Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Válaszolnátok?...

Jehova tanúi! Válaszolnátok? Fontos!

Figyelt kérdés

Elfogadjátok az alábbi igéket igazságokat?

"Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."(Ján.14:6)


"Hogyha pedig Krisztus ti bennetek [van,] jóllehet a test holt a bűn miatt, a lélek ellenben élet az igazságért."(Róm.8:10)


"Igazságot szólok Krisztusban, nem hazudok, lelkiismeretem velem együtt tesz bizonyságot a Szent Lélek által,"(Róm.9:1)


"Mert a törvény vége Krisztus minden hívőnek igazságára."(Róm.10:4)


"Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én PARANCSOLTAM néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!"(Mát.28:20)


"Mert a ki meg akarja tartani az ő életét, elveszti azt; a ki pedig elveszti az ő életét én érettem, az megtartja azt."(Luk.9:24)


"Hogy valaki hiszen ő benne, el ne veszszen, hanem örök élete legyen."(Ján.3:15)


"A ki hisz a Fiúban, örök élete van; a ki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta."(Ján.3:9)


"Mert az Atya nem ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta; 23 Hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút, miként tisztelik az Atyát."(Ján.5:22)


"Jézus pedig monda nékik: Én vagyok az életnek ama kenyere; a ki hozzám jő, semmiképen meg nem éhezik, és a ki hisz bennem, meg nem szomjúhozik soha."(Ján.6:35)


"Én vagyok az életnek kenyere."(Ján.6:48)


"Azért szeret engem az Atya, mert én leteszem az én életemet, hogy újra felvegyem azt."(Ján.10:17)


"Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: a ki hisz én bennem, ha meghal is, él; 26 És a ki csak él és hisz én bennem, soha meg nem hal. Hiszed-é ezt?"(Ján.11:25)

Nos kedves tanúk a kérdésem ugyan az "HISZED É EZT?"

Vagyis elfogadjátok azt,hogy Jézus nélkül csak a sír vár rátok?

Elfogadjátok e azt,hogy CSAK Jézus Krisztus által nyertek örök életet?

Elfogadjátok e azt,hogy Jézust nem lehet kikerülni?

És nem utolsó sorban elfogadjátok e azt a fent említett igék után,hogy Jézus Krisztus ugyan azt az imádati formát érdemli meg mint az Atya?

Egyetlen egy ÚT van az örök élethez,és az nem más mint Jézus Krisztus.

Bárhogy is gondoljátok,vagy bármit is tanítottak nektek,Jézus nem csak egy tanító vagy mester (ahogyan ti nevezitek)hanem Ő a Megváltó és Ő az ÉLET mert hatalma van..."mert én leteszem az én életemet, hogy újra felvegyem azt. SENKI sem veszi azt el én tőlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van HATALMAM letenni azt, és van HATALMAM ismét felvenni azt."(Ján.10:17)

Nos kedves Tanúk a téma adott csak a válaszokra várok de megkérlek benneteket,hogy ne térjetek el a témától,hanem csakis arra próbáljatok meg válaszolni amit kérdeztem.

Köszönöm!



2013. okt. 27. 19:02
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:

(Ján.10:17, 18) "Azért szeret engem az Atya, mert én odaadom a lelkemet, hogy vissza is kapjam. Senki sem vette el tőlem, hanem a magam kezdeményezéséből adom oda. Van hatalmam odaadni, és van hatalmam visszakapni. Az erre vonatkozó parancsolatot az Atyámtól kaptam."


Az Atya azzal mutatta ki szeretetét az önfeláldozó "jó pásztor" iránt, hogy harmadnapon feltámasztotta Őt a halottak közül. Ily módon az Isten Fia visszakapta a "lelkét", vagyis az életét, de már égi életformában.

Addig az időpontig, amikor Jézus a "más juhok"-ról beszélt, az emberek megkísérelték elvenni a "jó pásztor" életét. De Ő soha nem tett semmi olyasmit, amivel rászolgált volna arra, hogy az emberek halálra adják Őt. Ez magyarázza meg azt, hogy miért mondta ezeket a szavakat: "Senki nem vette el azt tőlem, hanem saját magamtól adom oda azt. Hatalmamban áll azt odaadni, és hatalmamban van azt ismét megkapni. Erre vonatkozóan parancsot az Atyámtól kaptam" (Ján 10:18).


Néhány hónappal később bebizonyosodott ez a kijelentés. Azon az éjszakán, amikor Jézust elárulták a Getsemáné kertben s amikor Péter megkísérelte karddal megvédeni Őt, Jézus ezt mondta: "Azt gondolod, nem tudnék Atyámhoz fordulni, hogy gondoskodjon számomra ebben a pillanatban több mint tizenkét légió angyalról? Ebben az esetben miként teljesednének be az Írások, amelyek szerint mindezeknek így kell megtörténniük?" (Máté 26:53, 54). Ezért, miután hagyta, hogy apostolai megfutamodjanak mellőle, Jézus önként megadta magát a tömegnek, amely azért jött, hogy elfogja őt és még egyszer utoljára megpróbálja halálra adni. Ezzel Jézus nem dobta el magától az életét.


Jézus hatalmat kapott mennyei Atyjától arra, hogy ezt az utat válassza, de ennek megtevése a saját szabad akaratától függött. Az a hatalma, hogy a feltámadás által újra megkapja a lelkét (életét), attól függött, hogy hajlandó-e önként odaadni azt. Mivel valóban önként halálra adta a lelkét, mennyei Atyja felruházta Őt azzal a hatalommal, hogy ismét megkaphassa azt attól az Egyetlentől, aki képes volt feltámasztani őt a halottak közül. Semmilyen hatalom égen vagy földön nem gátolhatta meg Jézust abban, hogy újból megkapja "lelkét" vagy életét. Ezért sem a kormányzó pecsétje, amelyet a sír bejáratát elzáró hatalmas kőlapra tettek, miután Jézus meghalt a fán és a sírba helyezték, de még a katonai őrség sem, amely őrt állt a sírnál, nehogy a tanítványai ellopják Jézus holttestét, nem gátolhatták meg Jézust az Istentől kapott hatalmának a gyakorlásában a harmadik napon (Máté 27:62-től a 28:15-ig).


A Biblia számtalanszor egyértelműen kijelenti, hogy Isten támasztotta fel Jézust és nem Ő magát. Istentől hatalmat, vagy jogot kapott arra, hogy visszakaphassa az életét.


De vannak arra is egyértelmű versek, hogy kit szabad EGYEDÜL imádni.


(Róma 15:5, 6) "A kitartást és vigasztalást nyújtó Isten pedig adja meg nektek, hogy legyen ugyanolyan a gondolkodásmódotok, mint amilyen Krisztus Jézusé volt, hogy egy akarattal, egy szájjal dicsőítsétek Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak Istenét és Atyját."


(Efézus 5:20) "mindig, mindenért hálát adva a mi Istenünknek és Atyánknak Jézus Krisztus, a mi Urunk nevében."


(Kolossé 3:17) "És bármi legyen is, amit szóban vagy cselekedetben tesztek, mindent az Úr Jézus nevében tegyetek, hálát adva az Istennek, az Atyának őáltala."


Miért van ez az egységes gondolkozás az imádat tárgyát illetően? Nos, Pál leírta:


(1Kor 8:6) "számunkra valójában e g y Isten van, az Atya, akiből van minden, és mi őérte; és e g y Úr van, Jézus Krisztus, aki által van minden, és mi őáltala."


De Jézus maga is teljesen egyértelművé tette a saját helyzetét:


(János 17:3) "Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


Látod? "Egyedülinek", vagy más fordítások szerint "egyetlennek" nevezi az "igaz Istent", akihez Ő maga is imádkozott, akit Ő is imádott! Ha te valamilyen tulajdonságában "egyedülinek" vagy "egyetlennek" nevezel valaki mást, lehetsz-e vele "egyenlő"????

2013. okt. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
0%
Hogy lehet megenni ezt sok gigantikus marhaságot?A tudományok mindent megmagyaráznak.Ádám meg Éva stb.pff. hagyjuk már.Akkor a dinoszauruszokat ki f.om teremtette.Az egész egy néphülyítő maszlag.Reálisan kéne látni a világot.De tőlem higgyetek amit akartok,én meg majd nézem a tv-be Stephen Hawkinkot az legalább tud valamit..
2013. okt. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%

utolsó felelö, a dinoszauruszokat is Isten teremtette. Megkérdezheted Stephen Hawkink-ot mi az élet értelme? Miért vagyunk itt? Miért beteg szegény? Miért rövid az emberi élet?


A tudomány mit gondolsz mi? Képessége az emberi agynak felfogni és megérteni a természet törvényeit . Talán a tudomány hozta létre a földet, az életet? A föld vonzáserejét? Tudod milyen sok dolgot elnéz a tudomány a természetböl? A tudomány alkotta meg a DNS-t?


Mi történik a tudománnyal, ha jön egy nagy természeti csapás? Elég hogy kb. 150-160 km sebességü szél fújjon és mi történt Angiával, Franciaországgal? Kiesett az áram...és ha kiesik az áram, mit tesz a tudomány? Miért nem tudsz akkor még csak a felvonóból sem kijönni, ha bent rekedsz?

Az erös napkitörésektöl miért féltik a tudósok a müholdakat?


Hol a tudomány ereje és hatalma, hogy megakadályozza a föld a tengerek a levegö szennyezését? Hogy az atomerömüvekben ne történjen soha semmi szörnyü tragédia?


Jó, érdekes látni a hatalmas teleszkópok segítségével a távoli galaxisokat, de ki adott az embernek észt, hogy teleszkópot tudjon összeszerelni? Hogy tudjon logikusan gondolkodni? A tudomány?

A kérdezö mást akart kérdezni, meg is kért mindnyájunkat, hogy ne térjünk el a témától...talán illö lett volna respektálni kérését

2013. okt. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
Jaj hagyjál már a szánalmas rizsával.Isten nem létezik.Hazugság az egész agymosás.Azok találták ki akik félnek a haláltól,hogy ők majd ha hisznek akk.öröklik isten királyságát.persze.elrohadnak a föld alatt.Röhög a vakbelem. sok gyöpes elméjű a természetet dolgait istennel magyarázgatják..
2013. okt. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.ha beragadsz a liftbe akkor isten majd ki fog onnan teleportálni?persze.ott döglesz meg,ha valaki nem vág ki lángvágóval amit az emberi tudomány talált fel.A dns-t meg az evolúció hozta létre,úgy ahogy az emberi észt is. nem isten.az áram kiesést se az arkangyalkák fogják megjavítani,hanem a szerelők.Imádkozhat te akármennyit isten nem fog kenyeret adni a szádba,ha nincs pénzed,éhen döglesz.Ez a kő kemény valóság,ideje felébredni..
2013. okt. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Hogy lehet megenni ezt sok gigantikus marhaságot?A tudományok mindent megmagyaráznak.Ádám meg Éva stb.pff. hagyjuk már.Akkor a dinoszauruszokat ki f.om teremtette.Az egész egy néphülyítő maszlag.Reálisan kéne látni a világot.De tőlem higgyetek amit akartok,én meg majd nézem a tv-be Stephen Hawkinkot az legalább tud valamit.."


Hallottál már a genetikáról?

Már csak azért kérdem mert a genetikával foglalkozó tudósok megállapították hogy az emberiségnek van ősapja meg ősanyja. Akkor most a Biblia igazolta a tudományt vagy a tudomány a Bibliát?

A dinoszauruszokat Isten teremtette. A realitás az hogy a dolgok rendezettek amelyet a tudomány alátámaszt.

Mit tud Stephen Hawkinkot?

2013. okt. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
A genetikának mi köze van a bibliához?A tudósok megállapították..blablabla..csak nem azt,hogy Ádám meg Éva,hanem Homo Sapiens meg Homo Erektus.Isten teremtette a dinókat?Mindjárt behugyálok a röhejtől.És a T-rexek ott rohangáltak az Édenkerben mi?Akkor hogy lettek kínaiak meg négerek stb.?Törzsfejlődés által.
2013. okt. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"A genetikának mi köze van a bibliához?A tudósok megállapították..blablabla..csak nem azt,hogy Ádám meg Éva,hanem Homo Sapiens meg Homo Erektus.Isten teremtette a dinókat?Mindjárt behugyálok a röhejtől.És a T-rexek ott rohangáltak az Édenkerben mi?Akkor hogy lettek kínaiak meg négerek stb.?Törzsfejlődés által."


Bizonyára pelus csere közben olvastad amit írtam. Mert nem értetted meg. Olvasd el még egyszer hogy mit is írtam neked a genetikával kapcsolatban!

Nem kell kapkodni majd szép sorjában mindent megbeszélünk.

2013. okt. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
0%
Nem beszélek én már semmit,mert szánalmas az egész tudatlan,idóta,bugris szentfazék duma..aminek semmi köze nincs a reális valósághoz.
2013. okt. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

Kedves tudos barátom!

Ha nem vetted észre ez itt nem a valláskritika se nem a tudomány részleg. Ha nem hiszel hát nem hiszel jogod van abban hinni amiben akarsz.

De megkérlek viselkedj!

Köszönöm!

2013. okt. 29. 13:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!