Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg léteznek gonosz,...

Tényleg léteznek gonosz, megtévesztő szellemek (Sátán, ördög, démonok. )?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vallásos, de el tudom képzelni, hogy létezik Isten ill. szellemvilág. De ezeket én segítő/közömbös szellemeknek tudom elképzelni, vagy leginkább Isten különböző megnyilvánulási formáinak. Ebbe a világképbe nemigen fér bele az ártó szellemek léte. Azt tartom valószínűnek, hogy az ember a saját gonoszságát akarja áthárítani, ezért találta ki a Sátánt/démonokat.


Viszont ahogy a vallásokat tanulmányozom, szinte mindegyikben van gonosz szellemekről szóló tanítás. A kereszténység (amelyben régebben hittem) azt tartja, hogy az összes többi vallás démonok műve, főleg amelyik mágiát/okkultizmust tartalmaz. Ez a világkép valahogy logikus lenne, de pont ez az, amit semmiképp sem tudok elfogadni -ha létezik Isten, akkor szerintem sokkal nagyobb a hatalma, mint hogy ezt eltűrje.

De még a nem-keresztény, pogány vallásokban, amelyek egyébként a világ egységét tanítják, hogy minden Isten megnyilvánulása -ezekben is szerepelnek gonosz erők, akik harcolnak a "jók" ellen.

Akkor most mi az igazság? Teljesen össze vagyok zavarodva. Mindenféle vallásos/spirituális közösség van, de szinte nincs olyan, amelyikről egy másik csoport ne állítaná, hogy valójában démonokat követnek. Hogy tudnék meggyőződni róla, hogy léteznek-e ilyenek?


Kérlek, ne azt írd, hogy benne van a Bibliában -ezt én is tudom, de nem hiszek abban, hogy a Biblia lenne az egyedüli szentírás.



2013. aug. 8. 13:20
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Én hiszek Istenben, a Biblia alapján igyekszem élni. Hogy engem mi győzött meg?

Én a kereszténységben nevelkedtem, a szüleim még születésem előtt tértek meg, és engem is eszerint neveltek fel, így fel sem merült bennem, hogy esetleg máshogy van. Ahogy nőttem és saját gondolataim kezdtek lenni, úgy 12 éves koromra teljesen elgondolkodtam. Többé nem tudtam feltétel nélkül hinni abban, hogy ez mind igaz. Megfordult a fejemben, hogy mi van, ha nem is ez az igazság, mi van, ha más vallásoknak van igaza, és egyébként is, miért kell nekem ezt feltétel nélkül elhinnem?

Abban viszont biztos voltam, hogy kell lennie egy teremmtőnek, egy felsőbb erőnek, aki mindent megalkotott.

A Hit Gyülekezetébe jártam gyerekkorom óta, ott nevelkedtem, és egyik alkalmon dicséret előtt kértem Istent, hogy bizonyítsa be nekem a létét, adjon valami bizonyítékot, hogy elhihessem. Akkor töltekeztem be először Szent Lélekkel. Egy csapásra teljesen megváltozott a gondolkodásom, sírtam, de boldog voltam, és a dicséret végére, egyszerűen TUDTAM, hogy ez az egész igaz, elhittem. Azt hiszem, ezt nevezik hitnek. Hogy nem tudod megmagyarázni, egyszerűen elhiszed, mégha nem is látod. Szerintem ez nem egy olyan dolog, amit meglehetne tudományosan magyarázni, tényekkel alátámasztani, ezt egyszerűen hinni kell. Isten azt mondta, keressük és megtaláljuk. Én hiszem, hogyha te is keresed, előbb utóbb megtalálod :-)

Üdv: egy 15 éves lány

2013. aug. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
Ja, és hogy a kérdésre is válszoljak, igen, léteznek, ahogy a Biblia leírja, csak az írtam le, hogy miért fogadom el a Bibliát
2013. aug. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

"Mégis mi lenne egy ilyen lénynek a funkciója? az,hogy egyfolytában gonosz legyen? butaság lenne egy magas intelligenciával rendelkező lénytől,hiszen azzal is tisztában lenne,hogy saját magának is árt vele."


Istenre gondolsz? Hogy butaság lett volna tőle megteremteni a Sátánt? Ebben lehet valami, de mi van, ha nem Isten teremtette? Nem lehet, hogy ugyanúgy ahogy egy Jó, egy Gonosz is öröktől fogva létezik?

2013. aug. 10. 23:50
 24/36 A kérdező kommentje:

21-22: Köszönöm, hogy leírtad a történetedet.

Elhiszem, hogy léteznek ilyen élmények, és őszintén szólva irigylem is azt, akinek megadatott. Szóval ez alapján elfogadom, hogy te elfogadod a Bibliát. :P


Mondjuk arra azért kíváncsi lennék, hogy neked akkor a Szentlélek azt is külön "megmondta", hogy a Biblia a színtiszta igazság? Vagy ezt csak magától értetődőnek vetted, miután hited alapjairól megbizonyosodtál? (nem tudom, érthető-e a kérdés..)


Mindenesetre nekem (sajnos) még nem volt ilyen élményem. Ezért a Biblia számomra továbbra sem elfogadható bizonyíték..

2013. aug. 11. 00:26
 25/36 A kérdező kommentje:

Érdekes összehasonlítani a 21-es és a 6-os válaszokat.


21-es válaszoló a Hit Gyülekezetében találta meg Istent. Úgy tudom, hogy a Hit Gyülekezete (elnézést, ha esetleg hülyeséget írok) épp ahhoz a karizmatikus áramlathoz tartozik, amiről a 6-os válaszoló videói szólnak. Tehát úgy néz ki, hogy ami egyeseknek Isten, az másoknak démon...


De hát pont erről beszéltem. Vannak a különböző vallási csoportok, akik ugye mind azért vannak együtt, hogy az Istennel kerüljenek kapcsolatba. Erre jön egy másik csoport, akik pedig "ledémonozzák" őket.


A kérdés még mindig nyitva van: hogy bizonyosodhatunk meg arról, hogy melyiküknek van igaza?

2013. aug. 11. 02:00
 26/36 anonim ***** válasza:

"Istenre gondolsz? Hogy butaság lett volna tőle megteremteni a Sátánt? Ebben lehet valami, de mi van, ha nem Isten teremtette? Nem lehet, hogy ugyanúgy ahogy egy Jó, egy Gonosz is öröktől fogva létezik?"


Igen,én is így gondolom,ha van jó,van gonosz is.Mindig is volt,mindig is lesz.csak az egyik nem létezhet.Az emberek,szellemi lények,de még állatok is magukban hordozzák mindkettőt.Pl.miért játszik a macska az egérrel? minek kínozza,ha elvileg csak az életben maradásához kell neki? A kutya miért kergeti a macskát,amikor úgysem eszi meg? De egy szellemi lény sem lehet csak kizárólag gonosz,mint ahogy ez az embereknél sem így van.Ezért sem hiszek a klasszikus Sátánban.

2013. aug. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

21es vagyok

Nem, nem mondta meg a Szent Lélek, egyszerűen az egészet, úgy ahogy volt elfogadtam. Mindent ami ott zajlott. Hogy hogy Jézus meghalt értem, hogy a Biblia az Isten igéje és minden igaz benne.

Én sokat kerestem az Istent, elmentem gyülekezetbe annak ellenére, hogy nem voltam teljesen megbizonyosodva az egészről. Sosem gondoltam, hogy azoknak az embereknek ne lenne igaza, szüleimnek is hittem, egyszerűen csak én is megakartam tapasztalni, ezért jártam folyamatosan, amig nem éreztem a változást.

Remélem Te is megtapasztalod, és Isten kijelenti magát neked :)

2013. aug. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig az összeset, de a kérdésed elsősorban a dualitásra vonatkozik és a vallásokra. Evvel kapcsolatban viszont inkább a mitológia tudna választ adni. A vallások olyanok mint a pártok. Nincs közük az igazsághoz, csak egy pár egy hatalomvágyó ember az igazságot egy részét felhasználva vallást alapított. Buddha és Jézus sem az volt mint amit ma tanítanak róluk, ugye vegyük a leghíresebb példát a kereszténységet: Jézus halála után még 500 évig irtották a keresztényeket, róma üldözte az összes Jézust követő embert. Rengeteg leírás van arról hogyan kínoztak meg embereket stb, nézd pl Szent Katalin esetét. Aztán kitalálták hogy vallást alapítanak és felhasználják a hitet a saját hatalomvágyuk kielégítésére. Így született a kereszténység ami az igazságnak egy kis részét tartalmazza hazugságba ültetve. Nem is ez a lényeg. Mi dualista világba élünk, van fehér és fekete, vannak démonok és angyalok, van jó isten és "nem jó" is.

Régi mítosz evvel kapcsolatban hogy egyszer az Isten a saját fiára bízta a világot, de mielőtt ráhagyta előbb "kettévágta" így lett a jóságos fiú és az árnyékfiú, az örök gonosz. Amúgy Jézus is pont ezért mondta mindig hogy "jóisten" (mert van rossz is) és mi is pont ezért imádkozunk a "mi atyánkhoz" mert van olyan is aki nem a mi atyánk, hanem a "gonoszoké".

Amúgy érdemes lenne utána nézned a gnoszticizmusnak. Az pont ilyen gondolkodó embereknek való mint amilyen te vagy. Avatara sokat szokott beszélni arról (youtubeon vannak fent előadásai). A gnoszticizmus az eredeti igazság sokkal nagyobb szeletét tartalmazza, természetesen az egyház üldözte őket is, próbálta irtani ahogy tudta, pont azért mert az igazság felrántaná azt a ködöt amit alkottak néhányan önös érdekből.

Szóval. Vannak démonok és nagyon sokféle más entitás is. Amiről még a vallások sem beszélnek. Az emberiség mindig is tudott róluk, kivéve az utóbbi kb 100 évben, amióta még nagyobb az agymosás a médiának köszönhetően.

2013. szept. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=0uqAogr5F-s


http://www.youtube.com/watch?v=EFvEu9Obevs


http://www.youtube.com/watch?v=-AUWEhzyS90


Persze sokan le fognak hurrogni emiatt, pont azért amit az előbbiekben írtam. A többség nem lép ki a kényelmi zónából és az ego rabja. A kisebbség az aki valóban gondolkodik is, és ők mindig ki lesznek téve mindenféle támadásnak. Pl átlagemberek részéről akik nem tudják önmagukat legyőzni. Ugye a többség megkövezte "pár évvel" ezelőtt azt aki a földet kereknek mondta,, ugyanez a helyzet ma is. Aki valami többet nyújt, és az igazságot mondja, meg van kövezve. Szóval természetes az ha az átlagember nem tudnak előre gondolkodni és csak a saját korlátjaikból jövő egoharcokat kezdenek.

2013. szept. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Előzőnek:

1 Ján.

1,5 És ez az az üzenet, a melyet tőle hallottunk és hirdetünk néktek, hogy az Isten világosság és nincsen ő benne semmi sötétség.


Vagyis Isten JÓ. Nem közösködik a rosszal. Az apostolok felléptek írásaikban az olyan tévtanok ellen mint a gnoszticizmus. Az Újszövetségben pontosan azok a tanítások vannak összegyűjtve, amelyet a korai egyház is hitt. Erre bizonyíték, hogy a korai egyházvezetők utalnak írásaikban ezekre a kánonba bekerül könyvekre. Egy előadás:

Hogyan lett könyvvé az Újszövetség?

Dia: [link]

Hanganyag: [link]


Avatara okkultizmussal foglalkozik. Az ilyen praktikáktól elhatárolódik a kereszténység, és Jézus nem tanított ilyesmit.

2013. szept. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!