Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tolvajtól-rablótól zsákmányolt...

Granulátum kérdése:

Tolvajtól-rablótól zsákmányolt holmiját ellopni-elvenni bűn?

Figyelt kérdés
Természetesen vallási értelemben értem, nem a hatályos jogszabályok szerint.

2013. okt. 8. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, ha visszaadod a tulajdonosának vagy a szegényeknek úgy, hogy a tolvaj sem hal bele.
2013. okt. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
IGEN!!!! Miért? Talán a tied? Te dolgoztál meg érte? Csak annyi történt, hogy egyik tolvajtol egy másikhoz került a holmi, aki még annyival is aljasabb az elözönél, hogy erkölcsi értékként akarja felmutatni az erkölcstelenségét.
2013. okt. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha rajtakapják, hogy valaki lop, 4x-esét kellett a biblia alapján visszaadnia.


Ha te tudod valakiről, hogy tolvaj, jelentened kéne, vagy ha tudod kitől lopott, annak szólni.

Magadtól lopni tőle szerintem nem jó.

Majd a meglopott ember eldönti, mit akar. Ha nem tudod kitől lopott, de tudod, hogy tolvaj, akkor elég gáz az ismerősi köröd eleve, amúgy meg előttem szólóknak teljesen igaza van.

2013. okt. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát én valahogy másképp közelíteném meg. Aszongya Isten, úgy cselekedj az emberekkel, ahogy akarod, hogy veled cselekedjenek. Ezt így is lehet mondani: ha azt akarod, hogy tőled lopjanak, te is lopj másoktól. A Földön viszonossági törvény van, amit adsz, azt előbb-utóbb vissza kapod. Ilyenkor beengeded az ellenséget az életedbe, hogy garázdálkodjon. A lopás, átkot közvetít.

Isten nem ver senkit, hanem azt mondja, ha lopsz, akkor ez lesz a következménye, egyszer elmondta az elején, aztán elment a Földről. Mindenki magát hozza nehéz helyzetbe, átok alá, esetleg még az utódoknak is jut belőle mint generációs átok. Ez kb. olyan, minthogy valaki ellopott egy hordó urániumot, és azt ellophatod-e.

Persze, ellophatod, de attól az még sugároz. Valami ilyesmi.

2013. okt. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz!

A lopas minden korulmenyek kozott lopas. Ha te elveszed egy olyan szemelytol aki lopott, az ellopott dolgot, akkor te is ugyan olyan tolvajja valsz. Nem azt kell nezni, hogy O tolvaj modjara szerzett meg valamit. Nekem magamnak nem kell lealacsonyodnom, hogy en is olyanna valjak mint O. Meg akkor sem, ha en ezt a dolgot jora forditanam, azaz jo cel erdekeben hasznositanam.

Udv: Judit!

2013. okt. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mulder614 ***** válasza:
Isten az aki megfizeti a bűnöket. Övé a bosszú azt tanítja a biblia. Ő majd megadja minden rablónak és tolvajnak a büntetését. Nem a mi dolgunk ezt megtenni!
2013. okt. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!