Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Válaszolnátok?...

Jehova tanúi! Válaszolnátok? Fontos!

Figyelt kérdés

Elfogadjátok az alábbi igéket igazságokat?

"Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."(Ján.14:6)


"Hogyha pedig Krisztus ti bennetek [van,] jóllehet a test holt a bűn miatt, a lélek ellenben élet az igazságért."(Róm.8:10)


"Igazságot szólok Krisztusban, nem hazudok, lelkiismeretem velem együtt tesz bizonyságot a Szent Lélek által,"(Róm.9:1)


"Mert a törvény vége Krisztus minden hívőnek igazságára."(Róm.10:4)


"Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én PARANCSOLTAM néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!"(Mát.28:20)


"Mert a ki meg akarja tartani az ő életét, elveszti azt; a ki pedig elveszti az ő életét én érettem, az megtartja azt."(Luk.9:24)


"Hogy valaki hiszen ő benne, el ne veszszen, hanem örök élete legyen."(Ján.3:15)


"A ki hisz a Fiúban, örök élete van; a ki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta."(Ján.3:9)


"Mert az Atya nem ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta; 23 Hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút, miként tisztelik az Atyát."(Ján.5:22)


"Jézus pedig monda nékik: Én vagyok az életnek ama kenyere; a ki hozzám jő, semmiképen meg nem éhezik, és a ki hisz bennem, meg nem szomjúhozik soha."(Ján.6:35)


"Én vagyok az életnek kenyere."(Ján.6:48)


"Azért szeret engem az Atya, mert én leteszem az én életemet, hogy újra felvegyem azt."(Ján.10:17)


"Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: a ki hisz én bennem, ha meghal is, él; 26 És a ki csak él és hisz én bennem, soha meg nem hal. Hiszed-é ezt?"(Ján.11:25)

Nos kedves tanúk a kérdésem ugyan az "HISZED É EZT?"

Vagyis elfogadjátok azt,hogy Jézus nélkül csak a sír vár rátok?

Elfogadjátok e azt,hogy CSAK Jézus Krisztus által nyertek örök életet?

Elfogadjátok e azt,hogy Jézust nem lehet kikerülni?

És nem utolsó sorban elfogadjátok e azt a fent említett igék után,hogy Jézus Krisztus ugyan azt az imádati formát érdemli meg mint az Atya?

Egyetlen egy ÚT van az örök élethez,és az nem más mint Jézus Krisztus.

Bárhogy is gondoljátok,vagy bármit is tanítottak nektek,Jézus nem csak egy tanító vagy mester (ahogyan ti nevezitek)hanem Ő a Megváltó és Ő az ÉLET mert hatalma van..."mert én leteszem az én életemet, hogy újra felvegyem azt. SENKI sem veszi azt el én tőlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van HATALMAM letenni azt, és van HATALMAM ismét felvenni azt."(Ján.10:17)

Nos kedves Tanúk a téma adott csak a válaszokra várok de megkérlek benneteket,hogy ne térjetek el a témától,hanem csakis arra próbáljatok meg válaszolni amit kérdeztem.

Köszönöm!



2013. okt. 27. 19:02
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
40%

Ilyen emberekre van szüksége a társadalomra, mint te, kedves KÉRDEZÖ! Buta, de hatérozott! :-)

Elöre szolhattál volna, hogy nem a Biblia válaszára vagy kiváncsi, hanem be szeretnéd bizonyitani magadnak, hogy Jézust kell imádni! Én azt mondom, hogy imádd nyugottan, ha ettöl boldogabb leszel!

Tudod, bárki bármit célt kitüz magának, ezt el is érheti ha megharcol érte! Te kitüzted célul, hogy Jázust fogod imádni! szerintem elérhetö célt tüztél magad elé! És szerintem el is fogod érni! Én azt tüztem ki célul, hogy ott leszek Isten uj világában, és örökké fogok élni! És az én célom is elérhetö! És láthatod, egyszerü, kit mi tesz boldoggá! Önmegvalósitás! :-)

2013. okt. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Ilyen emberekre van szüksége a társadalomra, mint te, kedves KÉRDEZÖ! Buta, de hatérozott! :-)..."

"Én azt tüztem ki célul, hogy ott leszek Isten uj világában, és örökké fogok élni! És az én célom is elérhetö! És láthatod, egyszerü, kit mi tesz boldoggá! Önmegvalósitás!"


Meglehet hogy a kérdező buta.

Elárulod hogyan akarod elérni a célodat?

2013. okt. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Azáltal, érem el a célomat, hogy Istent imádom, és nem Jézust!
2013. okt. 31. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Kedves kérdezö, ha konkrét választ akarsz, megkapod: Mi, Jehova Tanui Jehovát imádjuk, és nem Jézust! És hogy miért, az ki van emelve a Bibliábol, ha netán érdekelne, de ugy nézem, hogy nem érdekel!
2013. okt. 31. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:

Kedves Tanú!

Köszönöm a megtiszteltetést,meg a címet amit kaptam tőled.

Meglehet,hogy én csak egy buta szamár vagyok amiért nem alázkodom meg semmilyen világi SZERVEZETNEK ami egy kitalált isteni nevet imád és hirdet. Az én bolondságom az,hogy megelégszem Jézus Krisztus nevével és hatalmával.

Örülj annak,hogy te az okosok közé tartozol a világban mert rengeteg buta embert kell elítélned. Igaz milyen jó érzés ez?

De ne feledd,hogy az óra ketyeg és egyszer eljő az a nap amikor már nem fog rajtad segíteni se Jehova se a világi szervezete se az Őrtornya és senki se égen se földön se föld alatt.

Egyszer ott fogsz térdelni Jézus előtt a farizeusi modoroddal,és akkor mond azt neki amit írtál nekem.

Igen,lehet,hogy bolond vagyok amiért megadom Uramnak azt az imádatot ami jár neki,de akkor úgy tűnik Ő is bolond volt akkor amikor feláldozta az életét a sok sok bolond és buta emberért akik,imádják,szeretik,és követik...mert ugye <...a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;..>(1Kor.1:27)

Még egy utolsó megjegyzés ha már a Bibliát említetted "Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe."(1Tim.3:16)

"..behozza az ő elsőszülöttét a világba, így szól: És imádják őt az Istennek minden angyalai."(Zsid.1:6)

Ezt a Biblia írja kedves tanú és én ebben hiszek.

Ez az én butaságom de ezt örömmel vállalom.

Szép napot!

2013. okt. 31. 06:24
 36/41 A kérdező kommentje:

Önmegvalósítás? :)

A Sátán is ezt akarta...érdekes.

Sok sikert!

2013. okt. 31. 06:27
 37/41 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdezö, nem akarok eröszakos lenni, ha nem akarsz már természetesen nem fogol felelni az ellenérvemre.

Én téged butának egyáltalán nem tartalak.

Már csak az, hogy felvetetted ezt a kérdést, bizonyítja, hogy gondolkodol /és talán magad sem tudod még, de keresed az igazságot, a választ a kérdésedre./

Észrevehetted, hogy amikor feleltünk neked, semmit sem találtunk ki csak úgy magunkól.

=En direkt a Károli Gáspár forditásból idéztem neked, hogy letudjad ellenörizni a Biblia verseket.

Nézd, ha keressük az igazságot, Jézus Krisztus maga mondta, megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket.János 8:32


Azok a versek ott vannak a Bibliádban, amiket leírtunk neked, nem akarom újra írni. Hogy érthetjük meg a Bibliát?

Csakis ha figyelembe vesszük az összes szövegét.


Ha érdekelne téged, és idöt szabnál rá, nagyon meglepö dolgokat tudnál meg a keresztény történelemböl.

Tudod pld. a háromságtant, csak az i.sz. 4 században ismerték el oficiálisan keresztény tannak? Az elsö századbeli keresztények, akik Jézus kortársai is voltak, például nem tisztelték a keresztet, söt maga Jézus utasította öker, hogy az Atyához, Jehovához imádkozzanak a Jézus nevében...nem hajlogtak a szent képek elött, nem hittek a lélek halhatatlanságában...nem vettek részt a politikában, nem mentek a hadseregbe..stb.


Az itélet nem a miénk embereké, maga Jézus Krisztus mondta, hogy amikor eljön itéleletet tenni, sokan mennek a pusztulásra, olyanok is akik azt állították : "uram, nem a te nevedben prófétáltunk-e".....stb


Ezért is fontos, hogy ne ragaszkodjunk egy pár az összefüggésböl kitépett bibliai vershez, hanem olvassuk el a többit is hogy meg tudjuk érteni....

2013. okt. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim válasza:
Az egész egy elkorcsosult Xar. Menekülj míg van erőd!!
2013. nov. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. nov. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:

-> Senilla22,

igen Senilla22, töled valoban menekülni kell.Üdv.

2013. nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!