Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Előfordulhat olyan, hogy más...

Előfordulhat olyan, hogy más vallás mondandójában van olyan ami elfogadható keresztényként?

Figyelt kérdés

Elképzelhető,hogy egy másik vallás,megközelítés útján közelebb kerülhet valaki Istenhez? Vagy könnyebben megérti,könnyebbé válik számára a keresztényi hit elérése?

Hogy befogadóbbá válik?

Az ott hallottak és olvasottak által érthetőbbé válik számára olyasmi ami a vallásos élethez kell?

Hogy az ott hallottak hatására valaki keresztényibb életet éljen? !!!!!!!!!!!!!!

Olyasmire (is)gondolok mit mondjuk hindu vagy buddhista bölcseletek,filozófia...

Itt nem mindenre,csak néhány gondoltra,fordulatra,megközelítésre gondolok.

Nem arra,hogy egy másik vallás,hitrendszer hatására történik ez.

Nem tudom sikerült-e érthetően megfogalmazni.


Hogy más vallásból hozottak hatására lehet valaki hívőbb keresztény?



2013. szept. 24. 22:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Igazából erre nincs szükség. A keresztény hit lényege a személyes kapcsolat Jézussal, és ebben a kapcsolatban Isten minden kérdésre válaszol. Nagyon valószínűtlen, hogy egy olyan eszközt használjon fel Isten, ami tőle teljesen idegen.

Egy módja van szerintem ennek mégis: pl. beleolvasol valami nagyon bonyolult filozófiai, vallásos eszmefuttatásba,és rájössz: ez mennyire bonyolult! És az adott hitrendszerről könyvek százai szólnak, hasonló bonyolult eszmefuttatásokkal, gondolatmenetekkel, amiket komoly szellemi munka követni. Amikor ilyenekbe botlom, akkor mondom: de jó nekem, az én hitem sokkal egyszerűbb, nálunk ez sokkal egyszerűbben megoldható, mint amit ő ott 10 oldalon keresztül próbál magyarázni. Az ilyenek egyfelől megterhelnek, másfelől megerősítenek a hitemben, hogy a járható utat kell járnom, nem a járhatatlan. A járható út pedig Jézus.

2013. szept. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szia, én kutattam más vallásokban, mielőtt keresztény lettem. Nem vagyok egy átlag keresztény, de a mai napig lelkes Gandhi rajongó vagyok, ismerem Buddha tanításait, a taoizmust és a kabbalával napi szinten foglalkozom. És ez soha, egy percig sem fordított el Istentől és Jézustól, sőt: engem a kabbala vitt közelebb hozzá.


Annak pedig aki azt gondolja hogy "más" vallás, filozófia Istennek idegen, annyit tudok mondani hogy Isten maga a Szeretet és az Igazság, és ha valamiben valahol szeretet és igazság van, ott van Isten jelen. Akkor is, ha hindukról van szó vagy zsidókról vagy bárkiről. Az Igazság megérint akkor is, ha Buddha mondja ki vagy Lao Ce.

Azon kívül pedig szerintem tévedés azt gondolni hogy Isten "vallásos". A vallás az emberek találmánya hogy közeledjenek Istenhez, több-kevesebb sikerrel. Ahhoz az Istenhez, aki számára minden ember kedves.

2013. okt. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!