Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúk, egyetértetek velem?

Jehova tanúk, egyetértetek velem?

Figyelt kérdés

1.) Azok a keresztények akik a legnagyobb [de legalábbis nagy] nyomorban élnek, azok a mennybe kerülnek Lázár történetéhez hasonlóan.


Lukács Evangyélioma 16. rész:

20. És vala egy Lázár nevű koldus, ki az ő kapuja elé volt vetve, fekélyekkel tele.

21. És kíván vala megelégedni a morzsalékokkal, melyek hullanak vala a gazdagnak asztaláról; de az ebek is eljővén, nyalják vala az ő sebeit.

22. Lőn pedig, hogy meghala a koldus, és viteték az angyaloktól az Ábrahám kebelébe; meghala pedig a gazdag is, és eltemetteték.


Ezeknek a szegény keresztényeknek a számuk a történelem folyamán elérhette már a milliós nagyságrendet is.


.


2.) Több keresztény nyilatkozta már az interneten (blog/vlog/youtube stb), hogy halálközeli élményük volt és a mennyben voltak, ahol találkoztak a ROKONAIKKAL IS!


Ezeknek az embereknek a számuk, lehet nem milliós nagyságrendű, de még csak meg sem említettem azt, hogy az internet előtt is sokan tapasztalhatták meg a halált és lehettek a mennyben.


-És miért hazudnának arról, hogy a mennyben jártak, ha már keresztények? Ha én (tati vagyok sziasztok :) .) megtapasztalnám milyen a mennyben majd Isten visszahozna ebbe a világba, hogy tegyek bizonyságot a látottakról (amit tesznek egyes emberek a mai napokban is), akkor biztos nem hazudnék... és én pedig csak egy átlagos keresztény vagyok.


Egy túlélő aki a mennyben is és a pokolban is volt:

http://www.youtube.com/watch?v=hZZ8P9xFK1k


Még egy túlélő, hogy ne sírjatok:

http://www.youtube.com/watch?v=TPLMYS7St0k


.


3.) Mi a helyzet az abortuszban elhunyt gyermekekkel? A történelem folyamán közel egy milliárd hunyt már el benne és kétlem, hogy sosem tapasztalhatják már meg ezért a mennyet.

(naponta csak az USA-ban 4500 meg nem született veszti el életét abortuszban)


.


Lehet a 3.) pontba bele fogtok kötni, hogy "nem úgy van az", de az első kettőt nem lehet tagadni.


Hol is van az a 144.000 különleges ember (Jehova tanú)?


Véleményem szerint millióan-milliárdan vannak akik a mennybe kerülnek.



2013. nov. 22. 17:43
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
0%

Ha igazak lennének ezek a nagy figyelmeztetések, akkor kezdhetsz aggódni, mert van legalább kettő olyan, ami konkrétan azt mondja, hogy csak a katolikus hit az igaz.


Jeremiás próféta könyve » 23. fejezet

23

Csak a közelben vagyok-é én Isten? azt mondja az Úr, és nem vagyok-é Isten a messzeségben is?

24

Vajjon elrejtőzhetik-é valaki a rejtekhelyeken, hogy én ne lássam őt? azt mondja az Úr, vajjon nem töltöm-é én be a mennyet és a földet? azt mondja az Úr.

25

Hallottam, amit a próféták mondanak, akik hazugságot prófétálnak az én nevemben, mondván: Álmot láttam, álmot láttam.

26

Meddig lesz ez a hazugságot prófétáló próféták szívében, akik az ő szívök csalárdságát prófétálják?

27

Akik el akarják az én népemmel felejtetni az én nevemet az ő álmaikkal, amelyeket egymásnak beszélnek, miképpen az ő atyáik elfeledkeztek az én nevemről a Baálért?

28

A próféta, aki álomlátó, beszéljen álmot; akinél pedig az én igém van, beszélje az én igémet igazán. Mi köze van a polyvának a búzával? azt mondja az Úr.

29

Nem olyan-é az én igém, mint a tűz? azt mondja az Úr, mint a sziklazúzó pőröly?

30

Azért ímé én a prófétákra támadok, azt mondja az Úr, akik az én beszédeimet ellopják egyik a másikától.

31

Ímé, én a prófétákra támadok, azt mondja az Úr, akik felemelik nyelvöket és azt mondják: az Úr mondja!

32

Ímé, én a prófétákra támadok, akik hazug álmokat prófétálnak, azt mondja az Úr, és beszélik azokat, és megcsalják az én népemet az ő hazugságaikkal és hízelkedéseikkel, holott én nem küldtem őket, sem nem parancsoltam nékik, és használni sem használtak e népnek, azt mondja az Úr.



Egy nem tanú.

2013. nov. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 KZitus ***** válasza:
27%

Szervusz kedves tati


1. Azzal, amit Jézus a gazdag emberről és Lázárról mondott, azt tanította, hogy a gonoszok gyötrődni fognak a haláluk után?


Betű szerint kell-e értenünk a Lukács 16:19–31 leírását, vagy csupán valaminek a szemléltetéséről van szó? A Káldi-fordítás lábjegyzete elismeri: „Tekintetbe kell venni, hogy az itt következő elbeszélés példabeszéd, melynek részletét nem kell szószerint venni, csak tanulságát keresni.” Betű szerint értve azt jelentenék Jézus szavai, hogy Isten összes kegyeltje elférne egyetlen személy, Ábrahám keblén; hogy az ujjhegyen levő víz nem párologna el a hádesz tüzében; hogy egyetlen csepp víz enyhülést szerezne egy ott szenvedőnek. Ésszerűen hangzik ez neked? A betű szerinti értelmezés szemben állna a Biblia más részeivel. Ha a Biblia ilyen ellentmondásos lenne, alapként használná-e egy igazságot szerető ember a hite építéséhez? A Biblia azonban nem mond ellent önmagának.


Mit jelent a példázat? A „gazdag” ember a farizeusokat szemlélteti. (Lásd: 14. vers.) Lázár, a koldus jelentette az egyszerű zsidó népet, melyet a farizeusok ugyan megvetettek, ám ezek az emberek megbánást tanúsítottak, és Jézus követői lettek. (Lásd: Máté 21:31, 32; Lukács 18:11; János 7:49.) Haláluk is jelképes, azt ábrázolja, hogy megváltoztak a körülményeik. Így a korábbi megvetetteket Isten a kegyébe fogadta, s a látszólag kegyelteket Isten elutasította, míg az az ítéletüzenet, melyet az általuk megvetett emberek hirdettek, gyötörte őket (Csel 5:33; 7:54).


Ha kikeresnéd a verseket, teljesebb képet kapnál.

Majd írok a többirő is.


Üdvözöllek

2013. nov. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
15%

(Prédikátor 3:19-21) 19 Mert az emberek fiainak vége hasonló az állatoknak végéhez, egyenlő végük van. Amint meghal az egyik, úgy meghal a másik is; egy szellemük van mindegyiküknek, úgyhogy nem áll felette az ember az állatnak, hisz minden hiábavalóság. 20 Mindegyik egy helyre megy; mindegyik a porból lett, és mindegyik a porba tér vissza. 21 Ki ismeri az emberek fiainak szellemét, hogy fölmegy-e, és az állatok szellemét, hogy a földbe megy-e?


(Máté 5:5) 5 Boldogok a szelídek, mivel örökölni fogják a földet. . .


(Zsoltárok 37:10, 11) 10 Egy kis idő még, és nincs többé gonosz, Nézed a helyét, és nincsen sehol. 11 A szelídek pedig öröklik a földet, És gyönyörködnek majd a béke bőségében.. . .


(Cselekedetek 24:15) 15 és reménykedem az Istenben — e reménységet ezek az emberek is táplálják magukban —, hogy lesz feltámadásuk mind az igazságosaknak, mind az igazságtalanoknak.


(Róma 6:22, 23) . . .Most azonban, mivel megszabadultatok a bűntől, de rabszolgái lettetek az Istennek, megvan a gyümölcsötök a szentségre nézve, a vég pedig az örök élet. 23 Mert a bűn zsoldja a halál, az ajándék pedig, amelyet az Isten ad, örök élet Krisztus Jézus, a mi Urunk által.


(Jelenések 14:3-5) 3 És amit a trón előtt és a négy élő teremtmény meg a vének előtt énekelnek, mintha új ének lenne, és senki sem volt képes megtanulni azt az éneket, csak a száznegyvennégyezer, akiket a földről vettek meg. 4 Ezek azok, akik nem szennyezték be magukat asszonyokkal; igen, ők szüzek. Ezek követik a Bárányt, bárhová megy is. Ezeket az emberek közül vették meg zsengéül az Istennek és a Báránynak, 5 és semmilyen hazugság nem találtatott a szájukban; szeplő nélküliek ők.



Ha megnézed a Lázárrol szólló történetet, láthatod, hogy ez nem egy valós történet, hanem egy szemléltetés!


(Lukács 16:24) . . .»Atyám, Ábrahám, irgalmazz nekem, és küldd el Lázárt, hogy mártsa vízbe ujja hegyét, és hűsítse nyelvemet, mert gyötrődöm ebben a lobogó tűzben.«


A mennytöl a pokolig egy csepp viz elpárologna, nem sokat enyhitene ott bárki szemvedésén...ez logikátlan gondolat, ha szó szerint akarjuk ezt érteni!


Ennek a szemléltetésnek más mondanivalója van, ha egy kicsit jobban megnézed!


(Lukács 16:27-31) . . .»Akkor arra kérlek, atyám, küldd el őt apám házához, 28 mert van öt testvérem, hadd tegyen nekik alapos tanúságot, nehogy ők is a kínnak e helyére jussanak.« 29 Ábrahám azonban így szólt: »Ott van nekik Mózes és a Próféták; figyeljenek azokra.« 30 Erre az ezt mondta: »Nem úgy, atyám, Ábrahám, hanem ha a halottak közül megy hozzájuk valaki, megbánást fognak tanúsítani.« 31 Ő azonban így szólt hozzá: »Ha Mózesre és a Prófétákra nem figyelnek, akkor az sem győzi meg őket, ha valaki feltámad a halottak közül.«”


»Ha Mózesre és a Prófétákra nem figyelnek, akkor az sem győzi meg őket, ha valaki feltámad a halottak közül.«”


Igen, ez az utolsó mondat Jézus idejében is teljesedett, mert Jézus támasztott fel halottakat, és nagyon sokan látták ezeket a csodáit, de nagyon kevesen lettek Jézus követöi, nagyon kevesen változtattak a bünös életmódjukon!

2013. nov. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Majd írok a többiről* is. = Előbb kikérem a testvéreim véleményét, aztán válaszolok a többire is.
2013. nov. 22. 18:14
 5/39 A kérdező kommentje:

Szóval 144.000 SZŰZRŐL van szó a Jelenések könyve szerint!


KZitus máris bukott az elméleted. Mária, Jézus anyja pl addig nem ismerte Józsefet, amíg Jézus meg nem született.


Máté Evangyélioma 1. rész:

25. És nem ismeré őt, míg meg nem szülé az ő elsőszülött fiát; és nevezé annak nevét Jézusnak.


Egy kérdésből idézve válaszod:

"...Természetesen közöttük van Mária is, a Jézus anyja."

2013. nov. 22. 18:23
 6/39 A kérdező kommentje:

"...nagyon kevesen változtattak a bünös életmódjukon!"


Feltételeztem beszéltél az összes eddig élt emberrel :)

2013. nov. 22. 18:25
 7/39 KZitus ***** válasza:
11%

:))

Jól van kedves tati, a konyhára siettem volna, de a kedvedértmaradok:))


Tehát vegyük a 2.

Jól írtad "halálközeli élményük volt". De nem haltak meg. Senkinek a szavahihetőségét nincsen jogom kétségbe vonni. De minden ami a halállal kapcsolatos én csak azt tudom elfogadni, amit a Biblia ír, mivel ez Isten Szava. Isten hozta létre az életet és az elmúlással kapcsolatban az a leghitelesebb számomra, amit Ő mond.


Nem várom el tőled, sem másoktól, hogy úgy gondolkodjanak ezekről a dolgokról, mint én, de leírom neked, én mit tanultam a kérdéseddel kapcsolatban a Bibliából.


Biztosan ismered Lázár történetét, akit Jézus feltámasztott. Egyébként a János 11 fejezetében van leírva.

4 napig halott volt(ez nem halál közeli állapot) Már szaga volt, amikor Jézus odament, és kérte, vegyék el a sírjának kövét.

Miután feltámasztotta Lázárt, nem ír róla a Biblia, hogy szemére vetette volna Jézusnak, amiért a menyből(mivel nagyon hithű ember volt) ismét lehozta ide a földre, hogy ismét vagy megbetegedjen, vagy megöregedjen és ismét meghaljon, hogy ugyan oda a menybe juthasson. Ennek így nincsen semmi értelme.

Amikor Lázár életre kelt, vajon az égi életről mesélt, hogy lázba hozza az embereket? Vagy talán a tüzes pokolról szóló, félelmetes történetekkel ijesztgette őket? Nem, a Biblia nem ír arról, hogy Lázár ilyesmikről beszélt volna. Az alatt a négy nap alatt, amíg halott volt, ’semmit sem tudott’ (Prédikátor 9:5 Mert az élők tudják, hogy meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak, és nincs többé fizetségük, mert nem emlékeznek rájuk többé, elfeledték őket". Írja a Biblia. Egyszerűen halálalvásban volt.


Isten korábban teremtette meg az angyalokat mint az embert. Hidd el nem teremtett kevesebbet, mint amennyire szüksége van. Nekönk a földet adta. Itt fogunk hamarosan örökké élni. Itt tudjuk elképzelni könnyen az életünket úgy, hogy jól érezzük magunkat.

Te nem így vagy vele?


Üdvözöllek.

2013. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Mond csak Zitus, a "földi reménységűek" feltámadásuk után csinálhatnak-e majd gyerekeket?
2013. nov. 22. 18:45
 9/39 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet Máriával, a Jézus anyjával?
2013. nov. 22. 18:46
 10/39 KZitus ***** válasza:
0%

A kommentedhez tati


A felkentek tagjai nem fizikailag szűzek. Hiszen például Péternek felesége volt, tehát ő sem volt testileg szűz.


A szüzesség tisztaságot, makulátlanságot is jelent. A 144 ezer tagjai szellemileg szűzek, vagy a Biblia még azt írja róluk:

Jelenések 19:14 "Az égben levő seregek is követték őt fehér lovakon, s fehér, tiszta, finom lenvászonba voltak öltözve."

Jelenések 19:8 Igen, megadatott neki, hogy fényes, tiszta, finom lenvászonba öltözzön, mert a finom lenvászon a szentek igazságos cselekedeteit jelenti.”

2013. nov. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!