Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Válaszolnátok?...

Jehova tanúi! Válaszolnátok? Fontos!

Figyelt kérdés

Elfogadjátok az alábbi igéket igazságokat?

"Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."(Ján.14:6)


"Hogyha pedig Krisztus ti bennetek [van,] jóllehet a test holt a bűn miatt, a lélek ellenben élet az igazságért."(Róm.8:10)


"Igazságot szólok Krisztusban, nem hazudok, lelkiismeretem velem együtt tesz bizonyságot a Szent Lélek által,"(Róm.9:1)


"Mert a törvény vége Krisztus minden hívőnek igazságára."(Róm.10:4)


"Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én PARANCSOLTAM néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!"(Mát.28:20)


"Mert a ki meg akarja tartani az ő életét, elveszti azt; a ki pedig elveszti az ő életét én érettem, az megtartja azt."(Luk.9:24)


"Hogy valaki hiszen ő benne, el ne veszszen, hanem örök élete legyen."(Ján.3:15)


"A ki hisz a Fiúban, örök élete van; a ki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta."(Ján.3:9)


"Mert az Atya nem ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta; 23 Hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút, miként tisztelik az Atyát."(Ján.5:22)


"Jézus pedig monda nékik: Én vagyok az életnek ama kenyere; a ki hozzám jő, semmiképen meg nem éhezik, és a ki hisz bennem, meg nem szomjúhozik soha."(Ján.6:35)


"Én vagyok az életnek kenyere."(Ján.6:48)


"Azért szeret engem az Atya, mert én leteszem az én életemet, hogy újra felvegyem azt."(Ján.10:17)


"Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: a ki hisz én bennem, ha meghal is, él; 26 És a ki csak él és hisz én bennem, soha meg nem hal. Hiszed-é ezt?"(Ján.11:25)

Nos kedves tanúk a kérdésem ugyan az "HISZED É EZT?"

Vagyis elfogadjátok azt,hogy Jézus nélkül csak a sír vár rátok?

Elfogadjátok e azt,hogy CSAK Jézus Krisztus által nyertek örök életet?

Elfogadjátok e azt,hogy Jézust nem lehet kikerülni?

És nem utolsó sorban elfogadjátok e azt a fent említett igék után,hogy Jézus Krisztus ugyan azt az imádati formát érdemli meg mint az Atya?

Egyetlen egy ÚT van az örök élethez,és az nem más mint Jézus Krisztus.

Bárhogy is gondoljátok,vagy bármit is tanítottak nektek,Jézus nem csak egy tanító vagy mester (ahogyan ti nevezitek)hanem Ő a Megváltó és Ő az ÉLET mert hatalma van..."mert én leteszem az én életemet, hogy újra felvegyem azt. SENKI sem veszi azt el én tőlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van HATALMAM letenni azt, és van HATALMAM ismét felvenni azt."(Ján.10:17)

Nos kedves Tanúk a téma adott csak a válaszokra várok de megkérlek benneteket,hogy ne térjetek el a témától,hanem csakis arra próbáljatok meg válaszolni amit kérdeztem.

Köszönöm!



2013. okt. 27. 19:02
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

Kedves 11 es Tanú válaszoló!

Megakadt a szemem az általatok forditott igeversen,idézem: ,,...van hatalmam vissza kapni azt..,, (Ján.10:17)

Nem veszitek észre,hogy mennyire értelmetlen ez a forditásotok? Minek hatalom KAPNI valamit?

Az eredeti fordítás így hangzik:

,,...és van HATALMAM ISMÉT FELVENNI AZT..,, igen ide már hatalomra van szükség,és nagyon nagy hatalomra.

2013. okt. 29. 14:08
 22/41 anonim ***** válasza:
35%
Kedves kérdező állj be te is a szektába...Egyed meg az agymosást.XD.THE END
2013. okt. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö!

Jézus amiután odaadta a lelkét értünk, visszakapta, vagy felvette a lelkét a feltámadásakor?

Azért én kifejezésileg helyesebbnek érzem azt, hogy "visszakapta a lelkét", minthogy "felvette a lelkét"

2013. okt. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

"Azért szeret engem az Atya, mert én leteszem az én életemet, hogy újra felvegyem azt.

Senki sem veszi azt el én tõlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van hatalmam letenni azt, és van hatalmam ismét felvenni azt. Ezt a parancsolatot vettem az én Atyámtól."

Jézus amikor halott volt, nem tudott semmit tenni, magán nem tudott segiteni, csakis Isten adta vissza neki a lelkét. Ezen igy nem gondolkoztál el?

2013. okt. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

Persze kedves utolsó,ha emberként tekintünk rá akkor persze,hogy semmit sem tehetett az Atya nélkül.

Csakhogy te megfeledkezel valamiről. Jézus több mint ember!

És direkt azért hangoztatja,hogy "VAN HATALMAM..." és most én kérdem tőled ugyan azt amit te tőlem. Nem gondolkodtál el ezen? Érdemes lenne.

Na de térjünk vissza a témához mert nagyon eltértünk a kérdéstől úgyhogy szűkíteném a kört.

Arra válaszoljatok ha megkérnélek röviden,hogy Jézus megérdemli az imádatot vagy sem?

A legjobb lenne ha igennel vagy nemmel válaszolnátok,mert ha megint igékkel jösztök soha nem jutunk a végére és a vitának semmi értelme.

Tehát csak röviden...igen,vagy nem.

Ha azt kérdezném,hogy hiszel Istenben? Itt is csak két rövidke opció van,nincs közép út. Igen vagy nem?

Köszönöm!

2013. okt. 29. 21:47
 26/41 A kérdező kommentje:

Kedves tudós barátom! :D

Te olyan vagy mint egy csótány,leütnek de két perc múlva már ott rohangálsz újra a konyha asztalon.

De ennek ellenére kaptál egy zöld kezet tőlem,és tudod,hogy miért?

Itt a válasz;

"Hanem a világ bolondjait választotta ki Isten,hogy megszégyenítse a bölcseket.."(1Kor.1:27)

CSak te még nem tudsz róla. :) de ne aggódj Istennek terve van veled. ;)

2013. okt. 29. 22:16
 27/41 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdezö, Jézus Krisztus az imádatot NEM fogadja el....

Megérdemli a tiszteletet. Gondolom, hogy elég sok Biblia vers le volt itt írva, ha csinálsz egy kis személyes tanulmányozást, és nem hagyod befolyásolni magadat mások nézetével, hanem Te otthon kikeresed a saját Bibliádból ezeket a verseket, amiket írtak neked, akkor megérted hogyan is van a dolog.


Ha nem fogadod el, hogy Jézus Krisztus a halála idején éppenúgy halott volt mint minden más ember,akkor ugye hiszel a lélek halhatlanságában, ez NEM bibliai tanitás....

2013. okt. 30. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
Terve van aha,meg mind a 7milliárd emberrel rajtam kívül,meg akik Afrikában vagy Indiában éheznek meg éhen halnak azokkal is jó sok terve lehet a nem létezőnek..Miért nem segített a szenvedő anyának ,aki a gyereke halálos ágyánál imádkozik?Miért nem akadályozta meg a népírtásokat,háborúkat,ártatlanok szenvedését?stb.Mert egyszerűen NEM létezik és pont.
2013. okt. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

Kedves Tanú....ne légy már ennyire naiv! :)

Egyébként megkértelek,hogy csak igennel vagy nemmel válaszoljatok. De ahhoz,hogy ezt megtegyétek az a baj,hogy Jézust meg kell tagadni és ezt valljuk be nem meritek,és ezért kitérő válaszokkal próbálod meg elterelni a lényeget.

Na de ha már itt tartunk akkor enged meg részemről ezt a pár igét;

"Annyival kiválóbb lévén az angyaloknál, a mennyivel különb nevet örökölt azoknál. Mert kinek mondotta valaha az angyalok közül: Én Fiam vagy te, én ma szűltelek téged? és ismét: Én leszek néki Atyja és ő lesz nékem Fiam?Viszont mikor behozza az ő elsőszülöttét a világba, így szól: ÉS IMÁDJÁK ŐT AZ ISTENNEK MINDEN ANGYALAI."(Zsid.1.4:6)

Én itt befejeztem. :)

Köszönöm a beszélgetést!

2013. okt. 30. 19:46
 30/41 A kérdező kommentje:

Ja! És elfelejtettem leírni,hogy végzek Biblia tanulmányozást és persze,hogy nem hagyom magam befolyásolni.

És ezt pont te mondod? Hát észbe tartom. Köszi a figyelmeztetést.

2013. okt. 30. 19:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!