Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúk, egyetértetek velem?

Jehova tanúk, egyetértetek velem?

Figyelt kérdés

1.) Azok a keresztények akik a legnagyobb [de legalábbis nagy] nyomorban élnek, azok a mennybe kerülnek Lázár történetéhez hasonlóan.


Lukács Evangyélioma 16. rész:

20. És vala egy Lázár nevű koldus, ki az ő kapuja elé volt vetve, fekélyekkel tele.

21. És kíván vala megelégedni a morzsalékokkal, melyek hullanak vala a gazdagnak asztaláról; de az ebek is eljővén, nyalják vala az ő sebeit.

22. Lőn pedig, hogy meghala a koldus, és viteték az angyaloktól az Ábrahám kebelébe; meghala pedig a gazdag is, és eltemetteték.


Ezeknek a szegény keresztényeknek a számuk a történelem folyamán elérhette már a milliós nagyságrendet is.


.


2.) Több keresztény nyilatkozta már az interneten (blog/vlog/youtube stb), hogy halálközeli élményük volt és a mennyben voltak, ahol találkoztak a ROKONAIKKAL IS!


Ezeknek az embereknek a számuk, lehet nem milliós nagyságrendű, de még csak meg sem említettem azt, hogy az internet előtt is sokan tapasztalhatták meg a halált és lehettek a mennyben.


-És miért hazudnának arról, hogy a mennyben jártak, ha már keresztények? Ha én (tati vagyok sziasztok :) .) megtapasztalnám milyen a mennyben majd Isten visszahozna ebbe a világba, hogy tegyek bizonyságot a látottakról (amit tesznek egyes emberek a mai napokban is), akkor biztos nem hazudnék... és én pedig csak egy átlagos keresztény vagyok.


Egy túlélő aki a mennyben is és a pokolban is volt:

http://www.youtube.com/watch?v=hZZ8P9xFK1k


Még egy túlélő, hogy ne sírjatok:

http://www.youtube.com/watch?v=TPLMYS7St0k


.


3.) Mi a helyzet az abortuszban elhunyt gyermekekkel? A történelem folyamán közel egy milliárd hunyt már el benne és kétlem, hogy sosem tapasztalhatják már meg ezért a mennyet.

(naponta csak az USA-ban 4500 meg nem született veszti el életét abortuszban)


.


Lehet a 3.) pontba bele fogtok kötni, hogy "nem úgy van az", de az első kettőt nem lehet tagadni.


Hol is van az a 144.000 különleges ember (Jehova tanú)?


Véleményem szerint millióan-milliárdan vannak akik a mennybe kerülnek.



2013. nov. 22. 17:43
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
KIKRŐL*
2013. nov. 23. 12:40
 32/39 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdezö.... tudod honnan ered a lélek halhatatlanságában való hit?

Tudod ki mondta elöször. hogy "nem haltok meg, hanem olyanok lesztek mint az isten, jónak és rosznak tudói?"


A teremtö azt mondta az Édenben az elsö embernek, ha engedetlenek lesznek akkor MEGHALNAK"... a kigyó mögé rejtözködó intelligens angyal, aki valamikor feddhetetlen kérub volt, és fellázadt Istene Jehova ellen....és a Sátán, Sárkány, Ördög Kígyó nevet kapta.....ö mondta ki ezt a hazugságot.


Ö csapja be az emberiséget, egészen a mi napjainkig....mert a Biblia logikusan leírja, hogy a halottak a "seol"-ba vagyis az emberiség általános sírhelyébe mennek, ahol nincs sem tudat, sem cselekedet, sem öröm sem bánat....a halál állapotát maga Jézus Krisztus az alváshoz hasonlította /Lázár/


Olvasod a Bibliát, akkor tudod hogy Jézus gyakran beszélt szemléltetésekben, például a teve amelyik átmegy a tü fokán... ezt is szószerint értjük??....


...no és most melyik nézet az igaz? A "keresztény" kultúrában egyes csoportok hisznek a földöntúli életben, de az ázsiai kultúrákban a lélek vándorlásban... ugy hiszik ujra születnek, ha jót tettek jobb életre, ha roszat akkor büntetésböl roszabb sorsuk lesz, vagy állat esetleg bogár formájában születnek újjá.... Akkor most mi az igaz?


Gondolod ez csürés-csavarás? Isten azért adott nekünk észt, és azért íratta meg a Bibliát, hogy meg tudjuk mi az igazság, ahogy Jézus Krisztus is mondta : "megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket"......

2013. nov. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
Jehova tanúk, amúgy ti tudjátok milyen az, ha valaki be van töltekezve Szent Lélekkel? Tudjátok milyen az, ha valakit a Szent Lélek vezet?
2013. nov. 23. 15:32
 34/39 anonim ***** válasza:
0%
....igen, megismeri az igazságot...:-)
2013. nov. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem, hanem érzitek, hogy Ő vezet titeket? Érzitek ahogy áthatja a legkisebb porcikátokat is Isten szeretetével? Ilyen megtapasztalásotok nektek van? Pl imádkozásaitok közben?
2013. nov. 23. 15:40
 36/39 KZitus ***** válasza:
15%

Kedves tati!


Sajnálom, hogy meddő vita lett egy jól induló beszélgetésből.


Én számba vettem, és látom minden általad felvetett kérdésre válaszoltam.

Most erre az utolsóra is: "Jehova tanúk, egyetértetek velem?"


Nem tudok több mindenben egyetérteni, de gondolj bele, mi okom lenne VELED ellenkezni, illetve másként látni olyan dolgokat, amiről a Biblia tanít? Milyen célból?

Nincsen semmi rosszindulat bennem, de amit megtanultam, megértettem az Írásokból,ahhoz ragaszkodom. Isten szellemének a segítségével érthettem meg, az Ő támogatásával. Amiben bizonyos vagyok, ahhoz ragaszkodom. De így vagy ezzel te is.

Nem megsértődni kell, inkább utánajárni, mi is az igazság. Hiszen az életed függ attól, megismered-e Isten útjait. Ettől függ a jövőd.


Sokszor kínáljuk az embereknek a Biblia tanulmányozását, kevesen fogadják el. Fogalmam nincsen, mitől félnek. Ha ingyen tesszük, elmegyünk a tanulmányozóhoz, semmi kötelezettsége nincsen, nem KEL tanúvá lennie, mond csak miért ódzkodnak mégis annyira az emberek ettől? Én tudom a választ, mert benne van a Bibliában. De te tudod?

És még egy őszinte kérdés: miért nekünk, tanúknak tetted fel a kérdéseidet, ha ennyire rossz a véleményed rólunk, mint a kommenteidben elmondtad?


Én szeretlek, mint felebarátomat, hiszen Jézus mindkettőnkért meghalt, tehát értékesnek tekint minket, csak az a kérdés, mi személy szerint, hogyan mutatjuk ki hálánkat NEKI ezért a hatalmas szeretetért?


Szép estét kívánok neked.

Üdvözöllek

2013. nov. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 sandor76 ***** válasza:
0%

Aranyos vagy #36-os,a biblia nem vitatema,de jo hogy vannak ilyen aranyos emberek mint a kerdezo.

Kedves kerdezo,egy tanu szivesen valaszol minden kerdesedre,amit mar meg lehet erteni ,es eggyertelmuen bizonyitani.

Jezus mondta;aki keres talal,te mar keresgelsz,es ez dicseretes.Sajnos nehez ebben a gonosz vilagban,de ha kitarto vagy,lessz eredmenye,a cel pedig az orok elet.

[ki az aki megakar halni?]

2013. nov. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:
latom,ertelmes emberek irtak ide.lenne egy keresem nekem is,valaki megkerdezte es ne tudtam valaszolni,igy inkabb elotte megkerdem,gondoltam,nehogy butasagot mondjak.kerem valaki magyarazza el,miert helyes a Biblia elso fejezeteben a teremtesi sorrend.ugye elobb lettek megalkotva a novenyek,aztan az egitestek.sok magyarazatot hallottam,de egyik sem megfelelo ha a Biblia szerint nezzuk.elore is kszonom.
2013. nov. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
0%
Kedves utolsó, miért nem teszed fel külön ezt a kérdést, A válasz egyszerü....olvasd el kérlek milyen sorrendet ír az 1.Mózes 1:1 vers. ... a negyedik napon lett a föld számára teljesen láthatóvá a Hold, a Nap...
2013. nov. 25. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!