Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt közöttetek olyan, akitől...

Volt közöttetek olyan, akitől elvált a férje/felesége pedig hívő, keresztények mindketten? Hogyan éltétek túl?

Figyelt kérdés
Tőlem a férjem akar válni, én rontottam el, de itt vagyok munka nélkül, és teljesen rémülten. Tudtok valami vigasztalót írni?
2013. okt. 2. 21:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Első és te segíteni fogsz?


Hívő keresztény alatt mit kell érteni?

Hetente ül a templomban és szerinte van Isten?

Mert ez édes kevés...


Miért akartok válni?:(

2013. okt. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Én nem akarok, de veszekedtünk és én -szégyellem, hogy ez megtörténhetett - hozzávágtam mindet, ami az asztalon volt. De ez volt az utolsó csepp a pohárban, eltávolodtunk, és megpróbáltuk rendbe hozni a dolgokat, úgy tűnt sikerrel. De valószínűleg már nem szeret, mert azt mondja, neki már csak nyugalom kell. 23 éve vagyunk házasok :(
2013. okt. 2. 21:36
 3/24 anonim ***** válasza:
Igen ismerek. Sőt olyat is akinek Isten javasolta, még akkor amikor világi férje volt.
2013. okt. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
De olyat is ismerek, akinek Isten egyenesen megtiltotta, hogy elváljon.
2013. okt. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező: a szabad akaratot minden körülmények között meg kell hagynod a másik embernek.Hívőként végképp, és az utolsó pillanatig míg a házasságod fenn áll, addig ugyan úgy töklletes módón el kell látnod az uradat, mint korábban.

Addig pillanatig.

2013. okt. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Min veszekedtek?
2013. okt. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Pénzen. Azt mondta, nem akar többé eltartani. És hogy ő megszakadjon, míg én önkéntes munkát végzek. (Mielőtt nagyon negatív színben tüntetném fel, elmondom, hogy egy éve én mondtam fel, azóta nem találok munkát, most megpróbáltam alkalmi munkát keresni,és közben önkéntes munkában tanítok)Valószínűleg ez már sok volt neki, és egyébként eltávolodtunk egymástól. Voltunk párterápián, látszólag minden rendbe jött de ezt a cirkuszt ő másképp értékelte és ezért akar elválni. Sajnos úgy néz ki a jóban-rosszban-ból a rosszat nem tudta elviselni, ezt én elfogadom, de közben egy világ omlik össze bennem.
2013. okt. 2. 22:17
 8/24 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de a kérdésedből nekem úgy tűnik, hogy csak az anyagiak miatt aggódsz, és nem is amiatt, hogy el akar válni tőled a férjed. Nekem ez ad okot az aggodalomra. Hogy nem a házasság miatt aggódsz, hanem azon, mi lesz veled, hogy fogsz tudni megélni.

Ha valóban hívő vagyok, kérd meg a férjedet, hogy imádkozzom veled együtt. Te pedig hangosan mondd az imát, hogy ő is hallhassa, és mondj el mindent, amit belül érzel. Kérd a bocsánatát, kérd Isten kegyelmét, hogy mentse meg ezt a házasságot, ami oly régóta tart, és segítsen újra összekovácsolni bennetek.

Sok sikert kívánok.

2013. okt. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
52%

1. Azt mondjuk megemlíthetett volna, hogy a férjed nem azon akad ki, hogy eltart hanem, hogy egy nem túl reális álomra akartad elkölteni a megtakarított pénzetek felét. http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__48..


2. Bocs, de mióta hívő keresztyén az aki természetgyógyász rendelőt akar nyitni?


Próbáld meg vele megbeszélni, ismerd be hogy igaza volt és nem akarsz hülyeséget csinálni és kérj bocsánatot a tettlegességért. Ha komolyan válni akar akkor viszont nem sokat tehetsz, sajnálom.

2013. okt. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
22:42 félreértettél, nem tanácsot kértem, csak vigaszt. Ha nem tudsz adni, jobb, ha nem írsz semmit.
2013. okt. 2. 22:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!