a szavainkkal, és ha ezt gyakoroljuk, akkor a kegyesség elvét tudjuk fejleszteni saját magunkban. Minden esetben bánjunk úgy másokkal, ahogy szeretnénk, hogy bánjanak velünk.

Egyetlen egy dolgot sajnálok, hogy nem veszel ki minket ebből a szekta kategóriából, attól függetlenül, hogy a mi közösségünk egy konstruktív egyházi közösség.

2013. júl. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Lebannen ***** válasza:
51%

A wikipédia egy nagyon sokak által olvasott oldal,de semmiképpen sem bizonyítóértékű.

Főleg ha így kezdődik a cikk:


Ezt a szócikket tartalmilag és formailag is át kellene dolgozni, hogy megfelelő minőségű legyen.


Ez a szócikk szaklektorálásra, tartalmi javításokra szorul. A felmerült kifogásokat a szócikk vitalapja részletezi.

2013. júl. 23. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
71%
Tudtommal a Hit Gyülekezete nem szekta... hanem államilag elismert egyház. ;). "egy nagyobb vallási, kulturális, politikai, vagy szociális szempontból jól megkülönböztethető csoporttól elkülönülő, azzal szemben álló kisebb csoport." A gyülekezet mint "szekta" ..honnan és milyen vallástól különül el ? A kereszténységtől ? nem hiszen a kereszténység maga a Biblia. Minden egyes tanítás a Biblián alapszik,ergo nem lehet szekta. Igen a katolicizmustól elkülönül,de a a hittételeket összevetve-nem akarok részletekbe folyni nem az a kérdés- inkább a katolicizmus nézhető szektának sem pedig a Gyülekezet.Nincs belépő,nincs jelentkezési formanyomtatvány,szoval ki sem tudok lépni,mert ugyebár be sem léptem. :D Manipuláció ? miért nem irsz inkább a reklámokrol ? a szexuális viselkedéseket sugárzo walt disney mesék tömkelegéről ? Igen vannak szekták,vannak vallások stb stb stb. És igen..én tudom és hiszem hogy a kereszténység az egy igaz hit. Igen kimerem mondani. Milyen hívő az aki kitudja mondani hogy lehet a másik hit is épp olyan mint az övé..ezzel épp a sajátját alázza meg. Egy eldöntendö kérdésre sem adhatok oylan választ hogy hát lehet...a válasz vagy Igen vagy Nem. Ez ennyire egyszerü.Ha egy hindu azt mondja nekem hogy szerinte az Ö vallása az egy és igaz akkor öt sokkal többre becsülöm bármelyik "kereszténynél" aki jo pofizva csokolgatja akár a koránt,,,utalva itt a drága ex pápákra.
2013. júl. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!