Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "háromsághívők" hogyan...

A "háromsághívők" hogyan magyarázzák az IKor 15;25-28-at?

Figyelt kérdés

25. Mert addig kell néki uralkodnia, mígnem ellenségeit mind lábai alá veti.

26. Mint utolsó ellenség töröltetik el a halál.

27. Mert mindent az ő lábai alá vetett. Mikor pedig azt mondja, hogy minden alája van vetve, nyilvánvaló, hogy azon kívül, a ki neki mindent alávetett.

28. Mikor pedig minden alája vettetett, akkor maga a Fiú is alávettetik annak, a ki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenben.


2013. szept. 17. 12:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
42%

Kik azok a "háromsághívők"? Én nem ismerek ilyet.

Olyan van: Istenhívő,

aki megpróbálja megérteni a Szentháromság tant.

Nem kell benne hinni.

A létesült világban három megjelenés - mint Egy gyémánt három oldalról nézett ragyogása- a végén Egy - nem lesz külön oldalról nézhető ragyogás - egy pont, végtelen, örök. Örök ragyogás.

2013. szept. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%
Sehogy. A fordítás fordításának a fordítását nem szeretném nyelvtanilag elemezni, és abból következtetéseket levonni...
2013. szept. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
40%

(akkor olvasd ketteske eredetiben - én is azzal próbálkozom- nem könnyű)

ὅταν δὲ ὑποταγῇ αὐτῷ τὰ πάντα, τότε [καὶ] αὐτὸς ὁ υἱὸς ὑποταγήσεται τῷ ὑποτάξαντι αὐτῷ τὰ πάντα, ἵνα ᾖ ὁ θεὸς * πάντα ἐν πᾶσιν.


-és láss csodát! nem hülyék ezek a fordítók, akkor is e#1-es a válaszom.

2013. szept. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Eddig egyikőtök sem válaszolt.


Hasznos? Nem.

2013. szept. 17. 13:18
 5/20 yuda ***** válasza:
87%

Nem biztos, hogy értem mire akarsz kilyukadni, mert bevallom nem látok ezekben az igékben semmi rejtélyes dolgot, de írok azért valamit.

Legfeljebb majd megmondod miben látsz furaságot, kivéve ha nem jehova tanúja vagy, mert akkor nyilván mindenben. :D


Ebben a mostani korszakban, -ami még jó ideig tart-, az Atya a Fiúnak adta át a hatalmat. Azt akarja látni, hogy a Fiú gyakorolja a hatalmat, az ítéletet, hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút, mint az Atyát.

Ennek sokféle oka van, pl. az egyház megrostálása, hiszen nem mindenki hisz Jézus istenségében. Ez tehát, mintegy szűrőként is működik.


Íme az igék, amikre hivatkoztam:


Ján.5.20

Mert az Atya szereti a Fiút, és mindent megmutat néki, amiket ő maga cselekszik; és ezeknél nagyobb dolgokat is mutat majd néki, hogy ti csudálkozzatok.

21

Mert amint az Atya feltámasztja a halottakat és megeleveníti, úgy a Fiú is akiket akar, megelevenít.

22

Mert az Atya nem ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta;

23

Hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút, miként tisztelik az Atyát. Aki nem tiszteli a Fiút, nem tiszteli az Atyát, aki elküldte őt.


A Fiúnak rendhagyó módon önmagában van élete. Mi függő lények vagyuk és életünk fenntartója Isten, nincs önmagunktól független életünk, nem tudunk meglenni Fenntartó nélkül, de a fiúnak egyedülállóan van. Az Atya akarta így.

26

Mert amiként az Atyának élete van önmagában, akként adta a Fiúnak is, hogy élete legyen önmagában:


A Fiú=Ige=Isten. Ezzel nem tudsz mit kezdeni. Kár szembemenni ezzel a ténnyel.

Ján.1.1.

1

Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.


Az Ige testté lett, Ő Jézus. Ez tény.

Az Atyánál volt, tőle jött, Tőle született. Ilyen módon, bár Isten, mégis az Atyának van egy elsőbbsége, hisz Tőle született.

Soha egyetlen percig nem volt köztük nézeteltérés, teljes harmóniában voltak. Mikor Jézus a földi szolgálatát végezte is azt hangoztatta, hogy amit lát az Atyától, azt cselekszi. Teljesen szinkronban volt és van és lesz Vele.

A történelem végén pedig az Atya lesz minden mindenben. Amikor minden alávettetik a Fiúnak, akkor ő ezt visszadja az Atyának.


Miatyánk,-elnevesült imában ezért imádkozunk, hogy az Atya akarata legyen meg a földön, az Atya uralkodása valósuljon meg a földön és az Atya neve legyen szent a földön. Erre Jézus tanít, hiszen tudja mi a történelem vége.

Minden a Fiú által lett, ami lett és nála nélkül semmi nem létezik és nem áll fenn. Végül pedig az Atya lesz minden mindenben.

2013. szept. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"Yuda"!


Ha nem érted, hogy mit akarok mondani, akkor hagyjuk.


Milyen is az Isten?

1Sám 2,3 ... Mert mindentudó Isten az Úr,

És a cselekedeteket ő ítéli meg.


Mk 13,32 Arról a napról és óráról pedig senki semmit sem tud, sem az égben az angyalok, sem a Fiú, hanem csak az Atya.


Mindentudó Isten egyik "oldala" a fiú, akinek fogalma sincs az utolsó óráról?


Minden hatalmat visszaad (mert kapta) az Atyának, hogy ő legyen minden mindenben. Ha minden hatalom visszaadatik, akkor neki nem lesz semmi. Mindentudó, mindenható Isten, ki a hatalmat kapta, és eljön az idő, mikor nem lesz semmilyen hatalma? Nincs szentháromság a Biblia szerint ezek alapján.

2013. szept. 17. 14:11
 7/20 anonim ***** válasza:

kedves kérdező- miért is nulla az#1 válasz?

miért akarod valakibe belemagyarázni hogy "háromsághívő"

Nos ez egyszerűbb, mint megérteni, valóban.

De rohadt unalmas, naponta kiírjátok ezt, és nulláztok.

2013. szept. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 eric_one ***** válasza:
76%

Szerintem Yuda teljesen jó és világos választ adott...



Isten szellem, legfelsőbb, láthatatlan és halhatatlan lény, valóságos személy, Aki teremtője, fenntartója és kormányzója az egész világmindenségnek (láthatóknak és láthatatlanoknak egyaránt). Székhelye a mennyben van, de mindenütt jelen van.


Legfőbb tulajdonságai:


örökkévaló, mindenható, mindentudó, szent, igazságos, hűséges, irgalmas, kegyelmes és féltőn szerető. Isten egy, Aki az emberi értelmet és befogadóképességet túlhaladja, de természetes és kegyelmi kinyilatkoztatásán keresztül megismerhető. Három személyben jelentette ki magát: ő az Atya, a Fiú és a Szent Szellem.


Az Atya


Az Atya tökéletes és jó Isten, aki minden létező gondviselője. A Fiún keresztül ismerhető meg: ő nyilatkoztatta ki az Atya természetének lényegét, a szeretetet. Az Atyától származik a Fiú és a Szent Szellem, Akik Vele egylényegûek, úgy, hogy az Atya elsőbbséggel bír közöttük.


A Fiú


A láthatatlan Isten képmása és egyszülött Fia, örökkévaló Isten, egy az Atyával. Minden teremtmény előtt született, a földi, mennyei dolgok és létezők őbenne, Általa és Érte állnak fenn. A Mindenható akaratának engedelmeskedve megüresítette magát, emberi természetet vett fel. A Szent Szellem által fogantatott, a szûz Máriától megszületett és itt élt a földön.


Mindenben hasonlóvá lett az emberhez, kivéve a bűnt. Földi életében és szolgálatában is engedelmes volt az Atyának, egészen a kereszthalálig. Ezért az Atya feltámasztotta őt a halálból, és dicsőséggel, tisztességgel koronázta meg, úrrá tette kezeinek minden munkája fölött, és a maga jobbjára ültette. "Ajándékozott Néki oly nevet, amely minden név fölött való, hogy Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké. És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére." Ő az új és örökkévaló szövetség szerzője, közvetítője az Atya és a világ között.


A Szent Szellem


A Szent Szellem valóságos személy, Aki az Atyától és a Fiútól származik. Azért jött, hogy az Egyházban Jézus Krisztus személyét fölmagasztalja, és minden hívőt elvezessen a Fiúval való személyes közösségre, valóságos Isten ismeretre és imádatra. A Szent Szellem Úr és Isten. Az ellene elkövetett bűnökre nincs bűnbocsánat. Ő kente fel a názáreti Jézust, hogy betegeket gyógyítson, démonokat űzzön, halottakat támasszon és hirdesse Isten országát. ő munkálja ki az emberekben - az Igével egységben - a megtérést, újjászületést, és teszi valóságossá a hívőkben a megváltás ajándékait. Legfontosabb tevékenységei: vezet, tanít, vígasztal és bizonyságot tesz Jézus Krisztusról.

2013. szept. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 yuda ***** válasza:
88%

Kedves kérdező!


Beírsz igéket és megkérded hogy magyarázzák azt? De mit?

Milyen szempontból, vagy mi a bajod ezekkel? Ki kellene találnunk mire gondolsz.

Utána rá két órával, még neked áll feljebb és kikéred magadnak, hogy senki nem érti mit szeretnél, holott nem írtál semmit :D

- és végre elkezded leírni a problémáidat.

Most akkor én is azt mondom hagyjuk. :D

A szörnyű az egészben, hogy valami nagyeszűnek hiszed magad. :D


Írok egy példát, de Jézus gyakorlatilag ugyanezt mondta.

Én egy apa vagyok. Van egy fiam. Én ember vagyok, tehát a fiam is ember.

Feltételezem le tudod bontani...Isten Fia is Isten, ki lehetne más? :D

Folytatom...lassan és érteni fogod....

Azt mondom a fiamnak, mikor felnő, de még én is tele vagyok élettel!!! -hogy Fiam, átadom a gazdaságot, vezesd. Megmondom a beosztottaknak is, hogy a fiam vezeti ezentúl. Lesz aki elfogadja, lesz aki nem. A fiam nagyvonalú az ellenzőkekl és türelmes. Kivár.

Időnként meg kell harcolnia a riválisokkal, betörőkkel, ellenfelekkel, de a lényeg, hogy már ő a tejhatalmú ura mindennek, mert neki adtam. Azért tettem, hogy ahogy engem tiszteltek, őt is ugyanúgy tiszteljék és bekövetkezett. Mindent elért, amit akart és amit akartam. Ekkor mi ketten megbeszéljük, hogy megharcolta a harcot, sikeres lett mindenben, így készen visszaad nekem mindent. Legyen minden úgy, ahogy én akarom.

Miről is van itt szó?

Felborult a rend. Mindenfelé zűrzavar, sok kesze-kusza dolog. Igazságtalanságok mindenfelé.

Az Atya adott egy olyan nevet a Fiának, amelyik névre meghajol minden térd a mennyekben, a földön és a föld alatt levők is. Aki önként megteszi és Isten szerint jár, jó dolga lesz. Akik elfogadják Jézus értük hozott áldozatát.

Akik nem, és még inkább gazságokat követnek el, Isten azoknak is ad türelmi időt, hátha megjön a jobbik eszük, de ne gondold, hogy ez így marad a végtelenségig. Isten határt szabott ennek és végeredményben rá lesz kényszerítve az akarata azokra is, akik nem fognak meghajolni, mert jobb nekik az istentelenség, a dac.

Az Atya megtisztelte a Fiút, hogy ő hajtsa végre az akaratát, ami igen sokrétű és kifinomult. Amikor a Fiú végrehajtotta, -viszont tiszteli az Atyát és visszadja neki az elrendezett helyzetet, hogy az Atya uralkodjon. Közöttük nincs virtus.

Te a viszályra akarod tenni a hangsúlyt, hogy ha Jézus enged az atyának, miért teszi?

Persze, te még nem láttál ilyet, hogy az emberek önzetlenül és szeretetben cselekszenek, hanem mindenki csak a maga gesztenyéjét kapargatja.

Nem baj, akkor majd csodálkozni fogsz, hogy van ilyen harmónia, van ilyen együttműködés.

Az Atya és a Fiú egységben vannak. Nem egymás ellen, hanem egymásért.

A Fiúnak nem derogál, hogy az Atya kedvét keresse, sőt ez élete célja. Az Atya pedig szereti a Fiút és mindent megmutat neki. Szereti a Fiút és mindent a kezébe adott, és a Fiú szereti az Atyát és mindent visszaad. Ez nem egy spontán lépés, hanem egy örökkévalóságban meghozott döntés.

Jézus mindig is atyacentrikus volt. Maga is arra ösztönzött, hogy az Atyához imádkozzunk, mi is atyacentrikusak legyünk.

Az Atya pedig a fiúban látja örömét. Ez az egyedüli hozzáállás, hogy a valaha élő emberek egyáltalán tudjanak Istennek örömöt okozni, hogy krisztusi(keresztény) emberek legyenek, mert akkor feladják magukat, önösségüket és Isten, az Atya dicsőségét fogják keresni.


A fiú célja tehát az Atya, hogy az Atya dicsőségét keresni, Őt felemelni. Az Atya pedig a Fiút emeli fel és teszi tiszteltté. Őbenne gyönyörködik.

Ez egyedülálló és ismételhetetlen.

Luk 3:22 És leszálla ő reá a Szent Lélek testi ábrázatban mint egy galamb, és szózat lőn mennyből, ezt mondván: Te vagy amaz én szerelmes Fiam, te benned gyönyörködöm!


Teljes harmónia és egység.

2013. szept. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Tehát azt mondjátok, hogy adott egy fiú, aki megkap minden hatalmat, de ezt egy adott ponton visszaadja annak, akitől kapta. Adott ugyan ez a fiú, akit Istennek hívtok, de ez az Isten a saját bevallása szerint nem tudja mikor lesz az utolsó nap, az utolsó óra. Mindent úgy kapott, és ő maga is nem saját magát éltette, hanem azt, akitől mindent kapott. Nem válaszoltatok a kérdésemre.


"Yuda" nem válaszolt a kérdésemre, idézett egyéb helyeket, de nézzük sorra.


"Mert az Atya szereti a Fiút, és mindent megmutat néki, amiket ő maga cselekszik; és ezeknél nagyobb dolgokat is mutat majd néki, hogy ti csudálkozzatok."


Megmutat, mert nem tudja.


"Mert az Atya nem ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta;"


Az Atya adta neki, mert nem az övé volt.


"Mert amiként az Atyának élete van önmagában, akként adta a Fiúnak is, hogy élete legyen önmagában:"


Tehát nem teljesen igaz, amit előtte írtál:

"A Fiúnak rendhagyó módon önmagában van élete."

A fiúnak ADTA, nem volt neki, hanem ADTA!


"A Fiú=Ige=Isten. Ezzel nem tudsz mit kezdeni. Kár szembemenni ezzel a ténnyel.

Ján.1.1.

1

Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge."


Ahogy nem egyszer mondtam, János nem írt metaforákban az evangéliumokban. Azért írt logoszt, mert ott logoszt akart írni, és nem Jézust. Kezdetben volt Isten beszéde, ami által teremtett mindent. Szólt és meglett. Isten beszédét mondta Jézus, ahogy mózes is megprófétálta már, hogy az igét ADJA a szájába.


"Soha egyetlen percig nem volt köztük nézeteltérés, teljes harmóniában voltak."


Igen, mert Jézus csak és kizárólag azt tette amit látott az Atyától és azt mondta, amit az Atya mondott. Ez nem harmónia, hanem Úr-szolga, Apa-fiú felállás. Hierarchia.


"Minden a Fiú által lett, ami lett és nála nélkül semmi nem létezik és nem áll fenn."

Igen, mivel Jézus urunk a teremtés kezdete célja, eleje, az Atya akarta, szólt, és fia által meglett. De kezdetben nem hárman voltak, hanem az Isten volt egyedül. Tehát Jézus egy adott ponton lett.


Nem vagyok Tanú, és Királyom, Uram, és Istenem az Atyának fia. De a Biblia ellent mond a szentháromság tanának.

2013. szept. 17. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!