Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak én tartom abszurdnak,...

Csak én tartom abszurdnak, nevetségesnek azt, hogy ma még mindig rengeteg ember és közösség van, akik jelenleg is le vannak ragadva a vallásnál?

Figyelt kérdés

Annyira furcsa belegondolni, hogy itt, a XXI. Században már megfejtettük a Föld keletkezését, a fajok létrejöttét, és már a kvarkok, a feketelyukak és a multiverzum titkát kutatjuk, még mindig abban hisz a világ fele, hogy a világot egy szakállas muki teremtette és irányítja a felhőkön ülve, aki tulajdonképpen mást sem tesz, csak mindig megbocsát. Az ókorban még kellett a vallás, mert nem ismertük a minket körülvevő világot, de már tudjuk, hogy nem azért villámlik mert Zeusz dühös, hanem mert az ellentétes erőjelű elektromosság kisül.

Persze nem akarok megsérteni senkit a hitében, ez az én véleményem.

Ti nem vagytok így ezzel?


2013. júl. 25. 01:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
44%

Én is így vagyok ezzel.


Azon meg különösen nevetek, amikor ismeretterjesztő filmekben bemutatják az esőtáncot és hasonló hókusz-pókuszokat, holott semmivel sem nagyobb hülyeség, mint a vallás.


Én részemről egyedül a buddhizmust fogadom el, de hát ez nem igazi vallás, hanem filozófia, életszemlélet, életmód.

2013. júl. 25. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
49%
Én nem így vagyok ezzel a dologgal. Nem azért hiszek Istenben, mert valamit meg akarok vele magyarázni. Ez az elgondolás áll a legtávolabb az igazságtól. Számomra Isten léte már gyermekkoromtól elfogadott volt. Tudtam, hogy létezik attól függetlenül, hogy nem vallásos családban nevelkedtem. Számomra oly hihetetlenül, hangzik, hogy sokan abban hisznek(és nem tudják!), hogy a világ véletlenek sorozatából alakult ki. Én veletek ellentétben nap mint nap tapasztalom meg a világ hihetelen összetettségének csodáját és összefüggéseit. Ott van például a hópehely, hihetetlen, hogy enniyre tökéletes legyen még a legapróbb dolog is tervezettség nélkül. Az ateisták többsége valójában nem is tudja azt amit nap mint nap állít az evolúcióról vagy ős robbanásró esteleg a csillagok keletkezéséről, csak Mások beszámolóira hagyatkozva ismételgeti. Mert a tudósok azt mondták. Tudja valaki egyáltalán mik azok az E jelzéssel ellátott tartósítószerek és mik a hatásaik? Kétlem. De mindenki egyöntetűen már kívülről fújja(ateista és hívő is): rákot okoz egészségtelen, veszélyes. Mégis használjuk nap mint nap. És így vagyunk már mindennel. Amit a tudósok mondanak, az úgy is van, hisz nekünk úgysincs saját véleményünk, kell az övék. Viszont itt ebben a kérdésben Én megbizonyosodtam arról, hogy ez a világ tökéletesre lett teremtve számomra. Egyik faj sem szaporodott el és tört világuralomra rajtunk kívül. Mindenhol megfigyelhető a harmónia. Csak az a furcsa számomra, hogy hogy lehet az, hogy egyetlen faj, azaz egyetlen egy a világon (a sok millió közül) egyszercsak ugrásszerűen fejlődésnek indult és ezt a mai fejlett állatok több ezer éves tanításával SEM érnék el akár egy csekély százalákát sem. És minket ugyebár nem is tanítottsenki. Pedig asszem mindenkinek adottak a lehetőségek. Millió és millió különböző faj jelent meg egyetlen fehérjemolekulából(persze ez nagy túlzás de közös az ős, egyetlen egyed) de erre a szintre csakis mi voltunk képesek eljutni. Hát nem hihetetlen, épp hogy a nullával vetekszik az esélye ennek. Mindegy, nem is akarok belemenni ebbe a vitába. Csak azt akartam ebből kihozni, hogy míg sokan MÁSOK elméleteit szajkózzátok addig ÉN megtapasztalom a saját valóságomat. Végszóként: Az Istenben való hit nem valaminek a magarázata. Ez egy nagy tévedés. És mint ezt is, kitől hallotátok volna, ha nem mástól. Talán előbb kérdezni kellene mielőtt megállapítasz valamit egy olyan dologról amit nem is ismersz... Na szép napot!
2013. júl. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
30%

Egyszerűen annyira jó volt a második válasz, hogy én sem írok többet.

Attól, mert ti nem tapasztaltátok, attól még létezik. Nem tudom hozzátok miért nem szólt még, vagy csak süketek vagytok, de mihozzánk igen, így tapasztalás terén mi előrébb vagyunk.

Kimondható tehát, hogy ahogy a többi, te is olyan dolgot fikázol, amit nem is ismersz.

2013. júl. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
44%

2. Válasz mindent leír, de hadd tegyem még hozzá a kérdezőnek:

A Biblia nem tudományos irat! Ráadásul egy ókori ember hogy is fogná fel azt, amit ma tudománynak nevezünk? :)

2013. júl. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
45%
Tökéletesen egyet értek a második válaszolóval és szinte semmi más hozzá szólásom nincs,mivel az annyira tökéletes!!
2013. júl. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
16%

Ez bizony így van!!

NAGYON JÓ VÁLASZ A MÁSODIK!!

2013. júl. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
48%
Nem, én is pont így gondolom. Éppen ezért nem is barátkozom vallásos emberekkel.
2013. júl. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%

A 2. válaszadó figyelmébe.


"Számomra Isten léte már gyermekkoromtól elfogadott volt. Tudtam, hogy létezik attól függetlenül, hogy nem vallásos családban nevelkedtem"


Honnan tudtad? - bizonyitékokat légyszives


"Számomra oly hihetetlenül, hangzik, hogy sokan abban hisznek(és nem tudják!), hogy a világ véletlenek sorozatából alakult ki"


Ki állitja azt, hogy a világ a véletlenek során alkult ki? Példákat légyszives (a szomszéd Józsi bácsi nem számit annak)


"Én veletek ellentétben nap mint nap tapasztalom meg a világ hihetelen összetettségének csodáját és összefüggéseit"


Ismét példákat szeretnék. Állitani valamit bizonyitékok nélkul bárki tud


"Ott van például a hópehely, hihetetlen, hogy enniyre tökéletes legyen még a legapróbb dolog is tervezettség nélkül"


Viccelsz ugye? Mennyi idot toltott isten ez megtervezésével?


"Az ateisták többsége valójában nem is tudja azt amit nap mint nap állít az evolúcióról vagy ős robbanásról esteleg a csillagok keletkezéséről"


Ezt mibol feltételezed? - Pont ellenkezoleg. Mi értjuk.


"Tudja valaki egyáltalán mik azok az E jelzéssel ellátott tartósítószerek és mik a hatásaik?"


Nézz utánna. És ha már ott tartasz, olvass bele az evolucióba is. Hátha megértesz valamit.


" Amit a tudósok mondanak, az úgy is van, hisz nekünk úgysincs saját véleményünk, kell az övék"


Teljesen világos, hogy fogalmad sincs, hogy hogy is mukodik a tudomány.


" Én megbizonyosodtam arról, hogy ez a világ tökéletesre lett teremtve számomra"


Gyermekek eroszakolása, AIDS, rák, éhezés, gyilkosság, háborúk, stb. A te tokéletes világod.


"Csak az a furcsa számomra, hogy hogy lehet az, hogy egyetlen faj, azaz egyetlen egy a világon (a sok millió közül) egyszercsak ugrásszerűen fejlődésnek indult és ezt a mai fejlett állatok több ezer éves tanításával SEM érnék el akár egy csekély százalákát sem."


Ugrásszeru? Tobb százezer év? A mondat második fele pedig: wow, elképeszto.


" És minket ugyebár nem is tanítottsenki"


Téged valóban nem. Nyilvánvaló.


"Millió és millió különböző faj jelent meg egyetlen fehérjemolekulából(persze ez nagy túlzás de közös az ős, egyetlen egyed) de erre a szintre csakis mi voltunk képesek eljutni."


A kifejezés: "természetes szelekció" mond valamit?


"Csak azt akartam ebből kihozni, hogy míg sokan MÁSOK elméleteit szajkózzátok addig ÉN megtapasztalom a saját valóságomat"


Megtapasztalhatod a saját valóságodat de attól az még nem lesz az igazság. Hazugságban meg miért akarsz élni? Ugyszintén: Senki sem találta meg Jézust anélkul, hogy valaki nem mutatta volna be neki.


"Talán előbb kérdezni kellene mielőtt megállapítasz valamit egy olyan dologról amit nem is ismersz"


Pontosan azért nem hiszek mert utánna néztem mindennek, elolvastam a hozzá tartozó irodalmat.

Neked is ezt kéne tenned. Tobb konyv is létezik a bibliánál. Olvass. Oktasd magad. Hidd el megéri.


Isten áldjon.

2013. júl. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
89%
Az előttem szóló leírta, amit én is akartam :)
2013. júl. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%

8 as nak azt üzenem : 1. nyugi :) a hit nem kötelező el fogadni :)

2. evolúciós tanításokat az iskolákban kötelező tudni :) ez neked jó most örülhetsz, tehát nem kell félned hogy mindenki "mesékben fog hinni" vagy még is? :) ááá nem kell félned ennyire szerintem :)

3. a hívők nem hülye emberek, de van hülye fanatizmus

4. a tudományban nem hülyék az emberek, de van fanatizmus

5. a hit nem mindenkié, nem is kell mindenkinek hinni és Istenhez fordulnia

6. Isten nem szorul védelemre se tudományos magyarázatra

7. a tudóssók között is vannak hívők.

8. Vannak erőszakos hit térítők és vannak nem erőszakoskodók

9. vannak akik minden áron meg akarják győzni a hívőket hogy nincs Isten, minek? Hívőknek van Istenük , ateistáknak nincs :)hmm nos mindenkinek jogába áll Istenben hinni vagy nem hinni , ettől még hívő és nem hívő ugyan az a halandó ember marad :) csak az egyik felkészül a túlvilágra a másik nem :)

10. Nincs semmire tökéletes bizonyíték se arra hogy nincs isten se arra hogy van! Remélem le esett , hogy mindenki hisz! :) csak nem egy dologban vagy személyben!

végül Einsteint idézve :"Hiszek Spinoza Istenében, aki minden létező harmóniájában jelentkezik, és nem egy olyan Istenben, aki az emberi sorsokkal és cselekedetekkel törődik."

És legvégül én mint aki imádja a tudományt én azért hiszek Istenben mert itt legbelül a szívemben érzem 100% ban hogy ő létezik :) nekem ehhez nem kell bizonyíték :)

2013. júl. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!