Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúk, egyetértetek velem?

Jehova tanúk, egyetértetek velem?

Figyelt kérdés

1.) Azok a keresztények akik a legnagyobb [de legalábbis nagy] nyomorban élnek, azok a mennybe kerülnek Lázár történetéhez hasonlóan.


Lukács Evangyélioma 16. rész:

20. És vala egy Lázár nevű koldus, ki az ő kapuja elé volt vetve, fekélyekkel tele.

21. És kíván vala megelégedni a morzsalékokkal, melyek hullanak vala a gazdagnak asztaláról; de az ebek is eljővén, nyalják vala az ő sebeit.

22. Lőn pedig, hogy meghala a koldus, és viteték az angyaloktól az Ábrahám kebelébe; meghala pedig a gazdag is, és eltemetteték.


Ezeknek a szegény keresztényeknek a számuk a történelem folyamán elérhette már a milliós nagyságrendet is.


.


2.) Több keresztény nyilatkozta már az interneten (blog/vlog/youtube stb), hogy halálközeli élményük volt és a mennyben voltak, ahol találkoztak a ROKONAIKKAL IS!


Ezeknek az embereknek a számuk, lehet nem milliós nagyságrendű, de még csak meg sem említettem azt, hogy az internet előtt is sokan tapasztalhatták meg a halált és lehettek a mennyben.


-És miért hazudnának arról, hogy a mennyben jártak, ha már keresztények? Ha én (tati vagyok sziasztok :) .) megtapasztalnám milyen a mennyben majd Isten visszahozna ebbe a világba, hogy tegyek bizonyságot a látottakról (amit tesznek egyes emberek a mai napokban is), akkor biztos nem hazudnék... és én pedig csak egy átlagos keresztény vagyok.


Egy túlélő aki a mennyben is és a pokolban is volt:

http://www.youtube.com/watch?v=hZZ8P9xFK1k


Még egy túlélő, hogy ne sírjatok:

http://www.youtube.com/watch?v=TPLMYS7St0k


.


3.) Mi a helyzet az abortuszban elhunyt gyermekekkel? A történelem folyamán közel egy milliárd hunyt már el benne és kétlem, hogy sosem tapasztalhatják már meg ezért a mennyet.

(naponta csak az USA-ban 4500 meg nem született veszti el életét abortuszban)


.


Lehet a 3.) pontba bele fogtok kötni, hogy "nem úgy van az", de az első kettőt nem lehet tagadni.


Hol is van az a 144.000 különleges ember (Jehova tanú)?


Véleményem szerint millióan-milliárdan vannak akik a mennybe kerülnek.



2013. nov. 22. 17:43
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
15%

Akkor még egyszer megkérdezem tőled Zitus, akiket abortálnak gyerekeket, azok a mennybe kerülnek vagy pedig a Seolba?

-------------------------

Bocs, én nem vagyok Zitus,de érdekel a téma.


Kedves kérdezö, a választ megkaphatjuk, ha megértjük mit jelent a héber "seol" szó. Kérlek te mit értesz a "seol" szó alatt?



A napokban olvastam egy orvosi cikket, amelyik a klinikai halálból visszajött emberek tapasztalaival foglalkozik.

A tudósok 344 embert kérdeztek meg, akik visszatértek a klinikai halálból, és 18 százalék bezélt valamilyen élményröl. Egy tudós 52 szívinfarktuson átesett pácienstöl vett vért akikböl 11 klinikai halálon volt túl...és pontosan ezeknél magasabb volt a CO2 és a kálium a vérben, mint a többieknél.....az agy állítólag sokkal aktívabbá válik az elhalálozásnál és ez halucinációt vált ki...Az emberek java része semmilyen ilyen élményen nem ment át... tehát a tudomány is igazat ad a Bibliának. Prédikátor 9:7 "mert az élök tudják hogy meghalnak, de a halottak semmit nem tudnak..."

2013. nov. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

"Ha megnézed a szöveg környezetet, Jehova teljesen másról beszél"


Hát persze! Ami nem illik bele az elméletünkbe azt rögtön csavarjuk el másik irányba! Nem hiszek nektek! A két versben szóról szóra megmondja Isten azt, hogy mi történik az abortált gyerekekkel! Itt nincs mellé beszélés, csak nálatok van!

2013. nov. 23. 09:49
 23/39 A kérdező kommentje:

"Persze akkor Istennek* nem állt szándékában megszabadítani az izraelitákat a haláltól, de végül örökre eltörli a halált, és semmissé teszi annak győzelmét."


Nem állt szándékában? De végül örökre elrejti? Ember nektek ilyen ellentmondásos elméletetek van erről? Jó reggelt! A 14. vers szinte azt mondja, hogy még csak meg sem kóstolják a halált és a Seolt sem!!!

Valamit nagyon elcsűrtök-csavartok ti!


.


"Isten feltámasztotta Jézust a halálból, így vigasztaló biztosítékot kaptunk arra, hogy az Isten emlékezetében levő emberek fel lesznek támasztva."


Ha megnézed a 14 verset azt írja, hogy: ŐKET. Itt nem egy személyről van szó!!!


Úgy hogy ennek a versnek nagyon is sok* köze van* az abortáláshoz.

2013. nov. 23. 10:02
 24/39 A kérdező kommentje:

Az a baj veletek, hogy nem tudjátok elfogadni a 14. verset ezért próbáljátok annyira kimagyarázni!


Nem kóstolnak halált, nem kerülnek a Seolba és még csak romlást sem látnak! Ők! Többes szám figyeled? ŐK!!!


Ezeket nem tudjátok elfogadni és még csak ki sem tudjátok értelmes és logikus módon kimagyarázni! És tudod, hogy miért nem? Azért mert azok az igeszakaszok úgy vannak jól ahogy vannak!!!


Hazugok vagytok és ellent mondotok Isten igéjének!


Még akik a mennybe is szeretnének kerülni azokat is elzárjátok ettől a lehetőségtől a tanításaitokkal!


Undorító amit műveltek!

2013. nov. 23. 10:15
 25/39 A kérdező kommentje:
Lehet valami nagy szellemi kőműveseknek képzelitek magatokat csak az a baj, hogy ti az embereknek a fejét befalazzátok.
2013. nov. 23. 10:24
 26/39 anonim ***** válasza:
0%

Látod kedves kérdezö, nem tudod mit jelent a szó "seol"....


mint a kisgyermekek a játszótéren....vitatkoznak, kinek igazibb a játéka....

2013. nov. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
0%

kedves kérdezö!


fel vagy gyorsulva?

Te most viccelödsz velünk?

Hülyénak akarsz nézni mindenkit?


Kérlek, ujra olvasd el a Hoseás 14-dik felyezetböl azt a részt!

Ott nem a szülö asszonyokrol beszél és a meg nem született gyerekröl, hanem arrol hogy a nemzetnek szülö asszonyhoz hasonlo erös fájdalma lesz!

és oktalan gyerekhez hasonlitja ugyanezt a nemzetet, aki nem jön a nyiláshoz, hogy megszülessen(tudjuk hogy a gyerek inditja a szülést, amikor felkészült rá)


Mi köze ennek az abortált gyerekhez? Sokat kellett gondolkozzál, amik sikerült ebböl a részböl kihozd ezt a badarságot!

és igaz, milyen vagány lenne!

Kedves szülök szerintem mindannyian abortáljátok a gyerekeiteket, mert akkor azonnal a mennybe jutnak! nem érdemes megszülni öket, mert itt szemvedhetnek! Abortáljátok öket, és minden elhaitott gyereket a jézuska majd azonnal a mennybe visz!

A többieknek persze földi reménysége van, de minden felelötlen szülönek a gyereke egy sokkal jobb helyre jut azonnal!

:-)))

2013. nov. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
Hát,.. az én Bibliámban annál a résznél még mindig az van írva, hogy nem kerülnek a Seol hatalmába, megmenti őket a haláltól és, hogy nem látják meg a Seolnak romlását.
2013. nov. 23. 11:47
 29/39 anonim ***** válasza:
0%
és érted kiröl van itt szó?
2013. nov. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

" és érted kiröl van itt szó?"


Máris megy a csavarás! Mert ugyanis a kérdés az lenne, hogy; "És érted KIKŐL van itt szó?"

2013. nov. 23. 12:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!