Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg léteznek gonosz,...

Tényleg léteznek gonosz, megtévesztő szellemek (Sátán, ördög, démonok. )?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vallásos, de el tudom képzelni, hogy létezik Isten ill. szellemvilág. De ezeket én segítő/közömbös szellemeknek tudom elképzelni, vagy leginkább Isten különböző megnyilvánulási formáinak. Ebbe a világképbe nemigen fér bele az ártó szellemek léte. Azt tartom valószínűnek, hogy az ember a saját gonoszságát akarja áthárítani, ezért találta ki a Sátánt/démonokat.


Viszont ahogy a vallásokat tanulmányozom, szinte mindegyikben van gonosz szellemekről szóló tanítás. A kereszténység (amelyben régebben hittem) azt tartja, hogy az összes többi vallás démonok műve, főleg amelyik mágiát/okkultizmust tartalmaz. Ez a világkép valahogy logikus lenne, de pont ez az, amit semmiképp sem tudok elfogadni -ha létezik Isten, akkor szerintem sokkal nagyobb a hatalma, mint hogy ezt eltűrje.

De még a nem-keresztény, pogány vallásokban, amelyek egyébként a világ egységét tanítják, hogy minden Isten megnyilvánulása -ezekben is szerepelnek gonosz erők, akik harcolnak a "jók" ellen.

Akkor most mi az igazság? Teljesen össze vagyok zavarodva. Mindenféle vallásos/spirituális közösség van, de szinte nincs olyan, amelyikről egy másik csoport ne állítaná, hogy valójában démonokat követnek. Hogy tudnék meggyőződni róla, hogy léteznek-e ilyenek?


Kérlek, ne azt írd, hogy benne van a Bibliában -ezt én is tudom, de nem hiszek abban, hogy a Biblia lenne az egyedüli szentírás.



2013. aug. 8. 13:20
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

#6: Köszönöm! Te legalább "bizonyítékot" is csatoltál -igaz, hogy nem győzött meg...


Belenéztem a videókba, de csak annyit látok, hogy az emberek rángatóznak, idétlenül röhögnek, stb. Honnan tudhatnám, hogy ezeket tényleg démonok okozzák? Egyes elmebetegségek is hasonló tünetekkel járnak, ill. a részegség is -a videóban is pont a részegséget említik. Akkor ezek is démoni eredetűek?

Egyébként volt egy tanárom, aki azt állította, hogy ezek a karizmatikus mozgalmak tiszta pszichológián alapulnak, tömegmanipuláció/hipnózis az egész. sőt azt mondta, ismeri a technikájukat, és ő is bármikor el tudná érni, hogy így viselkedjen egy tömeg. Sajnos nem csináltunk belőle kísérletet...

Az is érdekes, hogy a karizmatikus mozgalmakat a hinduizmussal hasonlítja össze, tehát azért biztos, hogy démonikus, mert a hinduizmusban is ugyanezek a jelenségek figyelhetők meg. Tehát előfeltételezi, hogy a hinduizmus démoni eredetű vallás. De mégis miért????


Elolvastam az írást is, amit ajánlottál. Sajnos épp az a fajta begyöpösödött, szemellenzős cikk (meg az egész oldal), ami miatt nem vagyok túl jó véleménnyel a kereszténységről. úgyhogy inkább nem fűzök hozzá semmit.


"Miért nem hiszel már a kereszténységben?" -ez hosszú történet,most csak néhány részletet tudok kiragadni:

1. ahogy már írtam fentebb: a Biblia miatt.

2. Éppen a más vallásokkal szembeni elutasítás miatt. Ez számomra nem fér össze Isten lényével.

3. Abban sem vagyok biztos, hogy létezik Isten...

2013. aug. 9. 00:45
 12/36 A kérdező kommentje:
Katy Weaver -hát ez nagyon érdekes :) Jézus elég nehezen mondhatta ezt, mivel az ő korában még nemigen volt olyan könyv, hogy "Biblia". Legfeljebb az Ószövetségre célozhatott (bár szerintem még ez sem igaz, hanem csak a mózesi törvényről beszélt), ebben az esetben viszont nagy hiba volt hozzácsatolni az Újszövetséget. Neked pedig most nem a kereszténységet kellene követned... :)
2013. aug. 9. 00:58
 13/36 anonim ***** válasza:
20%
Minden eddigi baj a kereszténységből indult ki. Ha ők nem találják ki az inkvizíciót, boszorkányégetést, nem tartanánk itt, ahol most.
2013. aug. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
0%
Nem találták volna ki akkor a gonoszt sem, sátánt sem. És most és a múltban gyilkosság, gyilkosok sem lennének, mert már a kezdeteknél bele ivódott az emberek elméjébe ez a történet és történelem a gyilkosságról.
2013. aug. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
69%

Sátán,ördög,démon nem létezik a klasszikus értelemben.A gonoszság létezik.Ez az ami megtalálható az emberekben is,és szellemi lényekben is.Ha nincs árnyék,nincs fény sem.És igen,az ember fél szembenézni saját magával.Ha van egy külső entitás,amire hivatkozhatunk,akkor nem kell felelősséget vállalnunk a saját tetteinkért(vagy csak részben)a másik dolog,hogy az egyház kezében az ördög nagyon jó megfélemlítő eszköz,amivel módszeresen lehet irányítani az embereket,és így fenntartani a hatalmat.


"A kereszténység (amelyben régebben hittem) azt tartja, hogy az összes többi vallás démonok műve, főleg amelyik mágiát/okkultizmust tartalmaz."


Ezzel szintúgy a saját hatalmukat igyekeznek fenntartani-sarat dobálnak más vallásokra.

2013. aug. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
igen sátán az
2013. aug. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

Katy Weaver


"Hát kedves Kérdező, Jézus azt mondta pedig, hogy az egyedül abszolút igazság az Isten szava a Biblia."


Jézus nem mondott ilyet! Ha figyelmesen elolvasod a Bibliát,láthatod,hogy még írják is benne,hogy nem értett egyet mindennel,amit mások Isten szavának mondtak.

2013. aug. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
35%

Abban nem hiszek, hogy van valahol egy isteni lény aki egy mozdulattal megteremti a világot vagyis inkább 6 nap alatt. Mindenki a maga ura. (istenre is szokták nondani, hogy uram), vagyis mindenki a maga istene. "Segíts magadon isten is megsegít" ezen szoktam agyalni és csak azt igazolja, amit az előbb leírtam...

"Az igazság olyan hazugság, amelyet többség elhisz" na ez magáért beszél. Nem vagyok ateista, csak inkább a magam ura vagyok.

Egyfajta biztosagot ad, ha hisz az ember egy mindenhatoban, aki vigyáz rá. Ennek is meg van a maga pszihologiaja.


Én inkább ezt ajánlom:

www.boldogsag.net/index.php?option=com_content&view=article&id=10344:buddha-tanitasai&catid=867:a-nekem-igen-kedves-eredeti-gondolkodok-abc&Itemid=539


Egyszer elkezstem olvasni, csak fáradt voltam és inkább lementettem az oldalt, lehet a vége nem is tetszene :-)

2013. aug. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


#15: Én is így gondolom, de mi erre a bizonyíték? Mert ha mégis a másik "tábornak" lenne igaza, az nagyon nagy szívás lenne... Szóval, hogy lehet erről meggyőződni???


Sajnos egyelőre nem kaptam igazán meggyőző választ, úgyhogy további válaszokat várok!!

2013. aug. 10. 14:00
 20/36 anonim ***** válasza:

"#15: Én is így gondolom, de mi erre a bizonyíték? Mert ha mégis a másik "tábornak" lenne igaza, az nagyon nagy szívás lenne... Szóval, hogy lehet erről meggyőződni???"


Bizonyíték? hát figyelj,tegyük fel,hogy vannak démonok,van Sátán.Mégis mi lenne egy ilyen lénynek a funkciója? az,hogy egyfolytában gonosz legyen? butaság lenne egy magas intelligenciával rendelkező lénytől,hiszen azzal is tisztában lenne,hogy saját magának is árt vele.

2013. aug. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!