Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek mi a véleménye...

Istennek mi a véleménye arról, ha valaki környezetvédelmet tanul vagy abban dolgozik?

Figyelt kérdés

Ugye nem ellenszenves dolog ez számára?

Ugyanis azok az emberek a földi élet jobbátételéért küzdenek, végső soron földi kincseket gyűjtenek...


2013. nov. 4. 21:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkeppen helyesli Isten cselekedetuket, hiszen megvedik a termeszetet a jovo nemzedekei szamara, akik szinten Isten teremtmenyei, gyermekei.
2013. nov. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
Nagyon érdekesek a válaszok, amit a számomra nyilvánvaló kérdésre adtatok, így felbátorodva kérdeznék valami "ostobaságot": vajon miért teremtette Isten a kőolajat és a földgázt? Félre ne értsetek, maximálisan globális-felmelegedést előidéző, környezetromboló dolgok ellen vagyok, de olvasva a válaszokat, hirtelen megfogalmazódott bennem ez a kérdés. Elmondanátok, mit gondoltok erről?
2013. nov. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
A kérdéssel kapcsolatban még annyit: nem igazán értem, hogyan jutott arra a kérdező, hogy Istennek netán ellenére lehet a környezetvédelem? Tényleg érdekelne a meggondolásod, ami felvetette benned ezt a kételyt.
2013. nov. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"vajon miért teremtette Isten a kőolajat és a földgázt? "

Isten az Univerzum, a maga teljességében, a látható dolgok az Ő megjelenései, megnyilvánulásai. a csillagok, a Nap, a Hold, a Föld.. A természet törvényei szerint működik a világ - a kőolajat nem "teremtették" külön odabiggyessztve föl mélyére, hanem e törvények alapján alakul ki.

Az ember, mint isteni képmás szabadon cselekedhet. Ha az egyetemes intelligencia által áthatott világot nem felelősségteljesen használja, hanem rabló módon kizsákmányolja és pazarolja, akkor mondhatni "nem Istennek tetsző" - vagyis illegitim, és az eredménye is pusztító, nem teremtőjellegű. Ha kiírtja az erdőt egy hegyoldalon, az időjárás a talajt is lepusztítja, az egész világ sínyli meg: a fák, az állatok, a madarak - és el lehet mondatni: az ember így maga alatt vágja a fát.

2013. nov. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Hát, ha a globális felmelegedés-eszmére és a túlnépesedés-eszmére gondolunk, akkor igenis úgy érzem, az egész dolog Isten elleni.

A kőolajat és a földgázt is azért adta, hogy amint felfedeztük, használjuk. Persze nem úgy, mint most, hanem okosabban, ésszerűbben.

2013. nov. 15. 16:25
 16/20 A kérdező kommentje:

Akkor úgy értelmezem: miért teremtette Isten a természeti törvényeket olyannak, hogy kialakult a kőolaj és a földgáz.

Én így válaszoltam alapból :)

2013. nov. 15. 16:51
 17/20 anonim ***** válasza:

Túlnépesedés-eszme alatt pontosan mit értesz? Tudom, hogy hívőkkel van dolgom, és nem vagytok túl fogékonyak a tényekre, de azért ezen talán mégsincs túl sok elmélkedni való, nem?

A globális felmelegedésről lehet vitatkozni (ismét, a tények ellenében) de még ha nem is fogadod el az állításait, a környezetvédelem lokális szinten fontos céljai (amik szerinted is fontosak, pl tiszta víz) egybevágnak a globális célokkal, tehát attól még a környezetvédelem fontos, ha nem fogadod el az éghajlatváltozás premisszáit.

2013. nov. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Istennek csak szép lehet az, hogy fejlődött az orvostudomány.
2013. nov. 15. 22:07
 19/20 anonim ***** válasza:

Ad érte egy csillagos ötöst.

Nem viccből írom, a környezetvédelem nagyon is nemes dolog. Isten azért bízta a földet az emberre, hogy vigyázzon rá.

2013. nov. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Hát, legyen igazad! :)
2013. nov. 21. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!