Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt közöttetek olyan, akitől...

Volt közöttetek olyan, akitől elvált a férje/felesége pedig hívő, keresztények mindketten? Hogyan éltétek túl?

Figyelt kérdés
Tőlem a férjem akar válni, én rontottam el, de itt vagyok munka nélkül, és teljesen rémülten. Tudtok valami vigasztalót írni?
2013. okt. 2. 21:13
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
És igen, félek az anyagiak miatt is, nem tagadom. De ez nem azt jelenti, hogy nem fáj, de elengedem, mert nem tehetek mást.
2013. okt. 2. 22:52
 12/24 anonim ***** válasza:
51%

Egy hívő ember nem foglalkozik a természetgyógyászattal, sem semmilyen masszázzsal, mert alapból minden ilyet elútasit.

Ezek szerint akkor nem vagy hívő.

2013. okt. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Azért jó a 22:42 hozzászólása, mert így más színben látni a dolgot. Te hívő vagy? Mit mond neked Isten? Miért gondolod, hogy velünk jobban meg lehet beszélni dolgokat, mint Istennel, vagy tőlünk jobb tanácsot kaphatsz? Ha embereket kérdezel, az azt jelenti, hogy jobban bízol emberekben, mint Istenben. Persze tanácsokat kaphatsz. Őszintén érdekel, hogy mi van veled, ne pattanj le. Végre egy érdekes téma.
2013. okt. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Elolvastam a másik topikot is. Milyen vallású vagy? Mennyire veszed komolyan ? Le van-e téve az életed Istennek, vagy te rendelkezel vele? Ezeken érdemes elgondolkodni. Asszem Pál mondja, "Engedelmeskedjetek egymásnak, Krisztus félelmében. Az asszonyok engedelmeskedjenek férjüknek, mint az Úrnak; mert a férfi feje a feleségnek, ahogyan Krisztus is feje az egyháznak, és ő a test üdvözítője is. De amint az egyház engedelmeskedik Krisztusnak, úgy engedelmeskedjenek az asszonyok is a férjüknek mindenben." Ezzel hogy állsz?

Érdekes, hogy hívőként dobálózol a férjedre.

de, ha vigaszt akarsz, nem válhat el, csak, ha megcsalod őt. Sok sikert, szorítok nektek. Írjál, hogy mi történik veletek.

2013. okt. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Valóban nagyon ostoba ötlet volt tőlem ide írni vigasztalásért, de megpróbálok minden nap imádkozni Jézushoz, hogy segítsen elviselni a terheket. Ezen az időszakon egyedül kell átjutnom, úgy, ahogy mindenki más, aki megszenvedett egy válást. Köszönöm azoknak, akik segíteni próbáltak és nem haragszom azokra, akik elítélnek.
2013. okt. 5. 10:20
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
Ódrága, látom, istenke nem segít. Te szegény. Mennyi elpazarolt év.
2013. okt. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"Valóban nagyon ostoba ötlet volt tőlem ide írni vigasztalásért,"

Nem volt az, örülök, hogy írtál, és legalább találkozhatsz olyan emberekkel, akik komolyan veszik Istent.

"de megpróbálok minden nap imádkozni Jézushoz, hogy segítsen elviselni a terheket."

Ez a megpróbálok azt jelenti, hogy vagy sikerül, vagy nem. Tehát nincs üdvbizonyosságod, személyes közösséged Istennel, nem vagy biztos a dolgodban.

"Ezen az időszakon egyedül kell átjutnom, úgy, ahogy mindenki más, aki megszenvedett egy válást." Ezt én nem így látom ( Hová lett most hirtelen Isten?)

"Köszönöm azoknak, akik segíteni próbáltak és nem haragszom azokra, akik elítélnek."

Nem ítéllek el, csak próbálok rávilágítani, hogy valójában amiben hiszel, az nincs megalapozva.

Ha nem laksz túl messze, akkor elmehetek hozzátok, beszélni veletek, mert Isten nem válás párti. Van amit ki kell mondani, akkor is, ha nem esik jól, de "aki Istent szereti, annak minden haszonra adatik".

Amúgy meg nem tudom észrevetted-e, de feltettem pár kérdést. Nem vagyok cinikus! Írjál, akár privit is.

2013. okt. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Köszönöm a nulla százalékot, erre vártam. Tudtam, hogy az elevenetekbe vágok a válasszal, és rátapintottam a lényegre. Ideje felébredni.
2013. okt. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Én nem pontozok senkit, mondjuk igazi választ, megoldást nem adtál. Nem hinném, hogy elpazarolt év lenne, hisz van két gyerek is.
2013. okt. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Én sem érzem elpazaroltnak, köszönöm.
2013. okt. 8. 18:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!