Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg léteznek gonosz,...

Tényleg léteznek gonosz, megtévesztő szellemek (Sátán, ördög, démonok. )?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vallásos, de el tudom képzelni, hogy létezik Isten ill. szellemvilág. De ezeket én segítő/közömbös szellemeknek tudom elképzelni, vagy leginkább Isten különböző megnyilvánulási formáinak. Ebbe a világképbe nemigen fér bele az ártó szellemek léte. Azt tartom valószínűnek, hogy az ember a saját gonoszságát akarja áthárítani, ezért találta ki a Sátánt/démonokat.


Viszont ahogy a vallásokat tanulmányozom, szinte mindegyikben van gonosz szellemekről szóló tanítás. A kereszténység (amelyben régebben hittem) azt tartja, hogy az összes többi vallás démonok műve, főleg amelyik mágiát/okkultizmust tartalmaz. Ez a világkép valahogy logikus lenne, de pont ez az, amit semmiképp sem tudok elfogadni -ha létezik Isten, akkor szerintem sokkal nagyobb a hatalma, mint hogy ezt eltűrje.

De még a nem-keresztény, pogány vallásokban, amelyek egyébként a világ egységét tanítják, hogy minden Isten megnyilvánulása -ezekben is szerepelnek gonosz erők, akik harcolnak a "jók" ellen.

Akkor most mi az igazság? Teljesen össze vagyok zavarodva. Mindenféle vallásos/spirituális közösség van, de szinte nincs olyan, amelyikről egy másik csoport ne állítaná, hogy valójában démonokat követnek. Hogy tudnék meggyőződni róla, hogy léteznek-e ilyenek?


Kérlek, ne azt írd, hogy benne van a Bibliában -ezt én is tudom, de nem hiszek abban, hogy a Biblia lenne az egyedüli szentírás.



2013. aug. 8. 13:20
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

#28-29: Köszönöm a tippet és a linkeket! A videókat egyelőre nem tudom megnézni (korlátos a netem), de egyet láttam Avatara-ról. Hát nem tudom, mit gondoljak róla.. Enyhén szólva furának, lököttnek tűnik, de éppen ezért valahogy szimpatikus is. Majd remélem meg tudom nézni az előadásait is.


Mondjuk nem vagyok benne biztos, hogy logikus a külön jó és gonosz isten létezése. Szerintem az lenne logikus, hogy a rossz vagy nem létezik, vagy legalábbis alsóbbrendű a jóhoz képest. C. S. Lewis-nak olvastam egyszer egy jó gondolatmenetét, de már nem tudom pontosan hogy volt -majd utánanézek :)

2013. szept. 18. 22:22
 32/36 anonim ***** válasza:
Igen. Lehet, hogy valójában egy földönkívüli (eredetű) frekvencia.
2013. szept. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Ha léteznek Gonoszok, akkor létezik Son Goku is :D
2014. jan. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Végül is ez a lényege a dolognak, hogy ne az alapján ítélj amit látsz, mert még a saját ellenségeid is ki tudják mondani az igazságot.

Csak a belső hangodra hallgass. Mi az ami hozzád közelebb áll. Na és ez az amit sokan nem tudnak megtenni.

2014. jan. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

"Mondjuk nem vagyok benne biztos, hogy logikus a külön jó és gonosz isten létezése. Szerintem az lenne logikus, hogy a rossz vagy nem létezik, vagy legalábbis alsóbbrendű a jóhoz képest."


Teljesen jól látod. De szerintem erről nem is kell filozni, csak érezni kell.

Mondjuk azért van külön jó és rossz mert a dualitás világában élünk, ha nincs jó akkor rossz sincs, ha nincs fehér akkor a fekete sem létezhet.

Mivel árnyékod is csak azért lehet mert van Nap.

A rossz pedig egy szükséges dolog a mi világunkban hisz nem lenne mivel megmérettetni magunkat.

Amúgy tényleg alsóbbrendű a rossz mert a jót szokták a tiszta fénnyel a tiszta szeretettel azonosítani. Ettől függetlenül jó nagy hatalma van a gonosznak is. Van ugye az a mondás hogy tiszteld a gonoszat, mert nagy hatalmú, de ne hódolj be neki.

2014. jan. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 Patrikszabó válasza:

Hát a sátánok gyakran tárgyakat és embereket szálnak meg hogy visza térhesenek,és adig nem mennek el amíg nem kapnak egy lelket, a gonosz mindig velünk van de nincs elég ereje hogy meg mutatkozón ( ezek a helyek lehetnek : templomok , házak ahol vanak keresztek, vagy egyébb olyan dolog ami isten dolgához kőze van) általában amikor szelet indésztek anak van egy rituáléja ami erőt ad a sátán nak hogy meg mutatkozón, amikor nem sikerűl az azért van mivel van valami kersztényes tárgy esetleg meg szentelt helyen vagy és ezért nem jelenik meg de van olyan is hogy nem jelenik meg hanem jelet ad rá hogy ő itt van csak nincs elég ereje meg muratani magát, ilyenkor “játékokat” játszik veled amivel erősítéd a gonoszt és lesz ereje hogy meg mutatkozón és amikor látad akkor nincs Visszaút amég nem kap egy lelket, vannak emberek ( hasonló mint a terroristák ) akik be akkarják bizonyítani a őrdőgnek/túl világi lények nek ( és ez gyilkoság szokot leni de szoktak durvább esemyények os leni... most példának egy nevet tudok adni akik ijen társaság akik úgy hívják magukat hogy a kos utódjai... mint az emberek mondanák a hülye emberek hülyeséget Követnek el, tőbb millió évet lehetne eről beszélni hogy létezik e a gonosz erő én hiszek Bene valaki nem ez egy olyan kérdés mint hogy “mi volt előbb a tojás vagy a tyúk?” Minden vélemény más mint itt is.


Remélem tudtam segíteni ( Bocsi ha van Bene helyes írásai hiba ) további jó estét!

2020. aug. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!