Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak én tartom abszurdnak,...

Csak én tartom abszurdnak, nevetségesnek azt, hogy ma még mindig rengeteg ember és közösség van, akik jelenleg is le vannak ragadva a vallás állandó csesztetésével úgy, hogy azt sem tudják miről szól?

Figyelt kérdés

Jönnek és piszkálódnak. Mindig ugyanazokat a témákat hozzák fel, amiket mindig meg is magyaráz a hívő és mégis...

Nem tudom őket miért nem hívta Isten, vagy talán már megtörtént, de ők utasították el, én nem tudhatom, de nyugodtan mondhatom 100%-nak az ide válaszolgató ateisták arányát, hogy véleményük van, ismeretük pedig semmi, maximum annyi amit valahol hallottak és ez rájuk ragadt, mint takony az orr alatt és nem utánajárnak a bődületes ostobaságaiknak, hanem még kérdésbe is kiírják. Majd nem érdekli őket, hogy hülyeséget mondanak, másnap is megteszi egy másik. Mintha bittel szaporodnának.

Ráadásul nem hívők, mégis halál nyugalomban válaszolnak vallás témakörben, még mindig nulla tudással.

Ti is unjátok?


2013. júl. 25. 09:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Én azt unom, hogy a hívők cseszegetnek engem. Házhoz jönnek téríteni, becsöngetnek, elküldöm őket a francba, nem mennek el. Egyszer kifigyelték, hogy a 11 éves húgom egyedül van otthon délutánonként pár órát és rendszeresen jöttek hozzá, és próbálták megtéríteni, hiába küldte el ő is őket. Csak akkor álltak le, mikor direkt én mentem ki, és mondtam nekik, hogy feljelentem őket, ha még egyszer ide mernek jönni. Egy gyerek fejét beszélni tele a szülők háta mögött mi, ha nem undorító?

Meg mikor 2 meleg barátom kézen fogva sétál mellettem, ezek meg jönnek oda, hogy a pokolra fognak jutni, meg hogy Isten haragja lesújt rájuk.. Aztán csodálkoztak, hogy pofán lettek verve. És még számos ilyen tapasztalatom van. Tőlem legyenek hívők, de engem hagyjanak békén, mert nem vagyok vevő a hülyeségeikre.

Az meg a másik, hogy olvastam a bibliát, plusz történelmileg is képben vagyok, sokkal többet tudok a kereszténységről, mint pár "hívő".

2013. júl. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Szóval attól, hogy ateista vagyok, nagyon is értek a valláshoz. Szerinted akik főiskolán vallástudományt tanulnak, azoknak hány százaléka hívő? Elárulom, nagyon kevés.
2013. júl. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Tehát ha valaki hívő, akkor máris tökkelütött hülye, aki nem ért a tudományokhoz? És még én vagyok lenéző?

A kérdésem amúgy erre a kérdésre reakció, érdekes, hogy ott nem pattogtatok annyira, mint itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..

2013. júl. 25. 16:50
 14/26 rajcziz ***** válasza:

Akkor elmondom, én miért nem válaszoltam. Egyrészt mert van más dolgom is, minthogy minden egyes kérdésre válaszoljak, másrészt pedig nem is vettem észre a kérdést. Továbbá arra válaszolok, amire én akarok. Ráadásul értelmét sem látom, hogy válaszoljak, mivel a kérdező nyilvánvalóan provokatív céllal tette fel a kérdést, esélyem sincs meggyőzni. Nálad erre láttam lehetőséget, úgy tűnik, tévedtem.

Örülnék, kedves kérdező, ha elhagynád ezt a lekezelő hangnemet és ahelyett, hogy mindenféléket felrónál nekünk, elgondolkoznál a válaszainkon. Értelmeznéd őket, és nem beléjük kötnél.

2013. júl. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Szerintem akkor viszont nyugodtan békén lehet hagyni minket, a már nem éltek hitben és nem is ismeritek azt. Mert kevés, hogy talán elolvastad Mátét, vagy Lukácsot, vagy hallottál róla a nagyidtól.

Engem úgy tanítottak, és ezt tovább is adtam, hogy csak abba szóljak bele, amihez értek. De ez tényleg intelligencia kérdése lenne?

2013. júl. 25. 19:04
 16/26 rajcziz ***** válasza:
Tehát aki nem él 'hitben' az nem tudhat semmit a vallásról? Hatalmas szűklátókörűségre vall ez a hozzáállás. Az intelligencia kérdése pedig az, hogy ki mennyire képes elfogadni a másik álláspontját és dolgokhoz való viszonyulását.
2013. júl. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

A vallás nem egyenlő azzal, hogy olvastál róla, ezt valahogy senki sem képes megérteni.

Azt hiszitek, hogy mi elhiszünk egy "mesét", mert annyi gyökszik vagyunk, hogy másra nem futja. Ezzel a véleménnyel a saját tudatlanságod bizonyítottad csak be, és azt, hogy már megint igazam volt.

A hit nem egyenlő a hiszékenységgel, ezt jó lenne egyszer s mindenkorra megérteni. A megtért ember (a megtérés nem egyenlő azzal, hogy olvastam róla, nem lexikális tudás!) napi kapcsolatban van Istennel, de mivel veletek ez nem történt meg, el sem tudjátok képzelni, inkább tagadjátok és ide írogattok, csak azért, mert ti nem ismeritek, így bizarr módon szerintetek nem létezik.

2013. júl. 25. 20:07
 18/26 rajcziz ***** válasza:

"A vallás nem egyenlő azzal, hogy olvastál róla." Hol mondtam én ilyet? De biztos, ami biztos, kérlek, világosíts fel arról, hogy mi a vallás, nehogy tovább tévelyegjek életemben.

"Azt hiszitek, hogy mi elhiszünk egy "mesét", mert annyi gyökszik vagyunk, hogy másra nem futja." Egy pillanatig nem gondoltam azt, hogy te egy mesében hiszel. Te hiszel valamiben, amiben én nem. Kész. Ennyi. Elfogadom.

"... inkább tagadjátok és ide írogattok, csak azért, mert ti nem ismeritek, így bizarr módon szerintetek nem létezik."

És neked miért lenne több jogod hirdetni Isten létezését, mint nekünk az ellenkezőjét?

Te elvárnád az ateistáktól, hogy ne sértegessék a te hitedet, ugyanakkor te ugyanezt teszed az ő világnézetükkel.

2013. júl. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező nem provokatív, igenis igaza van, rengeteg kérdés kollektívan besorolja a hívőket, olyan kérdéseket tesznek fel amiket ezren megválaszoltak már, és provokálók,persze nem mind, de ezen az oldalon jó sok ilyen van.
2013. júl. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 rajcziz ***** válasza:
Viszont ugyanúgy igaz ez egyes hívőkre is. Te nem találod provokálónak ezt a kérdést, de egyes ateistákat provokálhat. Ugyanúgy besorolja az ateistákat a kérdező, mégcsak meg sem különbözteti a vallásos atesitákat a nem vallásosaktól. Szóval amit te az ateisták szemére vetsz, könnyedén megfordítható anélkül, hogy csorbulna az igazságtartalma.
2013. júl. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!