Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hisztek a reainkarnációban,...

Hisztek a reainkarnációban, azaz a lélekvándorlásban? Mit gondoltok erről? Mi lehet a halál után? Rengeteg verziót hallottam már. A mennyről pedig azt, hogy aki hisz benne annak létezik. De szerintem elképzelhető hogy létezik reainkarnáció.

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok mit gondoltok erről. :\
2009. nov. 6. 21:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%
Én nemtudom mit higyjek.Alapvetően racionális beállitottságu vagyok,de nagyképüség ilyeneket állitani,hogy tudom mi van a halál után,hogy mindenem elbomlik,hogy nincs lelkem nem is volt soha.. ezt senki nem tudja.Maximum azt hiszi magáról,hogy tudja:-)
2009. nov. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Nincs lélek??? Nah,én itt fejeztem be az eszmecserét,valójában meggyőzni nem akarok semmit,Te meg maradj ebben a tudatban,ennyi!!
2009. nov. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
A testünk elporlad,elégetik.Szerintem a lelkünk viszont tovább él,ebben biztos vagyok.Azt hogy újjá születik-e a lélek vagy máshova kerül azt nem tudhatom de az biztos hogy a lelkünk nem hal meg.
2009. nov. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
73%
én hiszek a reinkranációban, mert nagyon sok bizonyíték van rá (tényleges), és rengeteg ma íródott tárgyi bizonyítékokon és szemtanúkon alapuló könyv vitatja .. volt is szerencsém egyet elolvasni belőlük és nagyon érdekes volt :) tényleg nagyon sok a bizonyíték: álmok,hipnózis,deja vu, trauma esetén feltörő emlékek és nyelvtudás, valamint vannak olyan ritka esetek, amikor a gyermek emlékszik előző életére, elmondja előző életének minden apró mozzanatát, megnevezi a várost,utcát,házat,ahol élt, körbeírja, elmondja hogyan halt meg, kik voltak az előző életbeli szerettei, majd mikor a gyerek nyüstölésére a szülők felkeresik a mondott címet és családot, nagy a döbbenet, mert minden hajszálra pontosan olyan, ahogy a gyerek mondta és a családtagok is ugyanazok, akiket megnevezett...és ilyen tényleg megtörtént, eg amerikai kisfiú képes volt indiába rángatni a szüleit előző életbeli családjáért
2009. nov. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! néhány eléggé hasznos volt.
2009. nov. 7. 10:45
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

A lélek és a test olyan mint 1 robot aminek fizikai teste megvan már csak kell vmi ami beindítja szal megvan minden ami a működéséhez kell áramköre, winchestere stb. -mint az embernek az agya- de kell a programkódja ami működteti.

Én úgy hiszem a megszerzett tudás, az emlékek mind elvesznek de a lélek a test motorja az megmarad új testbe költözik új élettel, tudattal, emlékekkel.

2009. nov. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

9:21-es ez tök érdekes, amit írsz. hol olvastad? könyv vagy neten?

nekem is vannak ilyen könyveim, de azok inkább természetfelettivel foglalkoznak.

Amúgy alapból nem ilyen beállítottságú vagyok, de van egy-két történet, ami megmagyarázhatatlan. én hiszek a reinkarnációban, egyrészt igen, megnyugtat, de szerintem tényleg létezik. honnan születik a lélek? szerintem körforgás van:) de ez mind hit kérdése, és úgysem lesz senkinek sem igaza. max ha még létezik ez az oldal, beírok pár évtized múlva :D

2009. nov. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hiszek a reinkarnációban.

Az életek pedig egy-egy pillanatok a lélek örök útján. :)

2009. nov. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
22:22: sajnos mégcsak a könyv címére sem emlékszem... 2007 tavaszán nyomta a kezembe egy barátnőm, én meg egyből nekiálltam olvasni, szóval csak a tartalmára emlékszem, a címe fölött elsiklottam :( de ha találkozom vele, megkérdezem, hátha ő még emlékszik... amúgy még nagyon sok ilyen könyv van, keress rá neten
2009. nov. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

valami biztos van...a lelkunknek sulya van az teny.mar sikerult lemerni a kutatoknak.de,h az a lelek vagy "csak" egy energia azt nem tudni.

majd meglatjuk(vagy nem)

azert jo hinni valamibe,nem igaz?

2009. nov. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!